6 czerwca 2017 r. - II Wojewódzki Trójbój Sportowy w Oławie

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Trójboju Sportowym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Oławie.

Nasi zawodnicy to: Magdalena Goruk, Sandra Grabowska, Magdalena Torchała, Oskar Bodziony, Przemysław Goruk i Adam Wiśniewski. Wszyscy konkurowali ze sobą w następujących dyscyplinach:  nordic walking, strzelectwie sportowym i rzucie piłką lekarską. Sandra Grabowska zdobyła II miejsce w swojej kategorii.

                                                                                                                    Katarzyna Tadrała i Anna Pieleszek

30.05.2017 r. - Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce. Nasi uczniowie zajęli miejsca w konkurencjach:
Sandra Grabowska 1 miejsce w skoku w dal, 3 miejsce w biegu na 100 m.
Dawid Pyka 3 miejsce wrzucie piłeczką palantową
Michał Pyka 3 miejsce w skoku w dal

25.05.2017 r. - VII Trening Aktywności Motorycznej w ZSS Brzeg

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zawody sportowe, podczas których zawodnicy mogli rozwijać swoje sprawności motoryczne na poszczególnych stacjach. W zawodach brali udział: uczniowie Zespołów Rewalidacyjno - Wychowawczych, młodsze klasy Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych, zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu, zawodniczka z Przedszkola Integracyjnego w Brzegu oraz zawodnicy z Brzeskiego Stowarzyszenia "Troska". Zawodnicy  z dużym zaangażowaniem i wielkimi emocjami zaliczali kolejne stacje. Wszyscy zdobyli medale i nagrody. Podczas imprezy wystąpił zespół muzyczno - taneczny z naszej szkoły "Każdy sobie", który zaprezentował piękny program artystyczny i zachęcił wszystkich do wspólnego tańca.

K. Tadrała, S. Tokarczyk, A. Unuczek

25.05.2017 r. - Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej na Trawie

10 maja 2017 r. - Sekcja sportowa ZSS "Słoneczka" wzięła udział w zawodach sportowych Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych organizowanych przez Politechnikę  Opolską. Zawodnicy dzielnie rywalizowali na stacjach i zbierali punkty. Zdobyli piękne medale i nagrody. Poza rywalizacją sportową dzieci uczestniczyły w dogoterapii oraz instruktażu obsługi sprzętu służb więziennych.

Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

07.02.2017 r. -

Szkolne zawody sportowe w Ringo
pod hasłem: 
"Zdrowo i aktywnie"

8.12.2016r.

W ramach realizacji programu "Trzymaj Formę!" w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w Ringo pod hasłem: "Zdrowo i aktywnie". Brali w nich udział zarówno uczestnicy programu jak i inni chętni uczniowie naszej szkoły. Zawodnicy sami dobrali się w drużyny i rywalizowali ze sobą w systemie "każdy z każdym".

 

Wyniki  zawodów:
 

I miejsce - drużyna "Bank"
Grabowska Sandra
Sobota Sylwester
Pyka Dawid
Pyka Michał
 

II miejsce - drużyna "Czerwony"
Śrutwa Magdalena
Mojzyk Michał
Studziński Sebastian
Wojtysiak Piotr

 

III miejsce - drużyna "Żółty"
Bogusz Ewa
Zielińska Karolina
Goruk Przemysław
Morel Andrzej
 

IV miejsce - drużyna "Zielony
Bodziony Oskar
Sierpiński Jakub
Siwak Roger
Wiśniewski Adam
 
V miejsce - drużyna "Niebieski"
Goruk Magdalena
Kaźmierczak Iwona
Kozioł Łukasz
Mochniak Piotr

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz broszury informacyjne programu "Trzymaj Formę!".
Serdeczne podziękowania dla właścicieli Restauracji "Brzeska" za ufundowanie poczęstunku dla zwycięzców.
 

                                                                                                                       organizatorzy: Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

 

11.11.2016 r. - VI Bieg Niepodległości w Brzegu
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Przemysław Goruk - uczeń PDP i Katarzyna Tadrała - nauczyciel wychowania fizycznego po raz kolejny wzięli udział w Biegu Niepodległości. Rywalizowali w kategorii Open - Nordic Walking na dystansie 3,5 kilometra. Na mecie zostali udekorowani pięknymi medalami.

 

 

zdjęcie z portalu gosc.pl - więcej z gosc.pl zdjęć tutaj

27.09.2016 r. - Lekkoatletyczna Przygoda w Opolu
 

W tym roku po raz pierwszy odbyła się międzynarodowa impreza sportowa Lekkoatletyczna Przygoda. Wzięliśmy w niej udział wraz z innymi placówkami z Opolszczyzny, ale również z grupami z Niemiec i Węgier. Zawodnicy biegali przez płotki, rzucali kulą, skakali w dal, pokonywali tor przeszkód na czas, rzucali piłką lekarską, rzucali strzałkami do tarczy. Nasza drużyna to: Natalia Sidło, Iwona Kaźmierczak, Ewa Bogusz, Daniel Kozioł, Łukasz Kozioł i Andrzej Morel. Wszystkim zawodnikom udało się wznieść na wyżyny i zdobyć medale.

Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

 

 

 

24.05.2016 r.    Wojewódzka Spartakiada Lekkoatletyczna w Namysłowie

Uczniowie: Sandra Grabowska, Magdalena Goruk, Jakub Kokoszka, Michał Pyka i Dawid Pyka reprezentowali naszą szkołę na zawodach lekkoatletycznych. Brali udział w biegach na 100  i 400 metrów, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. 

 Oto nasze rezultaty:     Sandra Grabowska - srebro w skoku w dal

                                  Magdalena Goruk - brąz na 400 m

                                  Jakub Kokoszka - brąz w skoku w dal

trenerzy : Katarzyna Tadrała i Andrzej Unuczek

 

 

12.05.2016 w Opolu na Politechnice Opolskiej odbył się Trening Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Nasi uczniowie brali udział w 25 próbach tj. rzucanie do celu, przejścia równoważne, ćwiczenia gimnastyczne i wiele innych. W Miasteczku Olimpijskim, które znajdowało się obok sali treningowej odbywały się zajęcia z dogoterapii, masaże, testy pojemności płuc, strzelnica dla słabo widzących oraz niewidomych. Nasi uczniowie bawili się doskonale. Z zawodów przywieżli 12 medali oraz wiele cennych nagród.

 

10.05.2016 w Grodkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej Juniorów. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Pyka, Manaure Góral, Robert Góral, Sebastian Studziński, Ryszard Góral, Adam Wiśniewski, Dawid Pyka, Jakub Kokoszka. W zawodach brało udział wiele szkół z województwa tj. Opole, Nysa, Grodków, Brzeg itd. Nasza reprezentacja wywalczyła trzecie miejsce po Nysie i Opolu.

 

21 marca 2016 r. – Liczna grupa szkolnych sportowców reprezentowała nas

na zawodach sportowych ,,MAŁY OLIMPIJCZYK” w Kędzierzynie Koźlu. Sukcesem zakończył się udział Sandry Grabowskiej z klasy VI, która zajęła II miejsce w klasyfikacji dziewcząt. GRATULUJEMY!

Dzielnie walczyli również: Kacper Rupa, Paweł Siwak, Aleks Kołodziejczyk, Patryk Zapotoczny, Laura Brudzińska i Karolina Adasik pod okiem trenerów pani Katarzyny Tadrały i pana Andrzeja Unuczka.

 

  

15 marca 2016 r. – Z zapałem godnym piłkarzy polskiej reprezentacji graliśmy na Mistrzostwach Województwa w Piłce Nożnej Halowej w Grodkowie

w składzie: Manaure Góral, Jakub Girzycki, Michał Mojzyk, Daniel Pyka,

Michał Pyka, Jakub Sierpiński, Sebastian Studziński, Adam Wiśniewski.

Trenerska opieka pan Andrzej Unuczek i pani Katarzyna Tadrała.

Ducha walki nam nie brakuje na sukces musimy jeszcze poczekać.

 

  

18.02.2016 r.      V MISTRZOSTWA SZKOŁY W RINGO


I   miejsce   " Real Madryt" - w składzie : Klaudia Lichwa, Magda Śrutwa, Dżordana Wiśniewska, Jakub Kokoszka

II  miejsce   "Liliputki"        - w składzie : Sandra Grabowska, Ola Szyjkowska, Sylwester Sobota, Michał Pyka

III miejsce   "Dziobaki"       - w składzie : Sławek Łukasiewicz, Dawid Pyka, Jakub Sierpiński, Sebastian Studziński
                   "Koty"            - w składzie : Iwona Kaźmierczak, Łukasz Kozioł, Piotr Mochniak, Andrzej Morel
                   "Tygrysy"       - w składzie  : Ewa Bogusz, Magda Torchała, Karolina Zielińska, Przemek Goruk

IV miejsce    "Lamparty"     - w składzie : Oskar Bodziony, Jakub Girzycki, Przemek Kownacki, Michał Mojzyk


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA RESTAURACJI BRZESKA ZA COROCZNE WSPARCIE NASZYCH MISTRZOSTW I UFUNDOWANIE NAGRODY GŁÓWNEJ DLA ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY. DZIĘKUJEMY !!!


                                                                                                                                Katarzyna Tadrała i Andrzej Unuczek

 

Ringo 18.02.2016
 

 

26 maja 2015 r. – Nasi sportowcy odnieśli ogromny sukces na Wojewódzkiej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Namysłowie zajmując:

I miejsce w skoku wzwyż chłopców młodszych

II miejsce w biegu na 100 m chłopców młodszych

II miejsce w skoku w dal i w biegu na 600 m dziewcząt młodszych.

Autorami tych wysokich lokat są zawodnicy Sandra Grabowska i Manaure Góral oraz trenerzy pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek. Gratulujemy!

 

26 maja 2015 Wojewódzka Spartakiada Lekkoatletyczna

 

 

20 maja 2015 r. – Już piąty raz uczniowie zespołów rewalidacyjno – wychowawczych i edukacyjno – terapeutycznych oraz zaproszeni goście z Brzeskiego Rodzinnego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych ,,Troska” oraz Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego wzięli udział w Treningu Aktywności Motorycznej zorganizowanym na terenie naszej szkoły przez panią Katarzynę Tadrałę, panią Sylwię Tokarczyk i pana Andrzeja Unuczka.

Wszyscy uczestnicy za swoją aktywność sportową zostali nagrodzeni pamiątkowymi złotymi medalami, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Słodki pączkowy poczęstunek zawdzięczamy Państwu Katarzynie i Grzegorzowi  Łubowskim, właścicielom Piekarni w Skorogoszczy. Dzieci i organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

V Trening Aktywności Motorycznej w ZSS Brzeg 20 maja 2015

 

 

6 maja 2015 r. – Grupa uczniów pod opieką pani Katarzyny Tadrały i pana Andrzeja Unuczka odwiedziła Politechnikę Opolską, gdzie wzięła udział w Opolskim Dniu Treningu. Z tej okazji uczestnicy realizowali Program Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Adasik, Kamila Foryś, Daniel Kozioł, Krzysztof Mazur, Paweł Siwak i Joanna Sławęta.

 

 

24 marca 2015 r. – Drużyna sportowa w składzie: Karolina Adasik, Kamila Foryś, Daniel Kozioł, Kacper Rupa, Joanna Sławęta i Krzysztof Winiarski wzięła udział w zawodach „Mały Olimpijczyk” w Kędzierzynie Koźlu.

Za sportową wytrwałość i dzielną rywalizację m. in. w skakaniu, rzucie do celu i strzelaniu do bramki nasi reprezentanci zajęli IX miejsce i zdobyli puchar dla szkoły oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mocno dopingowani byli przez trenerów panią Katarzynę Tadrałę i pana Andrzeja Unuczka.

 

24 marca 2015

18 marca 2015 r. – Szkolna drużyna piłkarska wzięła udział w Mistrzostwach Halowej Piłki Nożnej w Grodkowie. Mimo zaciętej walki zajęliśmy IV miejsce. Graliśmy w składzie: Paweł Doliński, Daniel Pyka, Seweryn Sobota, Przemysław Jaeger,  Jakub Kokoszka, Sebastian Studziński, Michał Pyka, Sylwester Sobota, Łukasz Kozioł i Przemysław Kownacki.

Uczniów do zawodów przygotował pan Andrzej Unuczek. Opiekunem w czasie zawodów była również pani Katarzyna Tadrała.

 

17 marca 2015 r. – Odbyła się IV Olimpiada Zdrowia pod hasłem „Rodzino: Trzymaj Formę !”, w której uczestniczyli uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych, klasy I-III i chętni rodzice. Zawodnicy brali udział w konkursach, rozgrywkach sportowych i wyścigach, rozwiązywali zagadki na temat zdrowego trybu życia i odżywiania oraz aktywności fizycznej z pomocą nauczycieli i rodziców. W nagrodę otrzymali jabłko, butelkę wody mineralnej i ulotki dla rodziców „Trzymaj Formę”.
Olimpiadę zorganizowały pani Katarzyna Tadrała i pani Sylwia Tokarczyk.

 

17 marca 2015

11.11.2014 r. - IV Brzeski Bieg Niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych : Magdalena Goruk, Przemysław Goruk i Przemysław Jaeger wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Katarzyną Tadrała uczestniczyli w wyżej wymienionych zawodach w kategorii Nordic Walking. Chód z kijami zakończył się pomyślnie, z uśmiechem na twarzach zawodników oraz nagrodą w postaci medali.

Podziękowania dla Kazimierza Piksy – współorganizatora zawodów i naszego sportowego mentora.

IV Brzeski Bieg Niepodległości

5 listopada 2014 r. - IV Wojewódzki Turniej Piłki Koszykowej Chłopców i Dziewcząt w Opolu

Drużyna koszykarska chłopców w składzie : Daniel Pyka, Jakub Kokoszka, Sylwester Sobota, Paweł Doliński, Michał Pyka, Przemysław Jaeger i Sebastian Studziński wspaniale reprezentowała ZSS w Brzegu na wyżej wymienionych zawodach. Dzięki dobrej, zespołowej grze udało się im zająć V miejsce. Przeżyliśmy prawdziwe, sportowe emocje.

Trener drużyny: Andrzej Unuczek

Opiekun drużyny : Katarzyna Tadrała 

5 listopada 2014

22 października w naszej szkole odbyły się IV Mistrzostwa Szkoły w Ringo.

Uczestniczyły w nich cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w systemie "każdy z każdym". Walka o zwycięstwo była zacięta, ale zgodna z zasadami "fair play".
Oto wyniki:
I miejsce - klasa III Gimnazjum ( Roksana Grabowska, Paweł Doliński, Przemysław Jaeger, Seweryn Sobota)
II miejsce - klasa IV,V,VI Szkoły Podstawowej (Sandra Grabowska, Dawid Pyka, Michał Pyka, Sylwester Sobota)
III miejsce - klasa I, II Gimnazjum ( Magdalena Goruk, Sandra Studzińska, Jakub Kokoszka, Sebastian Studziński)
IV miejsce- złączone siły klasy IV,V,VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ZET A i B ( Przemysław Kownacki, Sebastian Kozłowski, Sławomir Łukasiewicz, Piotr Mochniak, Andrzej Morel)

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców i właściciela " Restauracji Brzeska " za sponsorowanie pysznych nagród.

Organizatorzy:
Katarzyna Tadrała
Andrzej Unuczek

28 października 2014
2 kwietnia 2014

20.03.2014 r. - III edycja Olimpiady Zdrowia pod hasłem "Ćwiczyć każdy może"

Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie klasy 1/2/3 SP i Zespołów Edukacyjno -Terapeutycznych. Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w rozgrzewce, konkursach sportowych, wyścigach, a także ćwiczeniach jogi. Celem naszej Olimpiady było zachęcenie uczniów do aktywności ruchowej i czerpanie pozytywnych emocji z tej aktywności.

 

Katarzyna Tadrała, Sylwia Tokarczyk, Patrycja Zamasz

 

20 marca 2014

Pozalekcyjne zajęcia sportowe :

08.03.2014 r. - Nordic Walking na Stadionie Miejskim w Brzegu


18.03.2014 r. - Zabawy z piłkami w ZSS w Brzegu


22.03.2014 r. - Zajęcia w Aquaparku w Brzegu

 

Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

22 marca 2014
13 marca 2014
8 marca 2014
 

7 lutego 2014 r. – W ramach akcji ROK SZKOŁY W RUCHU zakończyliśmy realizację regulaminowych zadań w obszarze "Ćwiczyć każdy może". Uczniowie uczestniczyli 20 grudnia w Wojewódzkim Dniu Ćwiczeń Śródlekcyjnych, gdzie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe w czasie zajęć w klasach.

10 stycznia w ramach Wojewódzkiego Dnia Prostego Kręgosłupa przeprowadzono wśród dzieci i młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa oraz można było zapoznać się z gazetką tematyczną w holu szkolnym.

24 stycznia w Wojewódzkim Dniu Lekkiego Tornistra zostały zważone tornistry i torby naszych uczniów oraz przeprowadzono instruktaż prawidłowego ich noszenia. 7 lutego w Wojewódzkim Dniu Prawidłowej Postawy Ciała podczas przerw uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego  wykonywali zadanie polegające na przejściu z książką na głowie w pozycji skorygowanej. Każdy uczestnik  zabawy otrzymywał słodką nagrodę.

Uczniowie z ochotą wykonywali proponowane w ramach akcji zadania. Sportowej aktywności towarzyszyło wiele śmiechu i radości, za co dziękujemy koordynatorom "SZKOŁY W RUCHU" pani Katarzynie Tadrale i panu Andrzejowi Unuczkowi.  

 

*******
 
Brzeski Park Wodny