rok szkolny 2013 / 2014

 


Redakcja: Ewa Konieczna Administrator: Jacek Śliszewicz
bystr@op.pl slivker@o2.pl

 

27 czerwca 2014 r. - ,,Ostatni raz z moją klasą” – słowa piosenki zespołu Manchester stały się mottem tegorocznej uroczystości pożegnania klasy III gimnazjum i VI w ramach zakończenia roku szkolnego 2013/ 2014.

Zgodnie z tradycją kończący naukę gimnazjaliści i szóstoklasiści przedstawili montaż słowno – muzyczny zawierający podziękowania dla nauczycieli za ich cierpliwość, spokój i wiarę w uczniowskie możliwości. Były w nim również wskazówki dla absolwentów na dalszą drogę w samodzielny, dorosły świat

poza murami szkoły. Dla wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w ich edukację obdarowali wszystkich pracowników szkoły wykonanymi samodzielnie, pod plastycznym okiem pani Barbary Krukowskiej, gałązkami kwiatów.

W dalszej części uroczystości pani Dyrektor wręczyła absolwentom świadectwa, nagrody i list gratulacyjny mamie jednej z absolwentek gimnazjum. Nagrodami i listami gratulacyjnymi obdarowani zostali pozostali uczniowie i ich rodzice, którzy nadal będą kontynuować naukę w murach naszej szkoły. Szczególne podziękowania i drobne upominki za zaangażowanie w pracę na rzecz naszych uczniów otrzymały panie z Rady Rodziców – pani Krocz i pani Znamiec.

Już tylko chwila na świadectwa z rąk wychowawców i mamy upragnione WAKACJE.

Uroczystość przygotowały panie Ewa Konieczna i Danuta Maciejowska.

Za pomoc w przygotowaniu strony wizualnej uroczystości dziękujemy pani Annie Krężel, pani Barbarze Krukowskiej i pani Sylwii Tokarczyk.

 

27 czerwca 2014

 


 

25 czerwca 2014 r. – ,,Dziękujemy Mamo, Tato!” pod takim tytułem uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych I – III i IV – VI oraz klasy I - III przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Mali i duzi artyści scenicznym ruchem, śpiewem i słowem dziękowali rodzicom za ich codzienną miłość i troskę. Niezwykle wzruszający występ zakończył się wręczeniem symbolicznych kwiatów wykonanych z pomocą wychowawczyń

i poczęstunkiem przygotowanym dla przybyłych rodziców w świetlicy szkolnej. Uroczystość zorganizowały panie Aneta Nowak i Renata Minosora.

 


 

24 czerwca 2014 r. – Gimnazjaliści z zespołów edukacyjno – terapeutycznych  pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty  Lenartowicz i pani Anny Madei - Godek spędzili miłe chwile w gronie koleżanek i kolegów w Restauracji Brzeskiej. To wspólne wyjście tuż przed długą wakacyjną przerwą pokazało uczniom jak można spędzać wolny czas. Pobyt w restauracji był też praktyczną nauką korzystania z menu, płacenia, kulturalnego zachowywania się w miejscu publicznym. Nie lada atrakcją i niespodzianką było spotkanie w restauracji Kamila Bednarka, znanego uczniom z wizyty w naszej szkole. Po krótkiej rozmowie z gimnazjalistami i wspólnym zdjęciu życzył wszystkim wesołych wakacji. Zadowoleni ze wspólnego posiłku w restauracyjnym zaciszu uczniowie wrócili do gwarnej szkoły. 

 

  

 


 

18 czerwca 2014r. – 37 uczniów z różnych klas i zespołów edukacyjno – terapeutycznych wzięło udział w wycieczce do rodzinnego centrum rozrywki LOOP’S WORLD we Wrocławiu. Wyjazd miał na celu promocję zdrowego stylu życia i zrealizowany został w ramach Programu Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Brzeg.

Podczas pobytu w rodzinnym centrum rozrywki uczniowie mogli aktywnie spędzić czas na nowoczesnych konstrukcjach do wspinaczki, trampolinach, zjeżdżalniach, huśtawkach, w zaczarowanych tunelach, na kolorowym boisku

i wielu innych atrakcjach.

Po tak dużej dawce ruchu wszyscy chętnie skorzystali z poczęstunku

w postaci soku i smacznej przekąski. Następnym etapem pobytu w centrum

był  udział w lekcji ,,Pierwsza pomoc” w kolorowej szkole  LOOP’S WORLD. Podczas tych zajęć uczniowie utrwalali wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Czas przeznaczony na pełną atrakcji zabawę  minął niepostrzeżenie

i z żalem uczestnicy powrócili do szkoły.

Organizatorem wyjazdu była pani Sylwia Tokarczyk.

 

18 czerwca 2014

 


 

13 czerwca 2014 r. – Uczniowie klas IV – VI i gimnazjum mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w konkursie ,,Mnożenie to nic trudnego”. Najlepsi w  szkole podstawowej okazali się:

Michał Pyka – I miejsce

Sylwia Florek – II miejsce

Aleksandra Szyjkowska – III miejsce.

Wśród gimnazjalistów na podium znaleźli się:

Ewa Wiśniewska – I miejsce

Roman Majewski – II miejsce

Daniel Pyka – III miejsce.

Organizatorkami konkursu były panie Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz

i Anna Pieleszek.

 


 

11 czerwca 2014 r. - Po raz kolejny spotkaliśmy się na Treningu Aktywności Motorycznej, w którym wzięli udział uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych I-III A i B, IV- VI A i B, zespołów rewalidacyjno – wychowawczych, nauczani indywidualnie oraz zaproszeni goście z Rodzinnego Stowarzyszenia "Troska” i nasi przyszli uczniowie z rodzicami.

Przygotowano13 konkurencji, w których uczestnicy doskonalili swoją sprawność motoryczną. Wśród nich były m. in.: rzuty  do kosza, strzały

do bramki, skoki na piłce,  pełzanie, przechodzenie przez tunel, podnoszenie głowy, przetoczenia, obroty.

Po forsujących zawodach przyszedł czas na zabawę z chustą Klauza, w której uczestniczyli wszyscy obecni na sali. Dzięki temu mogliśmy się bliżej poznać.

Atmosfera była gorąca i pełna wspaniałej zabawy.

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, złoty medal i gratulacje od organizatorów: pani Katarzyny Tadrały, pani Sylwii Tokarczyk

i pana Andrzeja Unuczka. Do zobaczenia za rok!

 

11 czerwca 2014

 


 

Bierzmowanie 10.06.2014 roku kościół Świętego Mikołaja.

 

10.06.2014

 


 

2 – 6 czerwca 2014 r. Uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej  pod opieką wychowawczyni pani Anny Krężel realizowali program "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość". Jego celem jest uświadomienie uczestnikom znaczenia zdrowia i higieny jamy ustnej oraz zapoznanie z zasadami dbania o zęby.
Uczniowie potrafią wyjaśnić znaczenie fluorków dla zachowania zdrowych zębów, wiedzą  jaki wpływ na zęby mają słodycze oraz  przekąski między posiłkami. Pamiętają, że stomatologa należy odwiedzać  kontrolnie dwa razy w roku i pozbyli się uprzedzeń oraz strachu przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Pokaz prawidłowego szczotkowania zębów przygotowany przez pielęgniarkę szkolną wyeliminował złe nawyki szczotkowania. Jeżeli uczniowie będą przestrzegali zasad wpojonych im podczas cyklu zajęć
i będą postępowali zgodnie z przekazanymi im treściami na pewno zachowają na długo zdrowy i radosny uśmiech. Podsumowując  realizację programu każdy uczeń miał za zadanie znaleźć w labiryncie drogę własnego, zdrowego uśmiechu. W prezencie uczestnicy otrzymali szczoteczkę i pastę z fluorem oraz książeczkę "Ja i mój uśmiech" od szkolnego opiekuna PCK. 
 

 

Higiena Jamy Ustnej

 


 

6 czerwca 2014 r. – Zakończyliśmy realizację V edycji Programu Klub bezpiecznego Puchatka”, w którym wzięli udział uczniowie klasy I-III, zespołów edukacyjno – terapeutycznych I – III A, IV-VI B i gimnazjalnego B pod opieką wychowawczyń. Celem programu jest poprawianie bezpieczeństwa wśród uczniów. Przez cały rok szkolny uczyli się jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu oraz  w czasie zabawy. Po cyklu lekcji uczniowie przystąpili do "Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie", sprawdzającego wiadomości na temat omawianych zasad bezpieczeństwa.  

Nasze dzieci dzięki tej akcji wykonały kolejny duży krok w kierunku zapewnienia sobie bezpieczeństwa i otrzymały certyfikat udziału w programie. Koordynatorem akcji w szkole była pani Anna Krężel.

 

 


 

5 czerwca 2014 r. – Obchodziliśmy „Dzień Bezpiecznej Szkoły” pod hasłem „Myślę pozytywnie o sobie i innych”. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali również rodzice. Uroczystość rozpoczęliśmy od przygotowania przez każdy zespół klasowy swojej wizytówki, które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Następnie cała społeczność uczniowska
i zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną „Poznaję swój kraj, uczę się samodzielności i odpowiedzialności”. Dotyczyła ona pobytu uczniów na koloniach profilaktyczno – wychowawczych w Istebnej. Zaprezentowano jak ciekawie można spędzać wolny czas, zwiedzając interesujące miejsca, zdobywając góry, uczestnicząc w programach edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych. Następnie w ramach montażu słowno – muzycznego uczniowie przedstawili walkę dobra ze złem i w bardzo sugestywny sposób przypomnieli, że dobro powinno zawsze zwyciężać. Na zakończenie przedstawiono wyniki konkursu „Najgrzeczniejsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum”, którego laureatami zostali: Łukasz Kozioł w szkole podstawowej i Roksana Grabowska w gimnazjum.
W konkursie „Klasa z najmniejszą ilością uwag” zwyciężyła klasa V.
 

Maria Bielecka


Kontynuacją Dnia Bezpiecznej Szkoły był Piknik Rodzinny zorganizowany na boisku szkolnym. Wspaniała pogoda, mnóstwo atrakcji i piknikowe aromaty wszystko zachęcało do zabawy.
Rozpoczęliśmy od sportowych zmagań, zbierając punkty na szlaku sprawnościowych stacji. Najlepsi okazali się:
Barbara Sierakowska z zespołu edukacyjno - terapeutycznego I- III B,
Sebastian Górniak z zespołu edukacyjno – terapeutycznego IV – VI B,
Sławomir Łukasiewicz z gimnazjalnego zespołu edukacyjnego B,
Roksana Grabowska z gimnazjum,
Robert Maliszewski z zespołu rewalidacyjno – wychowawczego B.
Odbył się także Szkolny Turniej Warcabowy, w którym zwyciężyli:
wśród dziewcząt:
I miejsce Sylwia Zagrodzka
II miejsce Sylwia Florek
III miejsce Paulina Glej
wyróżnienie – Magda Śrutwa
wśród chłopców:
I miejsce Michał Pyka
II miejsce Daniel Pyka
III miejsce Przemek Jaeger
wyróżnienie – Seweryn Sobota.
Ogromną atrakcją dla małych i dużych uczestników pikniku okazała się dmuchana zjeżdżalnia. Wszyscy byli zachwyceni również piknikowym menu, przygotowanym przez mamy naszych uczniów. Za co serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.
Imprezę przygotował zespól profilaktyczno – wychowawczy w składzie: pani Maria Bielecka, pani Patrycja Grajeta, pani Barbara Krukowska, pani Anna Krupa, pani Anna Lechowicz – Minosora, pani Justyna Snopkowska, pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz.

 

5 czerwca 2014

 


 

4 czerwca 2014 r. – Włączyliśmy się w Ogólnopolskie Obchody Dnia Wolności, wypuszczając w powietrze biało – czerwone balony z hasłami:

 

Wolność słowa i działania, Wolność wyboru drogi życia, nauki, kariery,

Wolność pracy dla dobra wspólnego, Tolerancja, Szacunek.

 

Wcześniej na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie oraz na lekcjach wychowawczych gimnazjaliści omawiali rangę i znaczenie obrad Okrągłego Stołu, rozmawiali na temat znaczenia wolności w życiu każdego człowieka i utrwalali znajomość Praw Obywatelskich. Zorganizowanie szkolnego Święta Wolności z inicjatywy pani Iwony Piątkowskiej było szczególną lekcją patriotyzmu, która uświadomiła uczniom znaczenie odzyskanej wolności i niepodległości.

 

4 czerwca 2014

 


 

3 czerwca 2014 r. – Uczestniczyliśmy w XI Olimpiadzie Integracyjnej w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu.
Naszą szkołę reprezentowali : Karolina Adasik,  Joanna Sławęta, Daniel Kozioł, Łukasz Kozioł, Michał Mojzyk, Dawid Pyka, Damian Radowski, Paweł Siwak, Sylwester Sobota. Po raz pierwszy w olimpiadzie uczestniczyły dzieci z działającego przy naszej szkole Rodzinnego Stowarzyszenia "Troska", które w większości są naszymi uczniami:  Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Przemysław Goruk, Sławomir Łukasiewicz, Adrian Krocz, Paweł Zając oraz nasz absolwent Paweł  Moszowski.
Olimpiada poświęcona była Zimowym Igrzyskom w Soczi. Każda z drużyn reprezentowała inny kraj i dyscyplinę sportu. Grupa reprezentująca naszą placówkę przygotowała prezentację Chin w snowboardzie.  Natomiast Stowarzyszenie "Troska" zaprezentowało Niemcy w kombinacji norweskiej.
Podczas olimpiady braliśmy udział w wielu konkurencjach m.in.: rzut kulą śnieżną, jazda na nartach, strzały do bramki kijem hokejowym, wyścigi zaprzęgów saneczkowych.
Ciekawym akcentem imprezy było wypuszczenie przez kapitanów drużyn gołębi, które symbolizowały pokój na świecie.
Walczyliśmy fair play, kibicowaliśmy wszystkim i wróciliśmy ze złotymi medalami.

Opiekunami szkolnej drużyny byli: pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek, a drużyną Stowarzyszenia "Troska" opiekowała się pani Małgorzata Lenartowicz.

 

3 czerwca 2014

 


 

30 maja 2014 r.W ramach MAJOWEGO ŚWIĘTA KSIĄŻKI uczniowie gimnazjum uczestniczyli w kolejnej edycji szkolnego konkursu "O książce wiem wszystko", który poprzedzony był cyklem lekcji z języka polskiego "Dzieje książki". Największą wiedzą o "bohaterce konkursu" wykazali się:

Sylwia Zagrodzka – klasa II

Paulina Glej – klasa III

Paweł Doliński – klasa II.

Młodsi uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym  "Moja ulubiona postać z książki", który cieszył się wśród nich ogromną popularnością, a efekty ich talentu i wyobraźni można było podziwiać na wystawie w szkolnym holu. Ponadto wzięli udział w zorganizowanych po raz pierwszy w szkole warsztatach bibliotecznych, które prowadziły Panie ze Świetlicy Wiejskiej w Dobrzyniu. W czasie zajęć wykonywali karty okolicznościowe zaproponowaną przez prowadzące techniką plastyczną. W ciągu całego miesiąca w czasie przerw chętni uczniowie uczestniczyli w akcji "Czytająca szkoła". Organizatorkami działań zachęcających uczniów do "przyjaźni" z książką na co dzień były panie Anna Lechowicz – Minosora i Ewa Konieczna.

 


 

29 maja 2014 r.Uczennica klasy II gimnazjum Roksana Grabowska reprezentowała naszą szkołę w konkursie recytatorskim w ramach IX edycji imprezy integracyjnej "Świat według księdza Jana"  w SOSW w Nysie.

Zgodnie z tegorocznym hasłem "WIARA" zaprezentowała dwa utwory poetyckie: "Proszę o wiarę" i "Może". Jury występ naszej reprezentantki nagrodziło III miejscem. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej że był to debiut Roksany w tym konkursie. Dziękujemy pani Małgorzacie Lenartowicz za pomoc w przygotowaniu stroju, który wzbogacił wizualną stronę występu i bardzo podobał się gospodarzom imprezy. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Ewa Konieczna.

 

29 maja 2014

 


 

28 maja 2014 r. - Konferencja metodyczna

28 maja 2014

 


   

„Jeśli troszczymy się o ciało ludzkie, o chorego człowieka,
jeśli spotykamy się z ludzkim cierpieniem,
to zawsze wobec nas staje cały człowiek.
I to, co może najbardziej zagrażać Waszej pracy,
to jest pomniejszone widzenie człowieka,
widzenie ciała - bez duszy”.
 

Karol Wojtyła

 

KONFERENCJA METODYCZNA


pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Brzeskiego

"Ważni każdego dnia - formy edukacji i wsparcia dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin w środowisku lokalnym".



Muzeum Piastów Śląskich przy Placu Zamkowym 1
w Brzegu, sala konferencyjna
28.05.2014 r.
godz. 9oo

Konferencja ma charakter otwarty, jest bezpłatna. Zapraszamy nauczycieli, terapeutów, rodziców
oraz wszystkich zainteresowanych problematyką niepełnosprawności!


Zgłoszenia imienne należy kierować na adres: konferencja.zssbrzeg@gmail.com

 

 

 

Powiat Brzeski

 

Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu Stowarzyszenie "Troska" Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

 


 

ISTEBNA  2014

Promujemy aktywny i zdrowy styl życia

 

W dniach 19.05 do 23.05.2014r. 16 uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej uczestniczyło w koloniach profilaktyczno - wychowawczych w Istebnej. Istebna to górska miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Położenie ośrodka i jego klimat miały pozytywny wpływ na realizację zaplanowanych celów i zadań. Zgodnie z programem uczniowie poznawali najbliższą okolicę, tradycje i kulturę regionu. Odbyły się dwie wycieczki autokarowe z przewodnikiem. Pierwsza przebiegała trasą Istebna - Koniaków - Jaworzynka. Zwiedzano Kurną Chatę Jana Kawuloka i Galerię Sztuki Tadeusza Ruckiego. Oglądano Zamek Prezydenta RP, zaporę wodną i skocznię narciarską w Wiśle Malince. Druga obejmowała Ustroń i Wisłę. Zwiedzano  Leśny Park Niespodzianek u podnóża Równicy, Dom Kultury w Wiśle, gdzie znajduje się rzeźba z czekolady Adama Małysza wykonana przez miejscowych cukierników oraz odwiedzono wiele miejsc związanych z naszym wybitnym skoczkiem narciarskim. Odbyło się wiele pieszych wycieczek po najbliższej okolicy. Zdobyta została góra Ochodzita z piękną panoramą na Beskidy. Odbył się spacer do miejsca, gdzie stykają się trzy granice Polski, Czech i Słowacji „Trójstyk”. Zrealizowano także spacer Dydaktyczną Ścieżką Ekologiczną „Olza”. Uczniowie uczyli się gatunków roślin i zwierząt oraz jak dbać o środowisko naturalne. W ramach zaplanowanych działań młodzież uczestniczyła w warsztatach arteterapii opartych na kulturze i tradycjach ludowych. Program dostarczył uczniom wiadomości potrzebnych w codziennym życiu, wyrabiał umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, uczył jak postrzegać siebie i innych. Ewaluacja wykazała, że wszyscy dobrze czuli się na koloniach, zdobyli wiele wiadomości i umiejętności i chętnie wezmą udział w podobnym wyjeździe w przyszłym roku szkolnym.
 

Dziękujemy za wsparcie i życzliwość Pani Elżbiecie Gawryjołek.

 

Maria Bielecka
Barbara Krukowska

 

19 - 23 maja 2014

 


 

20 maja 2014 r. - Uczniowie gimnazjalnego zespołu edukacyjno-terapeutycznego B wraz z wychowawczynią Małgorzatą Lenartowicz przygotowali w ramach lekcji otwartej pyszną sałatkę owocową z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem i nazywaniem owoców, mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu obsługi sprzętu gospodarstwa domowego, znajomością zasad higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Na zajęcia zostały zaproszone Mamy, które w czasie przygotowywania dla Nich owocowej niespodzianki malowały odlewy gipsowe, a jednocześnie obserwowały swoje dzieci jak radzą sobie z wyznaczonymi zadaniami. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją sałatki owocowej z lodami. Pochwałom nie było końca... 

 

konspekt zajęć

 

20 maja 2014

 


 

16 maja 2014 r. – W ramach terenowej lekcji geografii i chemii uczniowie klasy I – II gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Brzegu zlokalizowanej na Grobli między rzeką Odrą, a jej kanałem, w miejscu poniemieckiego obiektu z roku 1905. Jej celem było zapoznanie się z procesem mechaniczno – biologiczno – chemicznym oczyszczania ścieków pochodzących z naszego miasta i przyległych gmin. Z pracą oczyszczalni zapoznał uczniów zastępca kierownika pan Mariusz Stojak. Lekcja gimnazjalistów była możliwa dzięki uprzejmości kierownika Miejskiej

Oczyszczalni Ścieków pani Marty Sudak, za co serdecznie dziękują uczniowie i organizatorki terenowych zajęć pani Anna Krupa i pani Anna Kapuścińska – Pieleszek.

 

19 maja 2014

 

 


 

15 maja 2014 r. W zespole edukacyjno – terapeutycznym I-III A odbyła się lekcja otwarta dla rodziców pt. "Cztery pory roku", prowadzona przez wychowawczynię panią Patrycję Zamasz. Przybyłe mamy miały okazję zobaczyć jak pracują ich dzieci i w jakiej atmosferze uczą się i bawią. Swoje zadowolenie z udziału w lekcji wyraziły w wypełnionych ankietach, zwracając uwagę na cierpliwość nauczyciela, aktywność dzieci i miłą atmosferę panującą na zajęciach.

konspekt zajęć

 

15 maja 2014

 


 

14 maja 2014 r. – Uczennica Roksana Grabowska z klasy II gimnazjum

wzięła udział  w XVIII Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Nysie.

Tym razem hasłem zmagań konkursowych była I wojna światowa z okazji setnej rocznicy jej wybuchu.

Test został skonstruowany przez organizatorów na wzór arkusza  egzaminu gimnazjalnego ze szczególnym uwzględnieniem czytania ze zrozumieniem. Konkursowicze mieli do wykonania zadania o różnym stopniu trudności. Musieli posługiwać się wiedzą historyczną omawianego okresu, rozpoznać postacie  i powiązać je z odpowiednim wydarzeniem historycznym, znać pojęcia, daty oraz pieśni.

Nasza reprezentantka zajęła IV miejsce, ale zapewnia, że w przyszłym roku będzie lepiej.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Iwona Piątkowska.

14 maja 2014

 


 

13 maja 2014 r. - wszyscy uczniowie szkoły podstawowej w naszym zespole mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce edukacyjnej realizowanej w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Udaliśmy się autokarem do Opola by poznać wspaniały Zaczarowany Świat.
W pracowniach eksperymentalno - doświadczalnych odkrywaliśmy interesujące rzeczy. W pracowni Humanicum odpowiadaliśmy sobie między innymi na pytanie: czy można oszukać zmysły. W pracowni Technologicum poznawaliśmy nowe technologie. Dzięki pracowni Mathemetrum pokochaliśmy matematykę i poznaliśmy tajniki wszelkich pomiarów. W pracowni Gimnasticum dowiedzieliśmy się jak poprawnie uprawiać dyscypliny sportowe. W pracowni Instrumentarium odkrywane były tajemnice instrumentów muzycznych. W pracowni Mechanicum odkrywaliśmy świat fizyki na nowo.
W czasie przerw zjedliśmy smaczne śniadanie i pożywny obiad. Zabawie nie było końca i zachwytu. Czas upłynął wszystkim bardzo szybko. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali nagrody uczestnika książeczki i bączki oraz paczki ze zdrową żywnością. Do naszej kochanej szkoły wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i bardzo zachwyceni pouczającą wycieczką.

Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz

 

13 maja 2014

 


 

Komunia Święta 11 maja 2014 roku w kaplicy świętej Jadwigi.

 

11.05.2014

 


 

7 maja 2014 r. – Uczennice klasy III gimnazjum – Janet Góral i Ewa Wiśniewska reprezentowały naszą szkołę w Opolu na IX Wojewódzkim Konkursie o Opolu i Opolszczyźnie "Opolszczyzna bez tajemnic".

Od początku konkursowych zmagań dziewczęta świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami i były o krok od zwycięstwa. Z łatwością rozpoznały najważniejsze zabytki regionu, odpowiadały na pytania dotyczące osobliwości architektonicznych poszczególnych miast Opolszczyzny, podawały zadane słowa w gwarze śląskiej, umieściły na mapie województwa opolskiego jego miasta powiatowe.

Dopiero w ostatniej konkurencji "Jak to melodia?", polegającej na rozpoznaniu tytułów piosenek nagrodzonych na KFPP w Opolu oddały palmę pierwszeństwa zespołowi gospodarzy. W końcowej klasyfikacji zajęły wspaniałe II miejsce. Serdecznie gratulujemy uczennicom i pani Iwonie Piątkowskiej, która przygotowała dziewczęta do konkursu.

07.05.2014

 


 

7 maja 2014 r. – Już po raz czwarty odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Tym razem grupa 32 uczniów w różnym wieku z różnych klas i zespołów edukacyjno – terapeutycznych pod opieką pań: Małgorzaty Lenartowicz, Sylwii Tokarczyk, Magdaleny Załugowicz – Mosoń i Patrycji Zamasz obejrzała przedstawienie "Psiakość 2, czyli Kostka została rzucona". Były to dalsze losy dobrze nam znanej szalonej i rozśpiewanej psio – wilczej rodziny. Dzięki nietypowo umiejscowionej widowni byliśmy tak blisko rozgrywanej akcji, że czuliśmy się niemal aktorami tego przedstawienia. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy wartką i pełną zwrotów akcji historię zwierzęcych bohaterów, którzy tak samo jak ludzie kochają, cierpią, buntują się i poszukują szczęścia.

Nasza wizyta w teatrze była możliwa dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Miasto Brzeg, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorem wyjazdu była pani Ewa Konieczna.

 

7 maja 2014

 


 

6 maja 2014 r. - W ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, korzystając z dni otwartych odwiedziliśmy działającą w naszym mieście Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. J. Elsnera. Celem naszej wizyty było wysłuchanie koncertu przygotowanego przez młodych muzyków i ich nauczycieli. Nasi uczniowie mieli również okazję zagrać na profesjonalnych instrumentach muzycznych.

Organizatorem "muzycznej wyprawy" była pani Małgorzata Lenartowicz, a uczestniczyli w niej uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych I – III A i B, gimnazjalnych A i B, zespołu rewalidacyjno – wychowawczego B oraz klasy I- III szkoły podstawowej wraz z opiekunami.

 

6 maja 2014

 


 

30 kwietnia 2014 r. – Zbliżającą się rocznicę UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA upamiętniliśmy cyklem tematycznych lekcji w klasach gimnazjalnych, wykonaniem prac plastycznych na zajęciach artystycznych i gazetką poświęconą majowym świętom w holu szkoły.

 

 


 

30 kwietnia 2014 r. – Uczniowie zespołu edukacyjno – terapeutycznego IV - VI B i gimnazjalnego zespołu edukacyjnego B pod opieką pani Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz oraz organizatorki wycieczki, pani Małgorzaty Lenartowicz odwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Z zainteresowaniem oglądali wiekowe zabudowania: chaty, młyn, szkołę, sklep oraz karczmę. Duże wrażenie na uczestnikach wyprawy zrobiły budynki mieszkalne z zachowanym oryginalnym wystrojem wnętrz i sprzętami gospodarstwa domowego. Chętnie zasiedli w ławkach w izbie szkolnej, by posłuchać prelekcji pani przewodniczki na temat metod nauczania, karania i nagradzania uczniów w dawnej szkole.

Wycieczka okazała się bardzo udana ze względu na niezwykłość miejsca i wspaniałą pogodę, która pozwoliła uczniom obejrzeć jedyne w województwie opolskim muzeum na wolnym powietrzu.

 

30.04.2014

 


 

27 kwietnia 2014 r. - Z okazji kanonizacji Jana Pawła II nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne, które można podziwiać na wystawie pt. "Moje spotkania z Janem Pawłem II" w kościele pw. św. Mikołaja w Brzegu.

Autorami rysunków są: Alicja Bogusz, Przemysław Goruk, Łuksza Kozioł, Dawid Pyka, Michał Pyka, Sylwester Sobota, Tomasz Skowroński, Wojciech Wilczek. Obok prac uczniów można obejrzeć pracę pani Barbary Krukowskiej, nauczycielki zajęć artystycznych w naszej szkole.

Prace literackie związane z tematem wystawy przygotowali Roksana Grabowska i Przemysław Jaeger.

Twórczość plastyczną naszych uczniów można podziwiać również w gmachu Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowego we Wrocławiu, a to za sprawą udziału w diecezjalnym konkursie plastyczno – literackim "Poznaj Jana Pawła II", w którym młodzi plastycy z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A pod opieką wychowawczyni pani Patrycji Zamasz oraz  Wojciech Wilczek – uczeń zespołu edukacyjno – terapeutycznego

IV – VI B  zdobyli wyróżnienia. Nagrodzone wyróżnieniem zostały także prace literackie Roksany Grabowskiej i Przemysława Jaegera na temat "Moje spotkania z Janem Pawłem II".

Koordynatorem wydarzeń była pani Justyna Snopkowska .

27 kwietnia 2014

 


 

25 kwietnia 2014 r. - Uczniowie gimnazjalnych zespołów edukacyjno – terapeutycznych A i B oraz zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A uczestniczyli w obchodach święta I Pułku Saperów w Brzegu pod opieką wychowawczyń: pani Anny Madei – Godek, pani Małgorzaty Lenartowicz i pani Patrycji Zamasz.

Podziwiali defiladę żołnierzy i orkiestry wojsk lotniczych z Bytomia oraz występ zespołu "Biedronki" i solistek z Klubu Garnizonowego w Brzegu. Uczestniczyli również w uroczystościach poświęconych pamięci żołnierzy poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny i w misjach poza granicami kraju.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wśród uczniów wystawa sprzętu wojskowego na placu defiladowym. Każdy chętny mógł zasiąść za sterami wojskowych maszyn, poznać ich budowę, działanie i przeznaczenie.

Pełen wrażeń pobyt na terenie jednostki zakończyliśmy typowym żołnierskim posiłkiem – pyszną grochówką.

25 kwietnia 2014

 

 

23 kwietnia 2014 r. – Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki konkursu kończącego IV edycję programu "Żyj smaczne i zdrowo" organizowanego przez firmę WINIARY, w którym wzięli udział gimnazjaliści z zespołów edukacyjno – terapeutycznych A i B.

Zespół gimnazjalny A pod kierunkiem pani Barbary Krukowskiej przygotował plakat społeczny, a zespół gimnazjalny B pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Lenartowicz zaprezentował film. Nie udało nam się zachwycić swoim pracami jury i tym razem nie znaleźliśmy się w gronie laureatów.

Udział w konkursie poprzedzony był cyklem zajęć w czasie, których uczniowie uczyli się zasad zdrowego odżywiania, technik gotowania i jak nie marnować żywności.

Spróbujemy swoich "artystycznych sił" za rok zachęceni wspaniałą zabawą i ciekawą formą zdobywania wiedzy jaką zapewnił nam udział w programie, którego koordynatorem w naszej szkole była pani Anna Madeja – Godek.

 

 

15 kwietnia 2014 r. - "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15, 13 to motto tegorocznej inscenizacji Męki Pańskiej przygotowanej przez naszych uczniów, w której przedstawiono ostatnie chwile życia Zbawiciela.

Śpiewem Hosanna, Hosanna oraz witaniem palmami Pana Jezusa rozpoczął się Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. W dalszej części byliśmy świadkami obmycia nóg apostołom, rozłamania chleba podczas ostatniej wieczerzy, ucieczki Judasza, modlitwy w Ogrójcu, aresztowania. Przeszliśmy drogę krzyżową, na której Jezus upadał ale i spotkał swą Matkę, Szymona

oraz Weronikę. Aż dotarliśmy na Golgotę, tam gdzie dokonało się Odkupienie. Widzieliśmy moment ukrzyżowania, Maryję obejmującą ciało swego Syna

i złożenia ciała Jezusa w grobie. Na samym końcu Anioł trzymając płótna obwieścił wszystkim radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Momentem kulminacyjnym było spotkanie uczniów ze zmartwychwstałym Chrystusem.
Przedstawieniu towarzyszyły pieśni wielkopostne oraz muzyka instrumentalna, a także fragmenty ewangelii. Na zakończenie rozbrzmiało podniosłe Alleluja.

W ten podniosły wielkanocny czas wprowadziła nas grupa wspaniałych wykonawców:

JEZUS: Łukasz Kozioł

Uczniowie: Przemysław Goruk,, Damian Radowski, Daniel Kozioł,

Kamil Grabiński, Tomasz Skowroński, Kamila Foryś, Paweł Zając,

Sławomir Łukasiewicz, Magda Torchała, Paulina Znamiec, Wojciech Wilczek,

Paweł Siwak.

Żołnierze: Przemysław Jaeger, Seweryn Sobota

Maryja: Anna Bednarczyk

Anioł: Roksana Grabowka

Szymon: Sławomir Łukasiewicz

Weronika: Aleksandra Bider

Kwiaty: Karolina Adasik, Barbara Sierakowska, Joanna Sławęta

pod opieką pani Justyny Snopkowskiej, pani Renaty Minosory i pani Magdaleny Załugowicz – Mosoń.

 Inscenizację obejrzeliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi:

panią Elżbietą Kużdżał i panią Haliną Marszałek z Brzeskiego Forum Kobiet, panem Leszkiem Boguckim i ks. Maciejem Zacharczukiem wikariuszem z parafii pod wezwaniem świętego Mikołaja.
Obecni byli również rodzice oraz członkowie Brzeskiego Rodzinnego Stowarzyszenia na rzecz dzieci niepełnosprawnych "Troska".

 

15.04.2014

 

 

15 kwietnia 2014 r. – Czternasty raz wzięliśmy udział w XV już edycji Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego "Sławni Polacy" w Głubczycach.

Tym razem naszą szkołę reprezentowały uczennice III klasy gimnazjum Janet Góral i Ewa Wiśniewska. Ich wielotygodniowe przygotowania zakończyły się wspaniałym sukcesem Ewy Wiśniewskiej, która zajęła I miejsce wśród trzynastu uczestników konkursu i IV miejscem Janet Góral. Gratulujemy!

Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Ewa Konieczna.

 

15 kwietnia 2014

 

 

14 kwietnia 2014 r. - W bibliotece garnizonowej I Pułku Saperów w Brzegu odbyło się rozdanie nagród w IV konkursie plastycznym "Saperska kartka wielkanocna".

Nasi uczniowie byli najliczniejszą grupą biorącą udział w konkursie. Wykonali różnymi technikami plastycznymi pełne uroku kartki wielkanocne.

Jury złożone z plastyka BCK, żołnierza zawodowego i przedstawiciela klubu garnizonowego miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów, ale udało się i oto werdykt:

 

I miejsce - Joanna Sławęta

II miejsce - Karolina Adasik i Sławomir Łukasiewicz

III miejsce – Agnieszka Hekawy uczennica zespołu rewalidacyjno – wychowawczego A i Wojciech Wilczek

Wyróżnienie specjalne otrzymali Alicja Bogusz i Kacper Rupa.

 

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody z rąk mjr Błażeja Lenarda, pani Jany Koronkiewicz oraz organizatorki konkursu Elżbiety Skrzypczyńskiej.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów i miłych upominków:

Anna Bednarek. Kamila Foryś, Wiktoria Nowak, Kamil Grabiński

z zespołu edukacyjno – terapeutycznego IV – VI A

Tomasz Skowroński, Sebastian Górniak

z zespołu edukacyjno – terapeutycznego IV – VI B

 Ewa Bogusz, Andrzej Morel, Patryk Sobota, Karolina Zielińska

z gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego A

Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Adrian Krocz, Przemysław Goruk, Paweł Zając z gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego B

Przemysław Kownacki, Magdalena Śrutwa z klasy I – III

Michał Pyka, Dawid Pyka, Sylwester Sobota z klasy IV - VI

Paweł Doliński z klasy II gimnazjum.

Opiekę plastyczną nad uczestnikami konkursu sprawowały panie:

Patrycja Zamasz, Aneta Nowak, Jolanta Mielniczek- Boszkiewicz,

Renata Minosora, Barbara Krukowska, Anna Krężel, Anna Madeja- Godek

– koordynator konkursu w szkole.

Przedstawiciel I Pułku Saperów podziękował uczestnikom oraz opiekunom

i zaprosił do kolejnej edycji konkursu.

 

Wojsko Polskie

 

brzeg24.pl

 


 

KOSZYCZEK KAUFLANDA


W Zespole Szkół Specjalnych w Brzegu odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym pt. "Koszyczek Kuflanda". Jury w składzie: Beata Staszczyk - instruktor ds. plastyki BCK w Brzegu, Sebastian Sieklicki- dyrektor marketu Kaufland w Brzegu, Natalia Łabudzińska i Ryszard Herman – pracownicy Kauflanda oceniło 11 artystycznych koszyczków. Rozpatrywano je w 2 kategoriach: praca zespołowa i indywidualna.

 
Wyniki konkursu w kategorii zespołowej:
 

I m - ZET 1-3 a
II m - ZET 4-6 b
III m - ZET 1-3 b
ZET 4-6 a
wyróżnienie specjalne- ZET G b
wyróżnienie - ZRW a
w kategorii indywidualnej:
I m - Paweł Romańczyk
II m - Paulina Socha
III m - Sebastian Wysocki
wyróżnienia- Jakub Sulikowski i Dawid Walczak
Opiekunami plastycznymi uczniów były nauczycielki kolejno wg zajętych miejsc: Patrycja Zamasz, Jolanta Mielniczek, Aneta Nowak, Sylwia Tokarczyk, Małgorzata Lenartowicz, Renata Minosora, Anna Pieleszek, Iwona Piątkowska, Ewa Krupa, Ewa Konieczna.
Jak w każdym przedsięwzięciu samorządu uczniowskiego i Kauflanda wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dyrektor Kauflanda pan Sebastian Sieklicki w towarzystwie swoich pracowników uroczyście wręczył bony zakupowe oraz materiały szkolne dla klas. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie pod opieką wychowawców w ramach działań dydaktyczno - wychowawczych będą się uczyć jak robić zakupy, radzić sobie w sklepie przy wyborze i porównywaniu towarów, cen, pojemności, z obsługą wózków i przy kasie czy też na stoiskach samoobsługowych. Wychowawczynie sprawdzą i utrwalą umiejętność określania i wyrażania potrzeb, porównywania towarów, operowania talonem jako środkiem zamiennym pieniędzy itp. Prace przez tydzień mogliśmy podziwiać na wystawie w informacji Kauflanda, następnie wzięły one udział w licytacji na koncercie charytatywnym w brzeskiej scenie dla Nikoli. Dziękuję za współpracę darczyńcom, nauczycielkom i uczniom, którzy wzbogacili swój warsztat w nowe doświadczenie i materiały do pracy na zajęciach. . Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz

 

11 kwietnia 2014

 


 

 

Relacja z akcji....

 


 

9 kwietnia 2014 r. – Grupa jedenastu uczniów z klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej i zespołów edukacyjno – terapeutycznych I – III A i IV – VI A wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach "Mały Olimpijczyk" w Kędzierzynie Koźlu.

Zawodnicy rywalizowali w dwunastu konkurencjach sprawnościowych przygotowanych w formie stacji. Atrakcja zawodów były pokazy sekcji

Judo Gwardii Opole i udział naszych uczniów w treningu prowadzonym

przez instruktorów judo. Zaprezentowaliśmy się fantastycznie, a to dzięki naszym szkolnym trenerom sportowym pani Katarzynie Tadrale i panu Andrzejowi Unuczkowi.

 

9 kwietnia 2014

 


 

2 kwietnia 2014 r. – Uczestniczyliśmy w III Memoriale Pływackim

w Kędzierzynie Koźlu Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie

z klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej oraz z sekcji ,,Słoneczka” Olimpiad Specjalnych.

Memoriał odbył się na basenie o długości 25 metrów i głębokości 3,5 metra. Każdy z zawodników miał za zadanie przepłynąć samodzielnie 300 m.

Dzięki wysiłkowi 750 reprezentantów pobity został rekord w przepłyniętych basenach, który wyniósł 30450 basenów. Relację z zawodów na żywo można było obejrzeć w TVP 3. Opiekunami naszych pływaków byli tradycyjnie

pani Katarzyna Tadrała i Andrzej Unuczek.

 

2 kwietnia 2014

 


 

21 marca 2014 r. – Wiosnę przywitaliśmy kolejną edycją szkolnego konkursu artystycznego "MAM TALENT", w którym chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie w występach zespołowych, solowych i w duetach. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców z uwagi na coraz wyższy poziom umiejętności artystycznych występujących uczniów. Jednak udało się!

Oto najlepsi wykonawcy:

I miejsce – Karolina Adasik i Piotr Sinicki – taniec i śpiew

II miejsce – Przemysław Kownacki - taniec

III miejsce – Magdalena Torchała i Paulina Znamiec – taniec.

Wybraliśmy najpiękniejszą Wiosenkę, którą została pełna wdzięku Karolina Adasik, II miejsce zajęła Daria Perfikowska, a III miejsce przypadło parze – Wiosenka z Guciem, czyli Magdzie Torchale i Pawłowi Zającowi.

Nasz e wiosenne spotkanie zakończyliśmy konkursem zagadek związanych z witaną przez nas porą roku. Najlepszymi znawcami wiosny okazali się:

Michał Pyka, Joanna Sławęta, Paweł Siwak i Piotr Siwak.

Wspaniałą zabawę w promieniach wiosennego słońca zorganizowały panie Jolanta Mielnczek – Boszkiewicz i Katarzyna Tadrała.

 

21 marca 2014

 


 

21 marca 2014 r. – Gimnazjalny zespół edukacyjno – terapeutyczny A przywitał wiosnę na sportowo, uczestnicząc w klasowych rozgrywkach w bowlingu. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią Anną Madeją – Godek spędzili dwie godziny w Centrum Rozrywki "Słoneczny Park", gdzie w atmosferze radości i wspaniałej zabawy doskonalili swoje umiejętności w grze w kręgle. Najlepsza okazała się Alicja Bogusz. Sportowe zmagania gimnazjaliści zakończyli słodkim poczęstunkiem.

 


 

20.03.2014 r. - III edycja Olimpiady Zdrowia pod hasłem "Ćwiczyć każdy może"

Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie klasy 1/2/3 SP i Zespołów Edukacyjno -Terapeutycznych. Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w rozgrzewce, konkursach sportowych, wyścigach, a także ćwiczeniach jogi. Celem naszej Olimpiady było zachęcenie uczniów do aktywności ruchowej i czerpanie pozytywnych emocji z tej aktywności.

 

Katarzyna Tadrała, Sylwia Tokarczyk, Patrycja Zamasz

20 marca 2014

 


 

Pozalekcyjne zajęcia sportowe :

08.03.2014 r. - Nordic Walking na Stadionie Miejskim w Brzegu

18.03.2014 r. - Zabawy z piłkami w ZSS w Brzegu

22.03.2014 r. - Zajęcia w Aquaparku w Brzegu

 

Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

 

22 marca 2014
13 marca 2014
8 marca 2014

 


 

14 marca 2014 roku już po raz drugi odbył się Wojewódzki Konkurs Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Brzegu pt. „Mam prawo kochać” i objął swoim zasięgiem szkoły specjalne i warsztaty terapii zajęciowej z województwa opolskiego. W Brzeskim Centrum Kultury Zespół Szkół Specjalnych z Brzegu gościł blisko 250 osób. Łącznie na scenie zaprezentowało się 11 solistów i 13 zespołów wokalnych – instrumentalnych.

 

Patronat Honorowy nad w/w Konkursem sprawowali:

 - Starostwo Powiatowe w Brzegu;

 - Urząd Miasta Brzegu;

 - Kuratorium Oświaty w Opolu;

 - Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego;

 - Lidia Geringer de Oedenberg, Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

 

Organizatorzy zapewnili uczestnikom i publiczności moc atrakcji w postaci występów gościnnych:

- zespołu „Ich Pięcioro” w piosence „Tak bardzo się starałem”, w składzie: Michał Siek – gitara, wokal, Robert Socha – akordeon, wokal, Grażyna Piaskowska – instrumenty perkusyjne, Anna Krupa – skrzypce, wokal, Katarzyna Sikora – trójkącik J

- Brzeskiego Rodzinnego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych TROSKA w piosence „Czekolada”;

- Jerzego Filara – muzyka, kompozytora, wykonawcy swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku „Krainy Łagodności” i piosenki poetyckiej, założyciela zespołu „Nasza Basia Kochana” z Przyjaciółmi;

- laureata Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” – Józefa Mielnickiego;

 

W tym roku prowadzące Konkurs zadały Opiekunom przyjezdnych Placówek 17 pytań w ramach quizu muzycznego. Pan Wojciech Gerlach z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starych Siołkowic, jako jedyny odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania i wygrał VOUCHER na pobyt w Hotelu Arte w Brzegu.

JURY w składzie:

- Grażyna Kotecka – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu;

- Janina Koronkiewicz – Kierownik Klubu Garnizonowego w Brzegu;

- Jadwiga Kulczycka – Wiceprezes Stowarzyszenia Stobrawski Zielony Szlak;

- Wojciech Komarzyński – Pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu

 

przyznało następujące miejsca:

Grand Prix Konkursu zdobył zespół „My” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa _________________________________________________________________________________

W I Kategorii - Solista - Szkoły Specjalnej

I Miejsce Paula Nowakowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu

II Miejsce Adrianna Bronka z Zespołu Szkół Specjalnych z Namysłowa

III Miejsce Aleksander Adamus ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie

Piotr Bosy z Zespołu Szkół Specjalnych w Kadłubie

_________________________________________________________________________________

W II Kategorii - Zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny – Warsztatów Terapii Zajęciowej

I Miejsce "WTZ Brzeg" z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzegu

II Miejsce "Pozytyw" z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nysy

III Miejsce „Luzacy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starych Siołkowic

Zespół wokalny z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Opola

Wyróżnienia:

„2 plus Jedna” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kędzierzyna Koźla;

„Chyba tak” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Namysłowa;

„Trąby jerychońskie” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lewina Brzeskiego

_________________________________________________________________________________

W III Kategorii – Zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny – Szkoły Specjalnej

I Miejsce „Każdy sobie” z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu

II Miejsce „Ptasie mleczko” z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu

„Iskierki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach

III Miejsce Zespół wokalny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie

„Zespół wokalno-instrumentalny Kadłub” z Zespołu Szkół Specjalnych w Kadłubie

_________________________________________________________________________________

W IV Kategorii – Solista – Warsztatów Terapii Zajęciowej

I Miejsce Grzegorz Kalinowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Namysłowie

II Miejsce Małgorzata Kępińska z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie

III Miejsce Agnieszka Luterek z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Opole

Marcin Niedzielski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach

Wyróżnienia:

Barbara Szewczyk z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nysie

Tamara Smolorz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu

 

Jury przyznało nagrody specjalne: Nagrodę dla najsympatyczniejszego uczestnika otrzymały Warsztaty Terapii Zajęciowej z Opola, natomiast Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzegu otrzymały nagrodę za szczególne wrażenia artystyczne występu.

 

"Sponsorzy i Ludzie Dobrego Serca

II Wojewódzkiego Konkursu Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych 2014"

Maciej Stefański - Starosta Powiatu Brzeskiego, Ryszard Jończyk - Starosta Powiatu Brzeskiego, Brygida Jakubowicz Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego Brzeg, Wojciech Huczyński – Burmistrz Brzegu, Stanisław Kowalczyk – Burmistrz Brzegu, Danuta Jazłowiecka - poseł do Europarlamentu, Halina Bilik Opolski Kurator Oświaty, Lidia Geringer de Odenberg - poseł do Europarlamentu, Przewodnicząca Halina Marszałek Brzeskie Forum Kobiet, Elżbieta Kużdżał, Mariusz Bochenek, dyrektor ZSZ nr 1 im. M. Skłodowskiej Curie w Brzegu, Bożena Mudry wicedyrektor ZSZ nr 1 im. M. Skłodowskiej Curie w Brzegu, Andrzej Brzeziński - Firma KOMUS, Andrzej Posyniak Prezes Zarządu PKS Sp. z o.o. Brzeg, Marek Starczyk - Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Sylwia Roczniak - Technika Grzewcza i Sanitarna HYDRO-NA Namysłów, Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych Brzeg, Radni Gminy Lubsza, Rada Wojewódzka OPZZ Opole, Celina Krówczyńska Sklep Jubilerski, Czesław Maćczak Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET, Danuta Krówczyńska Zakład Fryzjerski w Brzegu, Elżbieta Meller - Zakład Fryzjerski w Brzegu, Miejskie Koło SLD, Prezes Walerian Twardzik Koło PTTK "Watra" Brzeg, Przewodniczący Romuald Wojtkowiak Federacja Związków Zawodowych Metalowców W-a, Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej, Władysław Sługocki - Zakład Szewski, Anna Baginowska Sklep Żabka, Bernadeta Głogowska i Tomasz Magusiak - Two People, BIURO VITA – Brzeg, Firma komputerowa Sigma salon Komputronik, Wiesław i Małgorzata Soroczyńscy, Hotel Arte Brzeg, Janusz Kręcichwost i Piotr Wojcieszek - sklep sportowy Team Sport, Jerzy Pietras „Od A do Z” Biuroserwis Brzeg, Katarzyna i Grzegorz Łubowscy - Piekarnia Skorogoszcz, Krystyna Leśniak, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Brzeg, Maria i Andrzej Miller, Księgarnia "Sowa" S.C., Brzeg, Pan Mariusz Popek Prezes Zakład Przemysłu Cukierniczego Otmuchów, Beata Dziedzic, Robert Dubina i Kamil Janicki - Serwis Komputerowy ExpressIT, Stowarzyszenie Brzeska Wieś Historyczna, Stowarzyszenie Stobrawski Zielony Szlak, Urszula Łobodziec Stołówka Domowa Brzeg, Ryszard Milewski, Jacek Ochmański, Ryszard Linek, Krystyna Działak, Maria Kupiec, Ewa Krocz, Katarzyna Pasternak, Justyna Dolińska, Grażyna Piaskowska.

 

Podczas II Wojewódzkiego Konkursu Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych pt.: „Mam Prawo Kochać” mieliśmy okazję do wymiany doświadczeń podopiecznych i ich opiekunów, prezentacji swoich talentów wokalnych, tanecznych i instrumentalnych na wielkiej scenie. Dzięki dobrej zabawie i radości płynącej z możliwości pokazania się szerokiej publiczności, uczestnicy mieli szansę przełamywania barier i pokonywania własnych słabości.

Licznie zgromadzeni goście gromkimi brawami docenili występy młodych artystów. Zadowolenie występujących sięgnęło zenitu, gdy okazało się, iż nikt nie wyjedzie od nas z pustymi rękoma. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali indywidualne nagrody dla siebie, a także wartościowy prezent dla swojej placówki. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem Konkursu czuwali Wolontariusze z ZSZ nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie.

 

http://youtu.be/yYaX7I-h_io

 

http://youtu.be/yh3woDSFMuM

 


 

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

 

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne w przypadku terapii dziecka z niepełnosprawnością intelektualną, dla którego rola logopedy jest szczególnie ważna.

 

Temat EDL 2014 roku brzmi:

 

Wiele języków, wiele kultur, jedna komunikacja.

 

prezentacja

 

Niektórzy Nasi uczniowie nie mówią, nie znaczy to jednak, że nie mają nic do powiedzenia. Często z racji zakłóceń rozwoju, dezorganizacji ulega również proces komunikowania się. Dziecko nie zna innego niż mowa skutecznego środka za pomocą, którego mogłoby przekazać to, co chce powiedzieć. Wielu uczniów szczególnie niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębszym w takich sytuacjach ucieka się do innych form kontaktu: krzyku, płaczu, autoagresji, izolowania się - zachowań, które pomagają im zwrócić na siebie uwagę i w ten sposób zakomunikować swoje potrzeby. Często zachowania tego typu są wołaniem dziecka o pomoc w zrozumieniu otaczającej go sytuacji, tego co inni do niego mówią i czego od niego oczekują. Nasze dzieci mają wielorakie sprzężenia, „mówią różnymi językami”, ale ważne jest to, aby połączyła ich wspólna nić komunikacji.

Obchody tego święta w Naszej szkole poprzedzała instruktażowa lekcja warsztatowa dla opiekunów Wiktorii- Naszej najmłodszej uczennicy poprowadzona przez specjalistę z zakresu wczesnej interwencji logopedycznej. 6 marca dodatkowy dyżur konsultacyjny pełnili wszyscy logopedzi Naszej placówki (p. Maria Bielecka, p. Ewa Konieczna, p. Katarzyna Skupin oraz p. Danuta Maciejowska). W holu głównym zawisła gazetka informacyjna wraz z wystawką książek i pomocy dydaktycznych, która wabiła zainteresowanych tematyką nauczycieli i rodziców a ciekawe gry kusiły Naszych podopiecznych. W godzinach popołudniowych odbyła się krótka prezentacja multimedialna dla rodziców i nauczycieli i dotyczyła „Przeglądu wad genetycznych w Naszej szkole- ważnych wskazówek postępowania terapeutycznego”. Dzień był pełen wrażeń, zapraszamy już za rok!

 

 

 

"...aby język giętki

 

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

 

A czasem był jak piorun jasny, prędki,

 

A czasem smutny jako pieśń stepowa,

 

A czasem jako skarga nimfy miętki,

 

A czasem piękny jak aniołów mowa.

 

Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem."

 

 Juliusz Słowacki

 

6 marca 2014

 


 

14 lutego 2014 r. – Z okazji zbliżających się ferii z inicjatywy pani pedagog Marii Bieleckiej odbyło się spotkanie z panią policjantką, która przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnych dni. Odwiedził nas również niecodzienny gość – policyjny pies ze swoją opiekunką, który wspomaga codzienną pracę brzeskiej policji.

 

Chwilę później tym razem z okazji Dnia Zakochanych odbył się walentynkowy apel w czasie, którego opiekun SU pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz wręczała adresatom walentynkowe kartki, które uczniowie przez kilka dni wrzucali do "skrzynki miłosnych wyznań" znajdującej się szkolnym holu.

 

14 lutego 2014

 

 

12 lutego 2014 r. – Bal "Dwóch serc" pod takim hasłem przebiegała tegoroczna zabawa karnawałowa, w której tradycyjnie uczestniczyli zaproszeni przez organizatorki podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami oraz uczniowie naszej szkoły. Do zabawy zachęcali wolontariusze ze szkolnych kół PCK, działających przy I i II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół Zawodowych nr 1. W czasie balu zabawa taneczna przeplatana była licznymi konkursami z nagrodami: "Najpiękniejszy strój”, "Król i Królowa balu", "Taniec w parach", "Najlepsi tancerze".

Po karnawałowych pląsach można było odpocząć przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców. Wspaniała zabawa możliwa była dzięki pomysłowości i zaangażowaniu pań: Danuty Maciejowskiej, Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz i Katarzyny Tadrały.

 

12 lutego 2014

 


 

7 lutego 2014 r. – W ramach akcji ROK SZKOŁY W RUCHU zakończyliśmy realizację regulaminowych zadań w obszarze "Ćwiczyć każdy może". Uczniowie uczestniczyli 20 grudnia w Wojewódzkim Dniu Ćwiczeń Śródlekcyjnych, gdzie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe w czasie zajęć w klasach.

10 stycznia w ramach Wojewódzkiego Dnia Prostego Kręgosłupa przeprowadzono wśród dzieci i młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa oraz można było zapoznać się z gazetką tematyczną w holu szkolnym.

24 stycznia w Wojewódzkim Dniu Lekkiego Tornistra zostały zważone tornistry i torby naszych uczniów oraz przeprowadzono instruktaż prawidłowego ich noszenia. 7 lutego w Wojewódzkim Dniu Prawidłowej Postawy Ciała podczas przerw uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego wykonywali zadanie polegające na przejściu z książką na głowie w pozycji skorygowanej. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał słodką nagrodę.

Uczniowie z ochotą wykonywali proponowane w ramach akcji zadania. Sportowej aktywności towarzyszyło wiele śmiechu i radości, za co dziękujemy koordynatorom "SZKOŁY W RUCHU" pani Katarzynie Tadrale i panu Andrzejowi Unuczkowi.

 

*******

 


 

3 - 7 lutego 2014 r. - Uczniowie klasy I – III szkoły podstawowej kolejny już raz zgłębiali wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w ramach ogólnopolskiego programu "Ratujemy i uczymy ratować". Po tygodniu pracy uczniowie zdali test sprawdzający ich umiejętności oraz otrzymali certyfikaty z ukończenia szkolenia. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są bardzo zadowoleni ze swojej tygodniowej pracy. Z poziomu umiejętności uczestników programu zadowolona jest również wychowawczyni i koordynatorka akcji pani Anna Krężel.

 

7 lutego 2014

 


 

3 lutego 2014 r. - Z okazji zbliżającej się rocznicy wyzwolenia Brzegu przeprowadzona została XIV edycja konkursu dla gimnazjalistów "Pocztówka z naszego miasta". Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat miasta, jego zabytków, napisać krótkie zaproszenie do bliskiej osoby, aby zachęcić ją do przyjazdu do Brzegu. Największą liczbę punktów zdobyli:

Janet Góral z klasy III gimnazjum, Roksana Grabowska z klasy II klasa gimnazjum, Artur Góral z klasy III gimnazjum.

Zorganizowano również gazetkę tematyczną "Brzeg- moje miasto", na której swoje prace plastyczne zaprezentowali uczniowie z klasy II i III gimnazjum, gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego A i zespołu edukacyjno – terapeutycznego IV – VI B pod opieką pani Barbary Krukowskiej oraz gimnazjaliści z zespołu edukacyjno – terapeutycznego B pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Lenartowicz.

Konkurs zorganizowały panie Iwona Piątkowska i Ewa Konieczna.

Brzeg 2014

 


31 stycznia 2014 r. – Na zakończenie pierwszego semestru nauki odbył się apel "NASI NAJLEPSI" podsumowujący wyniki w nauce i zachowaniu oraz osiągnięcia uczniów w różnych konkursach. Zestawienie przygotowała pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz - opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 

KLASY Z NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĄ

 

I miejsce – zespół edukacyjno – terapeutyczny IV-VI A - 84,96% obecności

II miejsce - klasa III szkoły podstawowej – 84,9% obecności

III miejsce – klasa I szkoły podstawowej – 77,8% obecności

 

ANDRZEJ MOREL – UCZEŃ ZE 100% FREKWENCJĄ NA ZAJĘCIACH LEKCYJNYCH

 

KLASY Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

I miejsce - klasa V ze średnią 4,68

II miejsce – klasa IV ze średnią 3,93

III miejsce – klasa VI ze średnią 3,55

 

GIMNAZJUM

 

I miejsce – klasa I ze średnią 4,0

II miejsce – klasa II ze średnią 3,92

III miejsce – klasa III ze średnią 3,32

 

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN

 

I miejsce – Sylwia Zagrodzka z klasy II gimnazjum ze średnią 5,1

II miejsce – Michał Pyka z klasy V ze średnią 5,09

III miejsce – Roksana Grabowska i Przemysław Jaeger z klasy II gimnazjum

ze średnią 4,7

 

NAJGRZECZNIEJSI UCZNIOWIE

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

Łukasz Kozioł – klasa V

 

GIMNAZJUM

 

Aleksandra Bider – klasa III

 

UCZNIOWIE NAGRODZENI ZA SZKOLNE OSIĄGNIĘCIA

 

Joanna Sławęta – zespół edukacyjno – terapeutyczny I – III A

Karolina Adasik - zespół edukacyjno – terapeutyczny I – III B

Łukasz Kozioł – klasa V

Michał Pyka – klasa V

Roksana Kwasza – klasa I gimnazjum

Sylwia Zagrodzka – klasa II gimnazjum

Roksana Grabowska – klasa I gimnazjum

Przemysław Jaeger – klasa II gimnazjum

Aleksandra Bider – klasa III gimnazjum

Andrzej Morel – gimnazjalny zespół edukacyjny A

 

31 stycznia 2014

 


 

31 stycznia 2014 r. – Wszyscy uczniowie – mali i duzi otrzymali higieniczne niezbędniki ufundowane przez drogerie ROSSMANN, a to za sprawą uczniów i ich opiekunów, którzy wzięli udział w konkursie "Twój niezbędnik higieniczny" i wykonali prace artystyczne na temat "Czysty, wesoły chodzę do szkoły".

W konkursie wzięli udział uczniowie:

klasy I – III szkoły podstawowej pod opieką pani Anny Krężel

zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A pod opieką pani Patrycji Zamasz

zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III B pod opieką pani Anety Nowak

gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego A pod opieką pani Barbary Krukowskiej, którzy wykonali prace plastyczne.

Natomiast uczniowie klas I – III gimnazjum pod opieką pani Anny Pieleszek tworzyli wiersze na wspomniany temat.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy za artystyczne zaangażowanie dzięki, któremu wszyscy możemy cieszyć się prezentami ufundowanymi przez organizatora ogólnopolskiej akcji społecznej na rzecz kształtowania dobrych nawyków higienicznych wśród dzieci.

ROSSMANN

 


 

28 stycznia 2014 r. – Uczniowie II klasy gimnazjum wraz z panią Dyrektor i wychowawczynią panią Anną Pieleszek odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grodkowie w celu zapoznania się z ofertą szkoły w zakresie kształcenia zawodowego. Mieli okazję obejrzeć warsztaty, w których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu oraz internat. Obejrzeli również prezentację multimedialną informującą o przebiegu nauki w szkole zawodowej

i możliwościach jakie daje zdobycie wybranego zawodu.

Odwiedziny zakończyły się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym

przez przyszłych kucharzy. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

 


 

22 stycznia 2014 r.- Na zaproszenie wolontariuszy Oławskiego Domowego Hospicjum pod kierownictwem pana doktora Adama Dziadury odwiedziliśmy sąsiadującą z Brzegiem Oławę i zaprezentowaliśmy bożonarodzeniową inscenizację "TO DZIECIĘ BEZCENNY NASZ SKARB”. Nasz występ w Sali Konferencyjnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkał się z ciepłym przyjęciem: rodzin pacjentów i wolontariuszy Oławskiego Domowego Hospicjum, uczniów I klasy LO nr 1 im. Jana Sobieskiego, przedstawicieli koła CARITAS przy Parafii Miłosierdzia Bożego i podopiecznych Fundacji Krok po Kroku. Nasze starania aktorskie podziwiała również pani dyrektor Grażyna Piaskowska i pani Anna Lechowicz - Minosora. Występ rejestrowała Oławska Telewizja Kablowa.

Wystąpiliśmy w składzie: Łukasz Kozioł, Anna Bednarczyk,

Roksana Grabowska, Aleksandra Bider, Ewa Bogusz, Alicja Bogusz,

Iwona Kaźmierczak, Sylwia Zagrodzka, Magdalena Śrutwa,
Wojciech Wilczek, Przemysław Jaeger, Daniel Kozioł, Joanna Sławęta,
Sławomir Łukasiewicz, Sylwester Sobota, Kamil Grabiński, Kamila Foryś, Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Damian Radowski.

Nad naszym występem czuwały panie: Justyna Snopkowska, Anna Krupa, Katarzyna Skupin, Maja Chomaniec.

 

22.01.2014

 


 

16 stycznia 2014 r. Grupa "szkolnych kolędników" wzięła udział w X Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych pt. "Kolędujmy Razem" w Namysłowie. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe "TO DZIECIĘ BEZCENNY NASZ SKARB" i zajęli I miejsce w kategorii zespołów szkolnych.

Sukces był możliwy dzięki wspaniałym wykonawcom i paniom: Annie Krupie, Mai Chomaniec, Katarzynie Skupin, Justynie Snopkowskiej, które przygotowały przedstawienie.

Oto lista aktorów:

Maryja i Józef: Anna Bednarczyk i Łukasz Kozioł

Aniołowie: Magdalena Śrutwa, Aleksandra Bider, Sylwia Zagrodzka,

Iwona Kaźmierczak, Ewa Bogusz

Archanioł Gabriel: Roksana Grabowska

Królowie: Joanna Sławęta, Przemysław Jaeger, Wojciech Wilczek, Daniel Kozioł

Pasterze: Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Kamil Grabiński,

Kamila Foryś

Malarz: Alicja Bogusz

Herod: Sławomir Łukasiewicz

Diabeł: Seweryn Sobota

 

16 stycznia 2014

 


 

5 stycznia 2014 r. – Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Pana Maciej Stefańskiego i wystąpili z programem artystycznym w ramach Noworocznego Kolędowania w Powiecie Brzeskim. Przegląd kolęd, który odbył się na Placu Polonii Amerykańskiej przed Brzeskim Centrum Kultury poprowadził Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Pan Michał Siek.

Wśród występującej młodzieży ze szkół średnich naszego miasta z repertuarem kolędowym zaprezentowała się orkiestra dęta z Żelaznej. Wszyscy uczestnicy brzeskiego kolędowania ulegli magii Świąt Bożego Narodzenia i u progu Nowego Roku zjednoczyli się w śpiewie tradycyjnych polskich kolęd. Nasi niezawodni artyści to: Roksana Grabowska, Przemysław Jaeger, Aleksandra Szyjkowska, Karolina Zielińska, Adrian Krocz, Magdalena Torchała, Kamila Foryś, Paulina Znamiec, Seweryn Sobota.

Nad całością czuwały panie: Justyna Snopkowska i Anna Krupa.

Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym mamom i rodzeństwu oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy całym sercem kolędowali razem z nami.

 

Brzeskie kolędowanie 2014
 

 

Miło nam poinformować , że do grona naszych przyjaciół - darczyńców dołączyli pracownicy firmy LORENTZ SNACK ze Stanowic . Przed Bożym Narodzeniem przeprowadzili akcję pod hasłem: Podaruj dzieciom uśmiech. Zebrali kilka pudeł zabawek, gier, słodyczy, przyborów szkolnych, które trafiły do naszej szkoły. Zgodnie z intencją sponsorów wszystkie prezenty dały obdarowanym wiele radości. Dziękujemy za serce i życzymy uśmiechów na każdy dzień Nowego Roku.

2 stycznia 2014

 


 

20 grudnia 2013 r. – Odbyły się spotkania wigilijne w zespołach klasowych. Przy pięknie udekorowanych stołach w świątecznych nastrojach zasiedliśmy do wspólnie przygotowanych poczęstunków, wcześniej dzieląc się opłatkiem. Zgodnie z tradycją naszym spotkaniom towarzyszyło śpiewanie lub słuchanie kolęd. Zanim się rozstaliśmy życzeniom nie było końca…

 

20-12-2013

 


 

19 grudnia 2013 r. - Jak co roku na kilka dni przed świętami w rodzinnym gronie spotkaliśmy się na szkolnych Jasełkach. Obejrzeliśmy je wspólnie ze szczególnymi dla naszej szkolnej społeczności gośćmi: Radną Miasta Brzeg panią Elżbietą Kużdżał, panią Haliną Marszałek z Brzeskiego Forum Kobiet, panią Bożeną Wdowiszewską Członkiem Zarządu Banku Spółdzielczego w Brzegu. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Bożonarodzeniowa inscenizacja rozpoczęła się wierszem księdza

J. Twardowskiego "Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?", który wprowadził nas w opowieść o narodzeniu Bożej Dzieciny zilustrowaną odgrywanymi przez uczniów scenami i postaciami:

zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny, taniec aniołów i kolęda "CICHA NOC" w języku migowym, przyjście pasterzy, przybycie króli z królem ukrytym – małym chłopcem, który również chciał powitać Jezusa, mściwego Heroda oraz Diabła.

Nauczyciele wraz z uczniami wygłosili Orędzie z Groty Betlejemskiej uzupełniając hasło: "TO DZIECIĘ BEZCENNY NASZ SKARB". Pojawił się również obraz ukazujący żłóbek namalowany przez Malarza i serce rozpalone blaskiem świec. Na koniec zabrzmiała kolęda "Uciekali". Po przedstawieniu miało miejsce wspólne kolędowanie.

 

W przedstawieniu wzięli udział:

Maryja i Józef - Anna Bednarczyk i Łukasz Kozioł

Aniołowie: Magdalena Śrutwa, Aleksandra Bider, Sylwia Zagrodzka, Iwona Kaźmierczak, Ewa Bogusz.

Archanioł Gabriel - Roksana Grabowska

Królowie: Joanna Sławęta, Przemysław Jaeger, Wojciech Wilczek, Daniel Kozioł

Pasterze: Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Kamil Grabiński, Kamila Foryś

Malarz - Alicja Bogusz

Herod - Sławomir Łukasiewicz

Diabeł - Seweryn Sobota

Narrator – pani Justyna Snopkowska

Uczniów przygotowały do występu: pani Anna Krupa, pani Maja Chomaniec, pani Katarzyna Skupin, pani Justyna Snopkowska.

 

19 grudnia 2013

 


 

18 grudnia 2013 r. – Uczniowie naszej szkoły po raz szósty w ramach ogólnopolskiej akcji "CHOINKA NADZIEI" odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Brzegu. W tym roku wsparli nas wolontariusze z Zespołu Szkól nr 1 w Brzegu. Zaprezentowany montaż słowno – muzyczny oraz wspólne ubieranie przyniesionego przez nas świątecznego drzewka, które w magiczny sposób stało się "CHOINKĄ NADZIEI" wszystkich uczestników spotkania, dało nam wiele radości i niezapomnianych wzruszeń.

Koordynatorem akcji była pani Anna Krężel, a nauczycielami wspomagającymi jej realizację pani Sylwia Tokarczyk i pani Anna Krupa.

 

Choinka Nadziei

 


 

18 grudnia 2013 r. – Sekcja sportowa Olimpiad Specjalnych "Słoneczka" wzięła udział w II Integracyjnym Spotkaniu "Wigilia Olimpiad Specjalnych" w Kędzierzynie - Koźlu.

(opiekunowie K. Tadrała i A. Unuczek)

 


 

17 grudnia 2013 r. – Uczniowie klas I – III i IV – VI oraz zespołów edukacyjno – terapeutycznych wzięli udział w czwartej edycji Akcji Akademii Czystych Rąk CAREX, której tegoroczne hasło brzmi "Gdzie były, co robiły twoje ręce".

Podczas zajęć przeprowadzonych w klasach uczestnicy akcji zapoznali się

z podstawową wiedzą z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.

Zgodnie z przesłaniem programu: "najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania" w czasie zajęć korzystano z materiałów edukacyjnych w formie kart pracy, plakatów i nagrań opracowanych przez organizatora akcji profilaktycznej. Natomiast dbałość o czystość rąk zapewniły pachnące mydełka antybakteryjne firmy CAREX.

Podsumowaniem zdobytej wiedzy jest wspólna zabawa, czyli udział w konkursie plastycznym. Każda klasa przygotowuje jedną pracę dowolną techniką, która będzie odpowiedzią na pytanie zawarte w haśle akcji.

Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy z niecierpliwością do kwietnia.

Mamy nadzieję, że komisja konkursowa doceni naszą pomysłowość

i oryginalność prac.

Koordynatorem programu jest pani Anna Madej – Godek.

 

 


 

16 grudnia 2013 r. – Uczeń Dawid Walczak nauczany indywidualnie wspólnie z mamą i wychowawczynią panią Ewą Urygą – Krupą na zaproszenie pani Danuty Jazłowieckiej Posłanki do Parlamentu Europejskiego pojechał do biura poselskiego w Opolu po odbiór nagrody w konkursie plastycznym "MOJA EUROPA", którego inicjatorką była Pani Posłanka.

Spotkanie przebiegło w miłej przedświątecznej atmosferze. Dawid odebrał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Sam natomiast wręczył własnoręcznie wykonaną choinkę z piórek i kartkę świąteczną. Prezent będzie bożonarodzeniową dekoracją biura poselskiego w Strasburgu.

Uczeń pełen pozytywnych wrażeń po spotkaniu oraz zachęcony nagrodą w postaci sztalugi malarskiej już myśli o udziale w kolejnych konkursach plastycznych.

 


 

12 grudnia 2013 r. – Ewa Wiśniewska uczennica klasy III gimnazjum otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetycko – plastycznym "W krainie marzeń" za pracę plastyczną wykonaną pod kierunkiem pani Barbary Krukowskiej.

Konkurs był realizowany w ramach "Rządowego programu na rzecz społeczności romskiej w 2013 roku" przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.

W konkursie plastycznym wzięła udział z mniejszym powodzeniem Janet Góral również uczennica klasy III gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

7 grudnia 2013 r. – "Bombka na choince jest jak gwiazdka na niebie,
 odbija dziecięce buzie, które śmieją się do Ciebie.

 Jest bardzo lekka, delikatna i krucha,

 więc ją niosą anioły, żeby się nie stłukła".

 

To wiersz pani Anny Pieleszek charakteryzujący plastyczne cudeńko, które nasi uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych wykonali pod opieką pani Patrycji Zamasz i pani Barbary Krukowskiej na konkurs "Pomaluj bombkę z Mondelèz International". Wzięliśmy w nim udział po raz pierwszy i podobnie jak pozostałych 18 zespołów mieliśmy za zadanie ozdobić styropianowe kule o średnicy 50 cm według własnego pomysłu i przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych. Nasz bombka została wykonana techniką malowania akrylem wielokrotnymi warstwami. Ozdobiona zdjęciami wychowanków, a do uwypuklenia jej elementów użyto kolorowych cekinów.

Mimo wielu głosów zdobytych od internautów za pomocą facebookowego "Lubię to!" nie udało nam się zwyciężyć, ale nie przeszkadza nam to w obmyślaniu projektu bombki na przyszłoroczny konkurs.

 

Bombka

 


 

6 grudnia 2013 r. – Odwiedził nas, jak co roku św. Mikołaj z workiem prezentów. Z najmłodszymi uczniami spotkał się osobiście, a najstarszym pozostawił prezenty u wychowawców wierząc, że swoim całorocznym zachowaniem w pełni na nie zasługują.

Słodkie podarunki uczniowie otrzymali dzięki hojności ogromnej grupy

LUDZI DOBREGO SERCA, którym serdecznie dziękujemy za ofiarność

i pomoc. Oto lista darczyńców:

  • Mariusz Karkoszka – Prezes PWC „ODRA” Brzeg

  • Werner Gritsch – Prezes „The Lorentz Snack World

  • Anna Baginowska – właścicielka sklepu „Żabka” przy ul. Piastowskiej

  • Członkowie Zarządu Banku Spółdzielczego w Brzegu

  • Członkowie Zarządu Banku Spółdzielczego w Grodkowie (oddział w Łosiowie)

  • Radni Gminy Lubsza

  • Irena Kowalska – właścicielka hurtowni „OAZA” w Brzegu

  • Marcin Czerepak – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu

  • Bolesław Robaczek – Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

  • Janusz Kręcichwost i Piotr Wojcieszek – właściciele sklepu sportowego TEAM SPORT w Brzegu

  • Celina Krówczyńska – sklep „Jubiler” w Brzegu

  • Członkowie Zarządu Banku Spółdzielczego w Oławie

  • Dorota Resiak

  • Elżbieta Kużdżał – Radna Miasta Brzeg

  • Halina Marszałek – Brzeskie Forum Kobiet

  • Maria Bednarska – Salon Meblowy w Brzegu

  • Agnieszka Bieszczad – Zielęcice

Dziękujemy również za zaangażowanie w przygotowanie mikołajkowych paczek Radzie Rodziców i księdzu Piotrowi Szwajowi za pełną ciepła i humoru postać św. Mikołaja.

Mikołajkowe spotkanie prowadziła pani Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz

 

 

 


 

5 grudnia 2013 r. – To dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów za sprawą gościa Kamila Bednarka wokalisty reggae. Jego odwiedziny w naszej szkole były zupełną niespodzianką. Początkowo uczniowie wydawali się być onieśmieleni wizytą osoby znanej tylko z ekranu telewizora, ale pierwsza piosenka w wykonaniu Gościa porwała wszystkich do wspaniałej zabawy. Po krótkim koncercie był czas na wspólne zdjęcia i autografy, którym nie było końca. Uczniowie otrzymali również mikołajkowe słodkie prezenty. Spotkanie i związana z nim moc niezapomnianych wrażeń było możliwe dzięki Radzie Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

 

 


 

5 grudnia 2013 r. – Nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Mikołajki z Kauflandem”. Do 2 grudnia uczniowie pod opieką wychowawczyń i nauczycieli plastyki wykonywali różnymi technikami plastycznymi prace na wspomniany wyżej temat. Następnie jury w składzie:

Beata Staszczyk - st. instruktor ds. plastyki BCK w Brzegu

Gabriela Świechowska - kierownik działu spożywczego marketu Kaufland w Brzegu

Sebastian Sieklicki - dyrektor marketu Kaufland w Brzegu oceniło 26 prac i przyznało nagrody w postaci bonów towarowych o łącznej wartości 500 zł.

Nagrodzeni zostali:

Kacper Rupa i Dawid Pyka za zajęcie I miejsca bonami o wartości 60 zł,

Karolina Adasik, Barbara Sierakowska, Wojciech Wilczek, Michał Buczyk

za zajęcie II miejsca bonami o wartości 50 zł,

Robert Maliszewski, Tomasz Skowroński, Kamil Grabiński za zajęcie III miejsca bonami o wartości 35 zł.

Wyróżnieni uczniowie: Sebastian Wysocki, Dawid Walczak, Przemysław Kownacki, Joanna Sławęta, Paweł Siwak, Paweł Doliński, Anna Bednarczyk, Szymon Mączko i Piotr Sienicki otrzymali bony o wartości 15 zł.

Za udział w konkursie bony o wartości 5 zł otrzymali: Karolina Zielińska, Andrzej Morel, Weronika Mirga, Łukasz Kozioł, Seweryn Sobota i Sylwester Sobota, Paulina Glej, Aleksandra Bider, Sylwia Cupek, Dominik Miśkiewicz, Sebastian Górniak.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajkowe paczki.

Nagrody wręczył pan Sebastian Sieklicki dyrektor marketu Kaufland w Brzegu oraz organizatorka konkursu pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz.

Wystawę nagrodzonych prac można podziwiać w markecie Kaufland.

 

 


 

29.11.2013 r.

 

Internetowy teatr TVP dla Szkół


To nowatorska telewizyjna inicjatywa, wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej widowni.
Odbiorcami spektakli są szkoły położone daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grane na żywo przedstawienie odbierane jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce, za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Pokazy są bezpłatne.
29 listopada dokładnie o godzinie 10 klasa 24 (pracownia komputerowa) w naszej szkole po raz pierwszy zamieniła się w widownię teatralną. Najmłodsi uczniowie mogli poczuć magię teatru i uczestniczyć w przedstawieniu, jakie w czasie rzeczywistym odbywało się w dalekim Lublinie.
"Tymoteusz wśród ptaków" jest pierwszą częścią serialu teatralnego o przygodach Misia Tymoteusza i jego taty. Historia niesfornego niedźwiadka, która wyszła spod pióra Jana Wilkowskiego (jednego z ojców polskiego lalkarstwa) cały czas okazuje się aktualna i bardzo czytelna zarówno dla młodych jak też dorosłych widzów. Teatr im. H. CH. Andersena w Lublinie stworzył rozśpiewane, duże widowisko ze scenografią Evy Farkasowej (Słowacja) i choreografią Mirki Valentinkowej (Czechy). Przedstawienie reżyserował Arkadiusz Klucznik.

A już 6 grudnia Mikołajkowy prezent od Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W worku Mikołaja dużo zabawy i wpadającej w ucho muzyki w przedstawieniu "Szelmostwa Lisa Witalisa". Czekamy z niecierpliwością .

G. P.
 

29.11.2013 r.

 


 

28 listopada 2013 r. - Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunki pani Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz najstarsi uczniowie wzięli udział w popołudniowej zabawie andrzejkowej. Zgodnie z tradycją część taneczna imprezy poprzedzona została licznymi wróżbami. Wytchnienie od wspaniałej zabawy można było znaleźć przy pięknie zastawionym stole z napojami i słodkościami. Jak zawsze uczestnicy andrzejkowego spotkania byli niepocieszeni, że czas tak szybko miną i już trzeba się rozstać.

 

28-11-2013

 


 

27 listopada 2013 r. - Wycieczka zawodoznawcza >>>

 


 

27 listopada 2013 r. - Odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem uczniów: klasy I – III szkoły podstawowej, zespołów edukacyjno - terapeutycznych

i rewalidacyjno – wychowawczych oraz nauczania indywidualnego.

Show z Babą i Jagą przez ponad dwie godziny zapewnił uczestnikom udział

w niezapomnianej zabawie, podczas której mogli poznać swoją przyszłość. Świetlica szkolna w tym dniu zamieniła się w salę magii, gdzie miały miejsce tradycyjne wróżby andrzejkowe, lanie wosku, zagadki z niespodzianką oraz malowanie twarzy.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dzięki hojności Piekarni HERT

z Jelcza Laskowice oraz Piekarni - Cukierni „Paulinka” z Brzegu, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniom, którzy wywróżyli sobie świetlaną przyszłość spełnienia wszystkich przepowiedni życzy Baba – Małgorzata Lenartowicz oraz Jaga – Patrycja Zamasz – organizatorki imprezy.

27 listopada 2013

 


 

26 listopada 2013 r. - Odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod tytułem: "Las wokół nas" Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kluczborku. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

1 miejsce - Paweł Siwak, który wykonała swoja prace pod opieką pani Patrycji Zamasz,

2 miejsce - Michał Pyka pod opieką pani Anny Krężel.

 

 


 

22 listopada 2013r. - "Do zwycięstwa potrzeba nam odwagi, odwagi jeszcze raz odwagi..." to motto tegorocznego ,,Pasowania na ucznia i gimnazjalistę”. W scenerii baśniowej krainy Narnii, która słynie z pięknych krajobrazów i niezwykłej magii bohaterowie uroczystości wykonywali szereg trudnych zadań logicznych, zręcznościowych i muzycznych, aby pokonać moc złej królowej i wejść do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Po serii pomyślnie zakończonych prób pani Dyrektor dokonała aktu pasowania:

Joanny Bułkowskiej
Jakuba Sulikowskiego
Adriana Krocza
Sławomira Łukasiewicza
Jakuba Kokoszki
Roksany Kwaszy
Sandry Studzińskiej
Patrycji Nowakowskiej.

Nowi uczniowie i gimnazjaliści otrzymali wspaniałe prezenty w postaci szkolnych worków z różnościami oraz upominki od obecnego na uroczystości pana Michała Sieka Naczelnika Wydziału Oświaty. Dziękujemy!

W tym dniu wśród gości nie zabrakło również pani Brygidy Jakubowicz Naczelnik Wydziału Promocji.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe prezentów dla uczniów.

Organizatorkami pięknej podróży do krainy baśni, gdzie niemożliwe staje się możliwe były panie: Maja Chomaniec, Małgorzata Lenartowicz, Anna Lechowicz - Minosora, Renata Minosora, Magdalena Załugowicz - Mosoń, Anna Krupa oraz pan Jacek Śliszewicz.

 

22 listopada 2013

 

Podczas uroczystości "Pasowania na ucznia" zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego "Jesień wokół nas" zorganizowanego przez panią Magdalenę Załugowicz - Mosoń i panią Maję Chomaniec.

Do udziału w konkursie oprócz uczniów naszej szkoły zaproszone zostały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Piotr Siniecki z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III B

II miejsce - Nikola Wasylik z Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego i Adrian Krocz z gimnazjalnego zespołu edukacyjnego B

III miejsce - Karolina Adasik z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III B

Wyróżnienia otrzymali: Paweł Siwak z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A oraz Paweł Romańczyk nauczany indywidualnie. Wszystkie wymienione osoby otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wystawę zdjęć zgłoszonych na konkurs można obejrzeć w holu szkoły.

 


 

21 listopada 2013 r. – Uczniów zespołów edukacyjno- terapeutycznych i nauczania indywidualnego na zaproszenie pani Anny Madei - Godek odwiedziła wolontariuszka brzeskiego przytuliska "Przytulisko przytul psisko” pani Ewa Kowalczyk. Na spotkanie przyszła z adoptowanym przez siebie psem Filipem i kotką.

Opowiadała o tym jak należy pielęgnować i karmić zwierzęta, jak pomaga się bezdomnym psom i kotom, kto może być wolontariuszem i na czym polega jego praca w przytulisku. Najbardziej interesujący był bezpośredni kontakt uczniów ze zwierzętami, które mogli pogłaskać, przytulić, wyczesać.

Na zakończenie pani Ewa zwróciła się z apelem do uczestników spotkania

o wsparcie przytuliska przed zbliżającą się zimą karmą i ciepłymi kocami

dla zwierzaków. Zachęcała do odwiedzin i przemyślanej adopcji czekających

na ciepły i kochający dom psów lub kotów.

 

Przytulisko

 


 

8 listopada 2013 r. - Uczniowie klasy I – III szkoły podstawowej i zespołów edukacyjno -terapeutycznych I - III A i B pod opieką wychowawczyń już po raz trzeci uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu propagować wśród najmłodszych uczniów zdrowe nawyki żywieniowe i zwrócić uwagę na problem niedożywienia dzieci.

Uczniowie przez wspólne przygotowywanie posiłku przyswajali i utrwalali wiedzę o odżywianiu i roli śniadania w ich prawidłowym rozwoju fizycznym i umysłowym. Koordynatorem akcji jest pani Anna Krężel.

 

 

klasa 1 - 3

 

 

ZET 1 - 3 a

 

 

Śniadanie Daje Moc !
 

ZET 1 - 3 b

 

 

 


 

8 listopada 2013 r. - Odbył się apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez III klasę gimnazjum jako podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „SZACUNEK WOBEC SYMBOLI NARODOWYCH I WIEDZA O NICH WYRAZEM NASZEGO PATRIOTYZMU”. W inscenizacji słowno – muzycznej „A gdy wolności przyszedł czas …” wzięli również udział uczniowie klasy II gimnazjum. Mieliśmy okazję zobaczyć etiudę patriotyczną pt. „Ojczyzno ma”, w której swoim talentem aktorskim mógł pochwalić się Paweł Doliński, odgrywający rolę żołnierza wzbudzającego emocje wśród zebranych dziewcząt zgodnie z powiedzeniem „za mundurem panny sznurem”. Punktem kulminacyjnym etiudy było przedstawienie z wykorzystaniem ekspresji ruchowej powiewających na wietrze flag i odsłonięcie wizerunku orła wykonanego przez uczniów na zajęciach plastycznych oraz wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego. Część artystyczna apelu poprzedzona została prezentacją multimedialną relacjonującą pracę gimnazjalistów w ramach projektu edukacyjnego. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody laureatom konkursu „Polskie symbole narodowe”:

I miejsce – Ewa Wiśniewska

II miejsce – Janet Góral

III miejsce – Sylwia Zagrodzka.

Uroczystość przygotowana została przez: panią Ewę Konieczną, panią Barbarę Krukowską, panią Annę Krupę i panią Iwonę Piątkowską oraz pana Jacka Śliszewicza. Wsparcia wokalno – instrumentalnego udzieliły uczennice z klasy I gimnazjum i klasy VI. Wszystkim wykonawcom dziękujemy za wspaniały występ.

11-11-2013

 

 


 

Grosik dla psiaka...

 


 

W dniu 7 listopada 2013 odbył się apel z okazji obchodów miesiąca bibliotek szkolnych.
Nasza bibliotekarka, p. Anna Lechowicz - Minosora powitała zebranych bardzo serdecznie i
zaprosiła dzieci do tańca w rytm piosenki "W bibliotece". Następnie rozdała piękne podziękowania wszystkim, którzy wykonali wspaniałe prace plastyczno - techniczne
promujące czytelnictwo a także ogłosiła laureatów konkursów bibliotecznych. W konkursie
"Czy znasz tę baśń?" nagrodzeni zostali: Tomek Skowroński, Joanna Sławęta, Daria Perfikowska, natomiast w konkursie "Czytelnik miesiąca" bezkonkurencyjni byli Joanna
Sławęta, Wojtek Wilczek i Kacper Rupa. Podczas tegoż apelu, dzieci z przedszkola
integracyjnego (przybyłe na zaproszenie p. Magdaleny Załugowicz - Mosoń), a także młodsi
uczniowie naszej szkoły, obejrzeli przedstawienie do muzycznej bajki pt. "Czerwony
Kapturek", przygotowane w ramach kółka teatralnego przez p. Anetę Nowak i p. Renatę
Minosora. Na tle kolorowej scenografii swoje mimiczne role zagrali pięknie: Czerwony
Kapturek - Karolinka Adasik, wilk - Przemek Goruk, mama - Ania Bednarczyk, babcia -
Madzia Torchała, gajowy - Tomek Skowroński, gil - Kamilka Foryś, wiewiórka - Paweł Zając,
czego dowodem były gromkie brawa widowni. Spotkanie zakończył taniec z parasolami do
piosenki "Jesienny deszcz", słodki poczęstunek a także słowa podziękowania skierowane
przez p. Dyrektor do organizatorów.

7 listopada 2013

 


 

4 listopada 2013 r. - przystąpiliśmy do I Edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Problem Z Głowy” a dotyczy on profilaktyki przeciw wszawicznej. Ma na celu uświadomienie przede wszystkim rodziców jak przeciwdziałać wszawicy i jak z nią postępować. Uczniów ma nauczyć podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej i tolerancji dla osób, które mogą być chore.

www.wszyzglowy.pl

 

Wszawica jest problemem dosyć wstydliwym, ale trudno go całkowicie wyeliminować z życia szkolnego, gdyż zarażenie się wszawicą jest stosunkowo łatwe. W ramach programu przewidziany jest konkurs plastyczny pt” Odwiedziny Pana Wszy – czyli co zrobić gdy swędzi głowa”.

Koordynatorem programu jest pani Danuta Maciejowska, opiekun szkolnego koła PCK.

 

Prace konkursowe
4 listopada 2013

 


 

30 października 2013 r. - odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w Ringo.

Wzięły w nich udział cztery drużyny, które grały w systemie każdy z każdym. W końcowej klasyfikacji rozgrywek I miejsce zajęła klasa II gimnazjum,

II miejsce przypadło klasie IV/V/VI, III miejsce drużyna z klas I i III gimnazjum, a IV miejsce drużyna gimnazjalnego zespołu edukacyjnego A i B.

Mistrzostwa przebiegały w atmosferze wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji fair play. Zakończyły się towarzyskim meczem z udziałem dwóch nauczycielek: pani Justyny Snopkowskiej i pani Katarzyny Sikory

oraz wręczeniem nagród przez panią Dyrektor.

Organizatorami mistrzostw tradycyjnie byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Katarzyna Tadrała, pan Andrzej Unuczek.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród

dla uczestników turnieju.

 


 

30 października 2013 r.Nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonego tydzień

przed zbliżającym się HALLOWEEN konkursu "Dynia na Halloween".

Wykonane przez uczniów prace, które w piękny sposób zostały wyeksponowane w szkolnym holu, budziły ogromne zainteresowanie koleżanek

i kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Na wystawie znalazło się 17 dyń różnych rozmiarów, kształtów i kolorów.
Komisja w składzie: pani Katarzyna Skupin, pani Anna Minosora - Lechowicz
i pani Katarzyna Sikora wyróżniła trzy prace autorstwa: Sylwestra Soboty, Kacpra Rupy i Damiana Radowskiego. Wyróżnieni uczniowie otrzymali gadżety związane z Halloween, dyplomy i słodycze. Wszyscy uczestnicy ,,dyniowego konkursu” otrzymali okolicznościowe podziękowania i słodkości. Nagrody ufundowała pomysłodawczyni i organizatorka konkursu pani Patrycja Zamasz.
Pomysł konkursu i prace uczniów zachwyciły panią Brygidę Jakubowicz Naczelnika Wydziału Promocji w Starostwie Brzeskim, która w tym czasie gościła w naszej szkole i postanowiła ufundować nagrody dla wszystkich uczestników. Dziękujemy!

 

 


 

28 października 2013 r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Spartakiadzie „Na zdrowie”, czyli spotkaniu edukacyjno – sportowym dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ze zdrowym stylem życia. Spartakiada była zrealizowana w ramach projektu przez PCK - Opolski Oddział Okręgowy w Opolu i Zarząd Oddziału Rejonowego w Brzegu. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziło wielu wspaniałych gości: Walerian Twardzik Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego w Brzegu, wiceprezes Józef Paprotny, członkowie Zarządu pani Zenona Kucharczyk i pan Krzysztof Jankowski, goście z Zarządu Opolskiego Agnieszka Jabłońska – Berendowicz, Sabina Dąbiec i Dawid Dróżdż, kierownik Zarządu Oddziału Rejonowego W. Wrębiak – Zięba i P. Kliś oraz Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu pani Brygida Jakubowicz.

Uczniowie rywalizowali w dziesięciu konkurencjach, nad którymi czuwali wolontariusze z I i II LO, ZSE, ZSB, ZSZ nr 1. Wszyscy byli bardzo aktywni i chętnie wykonywali kolejne zadania, świetnie się przy tym bawiąc.

Konkurencje i zadania miały zachęcić uczestników spartakiady do podejmowania praktycznego działania i zapoznania się przez zabawę z zagadnieniami zdrowego stylu życia tj. zdrowe odżywianie, witaminy, higiena osobista, aktywność fizyczna, pierwsza pomoc. Konkurencje - gry sportowe, edukacyjne, zabawy i konkursy były dostosowane do możliwości intelektualnych, kondycyjnych i sprawnościowych uczniów, co sprawiło, że zdobywanie wiedzy było przyjemne i efektywne. W czasie imprezy odbył się też poczęstunek. Po ostrej rywalizacji nie było przegranych. Wszyscy zostali zwycięzcami. Każda grupa została nagrodzona statuetką za udział w Spartakiadzie "Na zdrowie". Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie, kalendarz ścienny i słodycze. Koordynatorem "zdrowej zabawy" na terenie szkoły była pani Danuta Maciejowska, opiekun SK PCK.

 


 

22 - 23 października 2013 r. – uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Aktywności Sportowo - Rekreacyjnej Osób Niepełnosprawnych - Edycja III - Bowling w Opolu. Wszyscy bawili się świetnie (co widać na zdjęciach) pod opieką pani Jolanty Mielniczek.

 


 

W dniu 22 października 2013 r. odbyły się dwie lekcje, przeprowadzone przez pracownika Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu na temat: „Symbole i ciekawostki Unii Europejskiej”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację oraz film, a także wysłuchali informacji między innymi o historii integracji europejskiej, funduszach, bezpieczeństwie mieszkańców poszczególnych państw członkowskich. Dzieci nauczyły się rozpoznawać symbole graficzne, związane z Unią Europejską. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Prowadząca zajęcia pani Justyna Walidroga bardzo pozytywnie oceniła zachowanie i aktywność uczniów. Brawo! 

G.P.

 


 

21 października 2013 r.Edukacja zawodowa

 

"Wiemy, jak ważne jest zdobycie dobrego zawodu"

 

W ramach edukacji zawodowej uczniowie klasy III gimnazjum i zespołów edukacyjno - terapeutycznych uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej we Wrocławiu. Uczniowie poznali szkołę, obejrzeli pracownie praktycznej nauki zawodu oraz internat. Poszerzyli wiadomości o zawodach: kucharz, ogrodnik, cukiernik, stolarz, blacharz samochodowy. Widzieli, jak uczą się i pracują cukiernicy, kucharze i stolarze. Mogli zobaczyć wytwory ich pracy.

Wycieczki zawodoznawcze przybliżają uczniom szkolnictwo zawodowe, ułatwiają podjęcie decyzji o wyborze zawodu oraz motywują do kontynuowania nauki w szkole zawodowej.

 

 


 

18 października 2013 r. – Szkolny zespół muzyczny "Każdy Sobie" w składzie:

 

 Alicja Bogusz

 Ewa Bogusz

 Paula Nowakowska

Magdalena Torchała

Paulina Znamiec

Sławomir Łukasiewicz

Adrian Krocz

Wojciech Wilczek

Anna Bednarczyk

Kamila Foryś

Tomasz Skowroński

Joanna Sławęta

Aleksandra Bider

Roksana Grabowska

Iwona Kazimierczak

Aleksandra Szyjkowska

Paweł Romańczyk

Kamil Grabiński

Dominik Miśkowski

 

wziął udział w VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych pt. "Jesteśmy Tu".

Zespół zaprezentował dwie piosenki "Jak anioła głos" oraz "Wiara czyni cuda". Wykonaniu piosenki "Jak anioła głos" towarzyszył taniec Magdy Torchały i Wojciecha Wilczka. Prezentacja drugiej piosenki wzbogacona została układem tanecznym całego zespołu. Nasz występ został nagrodzony

 

I miejscem w kategorii Szkoła

 

Ogromny sukces odniosła również nasza solistka Alicja Bogusz, która za wykonanie piosenek "Gość z nieba" i "Nie bój się wypłyń na głębię" otrzymała

 

I miejsce w kategorii Solista

 

Uczniowie do występu przygotowywali się pod opieką pani Anny Krupy. Oprawę wokalno - tanecznej prezentacji przygotowała pani Justyna Snopkowska i pani Anna Lechowicz – Minosora przy technicznej asyście uczniów Przemysława Jaegera i Seweryna Soboty.

 


 

16 października 2013 r. W dzień 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wieczorze poetycko - muzycznym poświęconym osobie Jana Pawła II na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Roksana Grabowska, Przemysław Jaeger oraz Aleksandra Bider zaprezentowali kilka myśli Josepha Ratzingera, Benedykta XVI oraz obecnego papieża Franciszka na temat duchowości i modlitwy Jana Pawła II. Wystąpienie uczniów uświetniła wspólnie odśpiewana pieśń ku czci Błogosławionego Ojca Świętego. Oprawą występu zajęła się pani Justyna Snopkowska oraz pani Anna Krupa.

 

„Miłość do Chrystusa była siłą przeważającą u naszego umiłowanego Ojca Świętego; ten, kto widział go modlącego się, kto słyszał, jak przemawiał, wie o tym. I tak dzięki temu głębokiemu zakorzenieniu w Chrystusie mógł nieść ciężar, przekraczający siły czysto ludzkie: być pasterzem owczarni Chrystusa, Jego Kościoła powszechnego."

 Joseph Ratzinger

 

 


 

16 października 2013 r. – W ramach projektu edukacyjnego gimnazjaliści

i troje uczniów z klasy IV-VI pod opieką pani Iwony Piątkowskiej i pani Anny Pieleszek uczestniczyło w wycieczce dydaktycznej do wrocławskiego Muzeum Historycznego. Celem naszego wyjazdu do Wrocławia był udział w lekcji muzealnej ,,Dzieje godła polskiego” w czasie, której poznaliśmy legendarną historię najważniejszego narodowego symbolu. Dowiedzieliśmy się jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni dziejów państwa polskiego i jakie znaczenie miało godło dla średniowiecznych rycerzy, a jakie ma dla nas współcześnie.

Zajęcia okazały się bardzo interesujące, a ich dodatkową atrakcją było to,

że odbywały się w pięknie odrestaurowanym Pałacu Królewskim.

Udało nam się również zwiedzić starannie odnowione komnaty królewskie

i obejrzeliśmy stałą wystawę ,,1000 lat Wrocławia”.

Nasz wyjazd nie byłby możliwy dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców

i Jej przewodniczącej pani Ewie Krocz, za co serdecznie dziękują uczniowie

i organizatorka wycieczki Ewa Konieczna.

 

 


 

16 października 2013 r. – W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca- Restart a Heart z inicjatywy Fundacji WOŚP zorganizowana została akcja ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, w której wzięli udział nasi uczniowie. Organizatorem tego wydarzenia w szkole była pani Anna Krężel wspierana przez pana Andrzeja Unuczka.

O 11:50 organizatorzy przypomnieli uczestnikom schemat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Punktualnie o 12:00 przystąpiliśmy do resuscytacji krążeniowo - oddechowej w rytm piosenki Bee Gees "Stayin Alive".

Całe wydarzenie trwało pół godziny i przez ten czas, wzięło w nim udział 55 osób - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, pielęgniarka szkolna.
Uczestnicy akcji wykazali się wielkim zaangażowaniem i wspólnie z młodzieżą nie tylko z Polski, ale i z całej Europy pokazali, że potrafią udzielić pomocy.

 

 

 


 

16 października 2013 r.

 

... więcej tutaj.

 


 

16 października 2013 r.Uczniowie zespołu edukacyjno - terapeutycznego I – III A pod opieką wychowawczyni pani Patrycji Zamasz i pani Katarzyny Tadrały byli w kinie Helios w Opolu na filmie "Kumba". Dzieci z uwagą śledziły historię małej zebry, która urodziła się bez połowy pasków na ciele. Poznały przyjaciół Kumby i mocno przeżywały ich liczne przygody w wędrówce po Afryce. Uzupełnieniem filmowych wrażeń uczniów był przejazd pociągiem, który też okazał się ogromna atrakcją wycieczki.

 

 


 
10 października 2013 r. – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się na corocznej uroczystości, tym razem pod hasłem "Za pracę nad nami serdecznie dziękujemy sercem i kwiatami". Przedstawiony program artystyczny był wyrazem wdzięczności i podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształcenie uczniowskich serc i umysłów. Obok okolicznościowych wierszy i piosenek mogliśmy poznać, przedstawiony w humorystyczny sposób, "Przepis na ucznia". Uroczystość uświetniła Gala Oskarowo – Jabłkowa w czasie, której wręczono nauczycielom OSKARY za ich wybitne osiągnięcia zawodowe. Na zakończenie podziwialiśmy gimnazjalistów w układzie choreograficznym "Taniec lotosu". Wspaniały występ uczniów był możliwy dzięki paniom: Annie Krężel, Danucie Maciejowskiej i Sylwii Tokarczyk. Oprawa muzyczna jest zasługą pani Anny Krupy.
 
 
Po zakończeniu uroczystości poznaliśmy wyniki konkursu na "Najsympatyczniejszego pracownika naszej szkoły", które ogłosiła jego organizatorka pani Patrycja Zamasz. Wśród 35 pracowników biorących udział w konkursie zwyciężył pan ANDRZEJ UNUCZEK – nauczyciel wychowania fizycznego. W trójce liderów znalazły się również panie Małgorzata Lenartowicz i Katarzyna Sikora. Oddano 137 głosów, które skrupulatnie przeliczyła komisja w składzie: pani Ewa Krocz – Przewodnicząca Rady Rodziców i Aleksandra Bider – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
 
 


 

Na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej opiekun SU p. Jola Mielniczek przedstawiła laureatów IV Szkolnego Konkursu Plastycznego dla Ucznia i Rodzica pt. "Moja szkoła i ja". Przed społecznością szkolną zaprezentowali się młodzi artyści z rodzicami, którzy chętnie spędzają czas ze swoimi pociechami: Wojciech Wilczek z mamą Alicją, Paulina Znamiec z mamą Bogusławą, Kacper Rupa, który wykonał pracę wspólnie a mamą Alicją i Magdalena Torchała, która tworzy swoje dzieła z tatą Pawłem. Uczniowie i wspierający ich rodzice otrzymali ufundowane przez dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury p. Jacka Ochmańskiego Open Karnety na wszystkie imprezy organizowane przez BCK w miesiącu październiku i listopadzie. Serdecznie zapraszamy na do galerii na "Wernisaż prac dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej BCK" do Galerii Sztuki Współczesnej, 19-20.10 na Festiwal Sztuki Kresowej, 30.10 na "Tunel Strachu Halloween" oraz w dniach 28-29.10 do kina na film pt. "Muppety". Imprez listopadowych należy wypatrywać w informatorze na stronie BCK.
Prace konkursowe można oglądać na gazetce SU w holu szkoły.
Za nagrody dyrektorowi BCK serdecznie dziękujemy.

 

 


 

3 października - Wycieczka do lasu...

 

... więcej tutaj.

 


 

29 września 2013 r.W czasie Pikniku z Funduszami Europejskimi w Opolu nasz uczeń – PAWEŁ SIWAK z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A został wyróżniony i otrzymał nagrodę w konkursie plastycznym "Człowiek najlepsza inwestycja - kim chciałbym zostać w przyszłości?" za rysunek "Podróże po planetach – będę kosmonautą". Pamiątkowy dyplom

za udział w konkursie otrzymała również PAULINA ZAKRZEWSKA. Opiekunem plastycznym uczniów była wychowawczyni pani Patrycja Zamasz.

Konkurs zorganizowała Firma CITYEVENTS, która przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim przygotowała pełną atrakcji imprezę plenerową dla mieszkańców Opolszczyzny. Na pikniku działały stanowiska stref edukacyjnych i rekreacyjnych z zadaniami tematycznymi dla odwiedzających, gdzie w zabawny i przyjemny sposób można było sprawdzić swoją wiedzę

o Unii Europejskiej. Nie zabrakło również animacji, zabaw i występów artystów na scenie.

 


 

25 września 2013 r. Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez panią Jolantę Mielniczek – Boszkiewicz i panią Iwonę Piątkowską.

Prze kilka dni poprzedzających dzień wyborów odbywała się na terenie szkoły kampania wyborcza w czasie, której kandydatki z klas I – III gimnazjum na funkcję przewodniczącej prezentowały swoje programy. Zgodnie z wszelkim regułami demokracji, nad którymi czuwała UCZNIOWSKA KOMISJA WYBORCZA, zwyciężyła uczennica klasy III gimnazjum – ALEKSANDRA BIDER. Wzruszona nowa przewodnicząca odebrała gratulacje od pani Dyrektor.

Należy odnotować, że w tym roku po raz pierwszy w historii szkolnych wyborów samorządowych wszystkie oddane głosy okazały się ważne.

 


 

25 września 2013 r.Najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili brzescy policjanci w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Podczas spotkania omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci pokonując codziennie drogę do szkoły i domu. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Wysłuchali także informacji

o pracy brzeskiej policji i z zainteresowaniem oglądali elementy ubioru i wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Najciekawszym punktem spotkania była możliwość zobaczenia wnętrza radiowozu policyjnego. Dzieci otrzymały od policjantów książeczki edukacyjne, a na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Inicjatorką spotkania była pani Patrycja Zamasz.

 

 


 

23 i 24 września 2013 r. Przez dwa dni gościliśmy w naszej szkole dwóch aktorów z Teatru Arka we Wrocławiu, którzy prowadzili zajęcia teatralne. W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję obejrzeć i uczestniczyć w szeregu ćwiczeń aktorskich, które uczyły budowania świadomości własnego ciała, przełamywania barier w kontakcie z innymi osobami oraz rozwijały wyobraźnię przez improwizowanie różnych sytuacji scenicznych. Wielu uczestników zajęć odkryło w sobie talent aktorski.

 

23 września 2013

 


 

20 września 2013 r.Odgadnięciem hasła "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ" rozpoczęliśmy tegoroczną dwudziestą edycję akcji "Sprzątanie Świata". W ramach ekologicznych działań uczniowie podzieleni na trzy grupy uczestniczyli w terenowej zabawie "Ekotropy", rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali nagrane odgłosy przyrody, nazywali wyznaczone gatunki drzew, krzewów i roślin zielonych, układali ekologiczne puzzle oraz zbierali

i segregowali śmieci z wyznaczonych terenów wokół budynku szkoły.

Na zakończenie akcji organizatorki: pani Anna Kapuścińska – Pieleszek, pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz i pani Patrycja Zamasz podziękowały uczestnikom za postawę i ofiarną pracę oraz wyraziły nadzieję, że za rok równie aktywnie uczniowie włączą się do ekologicznych działań związanych z akcją.

 

20 września 2013

 


 

18 września 2013 r. Brzeska Grupa Słoneczek, którą tworzyło jedenastu uczniów naszej szkoły, wzięła udział w XI Integracyjnym Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych w Kędzierzynie – Koźlu. Pod opieką nauczycieli: pani Patrycji Zamasz, pani Katarzyny Tadrały i pana Andrzeja Unuczka przeszliśmy ulicami miasta wspólnie z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z palcówek specjalnych naszego województwa.

Zwieńczeniem spotkania była zabawa w centrum miasta, pokazy mażoretek, mini playback show, malowanie buzi i czesanie wymyślnych fryzur uczestnikom, zamalowywanie kredą symboli olimpijskich, poczęstunek, napoje oraz loteryjka z nagrodami. Wśród uczestników byli wolontariusze z miejscowych szkół.

Impreza zorganizowana została przez Panią Dyrektor Olimpiad Specjalnych Regionu Opolskiego.

 


 

10 września 2013 r. – Na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej wszyscy nasi uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców wzięli udział w imprezie plenerowej jaką był rejs statkiem wycieczkowym po Odrze. Płynęliśmy ze Ścinawy Polskiej do Brzegu i z powrotem. Dużą atrakcją była przeprawa przez śluzy w Lipkach i Zwanowicach. Gospodarze ugościli nas wspaniałym poczęstunkiem. Przez kilka godzin odpoczywaliśmy w promieniach wrześniowego słońca podziwiając nadbrzeżną przyrodę. Rejs był wielkim przeżyciem dla wielu uczniów, szczególnie dla tych, którzy na co dzień poruszają się na wózkach i z racji swojej niepełnosprawności nie mają często możliwości uczestniczenia w tego typu imprezach.

Dziękujemy Sponsorom i Gospodarzom rejsu za pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę.

Kierownikiem wycieczki była pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz

 

10 września 2013

 


 

2 września 2013 r."UŚMIECHEM WITAMY NOWY ROK SZKOLNY" - pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole tegoroczna inauguracja roku szkolnego przygotowana przez panią Patrycję Zamasz i Renatę Minosorę. W czasie pierwszego powakacyjnego spotkania uczniów, nauczycieli i rodziców Pani dyrektor życzyła uczniom radości z nauki, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Wszyscy pełni energii i zapału czekamy na pierwsze szkolne zadania.

 

2 września 2013