2016/2017

10 maja 2017 r. - Sekcja sportowa ZSS "Słoneczka" wzięła udział w zawodach sportowych Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych organizowanych przez Politechnikę  Opolską. Zawodnicy dzielnie rywalizowali na stacjach i zbierali punkty. Zdobyli piękne medale i nagrody. Poza rywalizacją sportową dzieci uczestniczyły w dogoterapii oraz instruktażu obsługi sprzętu służb więziennych.

Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

V Ogólnopolskie Spotkanie Integracyjne - Wigilia Olimpiad Specjalnych
14.12.2016 r. Kędzierzyn-Koźle

Po raz kolejny nasi zawodnicy sekcji sportowej Słoneczka uczestniczyli w wyżej wymienionym wydarzeniu. Atmosfera spotkania była bardzo świąteczna. Wszyscy wspólnie tworzyli przeróżne ozdoby choinkowe, zostali obdarowani pięknymi prezentami, a przede wszystkim złożyli sobie życzenia i wspólnie usiedli do wigilijnego obiadu.

                                                                                                                               Katarzyna Tadrała i Justyna Snopkowska

 

W dniu 03.XI.2016 r. w brzeskim AquaParku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Treningu Aktywności Motorycznej w Wodzie Programu Olimpiad Specjalnych. Była to VIII edycja z tego cyklu zawodów.  W imprezie brały udział zespoły z Opola, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa, Leśnicy  oraz Brzegu. W sumie 34 zawodników oraz  30 opiekunów.

Zawody organizowała sekcja Słoneczka z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu reprezentowana przez: Kiezik Jessicę, Znamiec  Paulinę, Bednarczyk Annę, Krocz Adriana, Mochniaka Piotra, Kozła Daniela, Wilczka Wojciecha.

Zawodnicy wykonywali  trzy wybrane próby spośród: pływania, zanurzania głowy, leżenia na wodzie, pokonania dystansu 5 metrów w wodzie  oraz próby  przygotowanej  przez siebie.  

Imprezę przygotowali  nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu,  trenerzy Olimpiad Specjalnych  Katarzyna Tadrała, Sylwia Tokarczyk, Danuta Maciejowska, Justyna Snopkowska,  Andrzej Unuczek oraz  wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu  z opiekunem Iwoną Muszczyńską.

 

21.09.2016 r. - XV Integracyjny Dzień Godności w Kędzierzynie Koźlu

Po raz kolejny nasza sekcja Słoneczka zrzeszona w Olimpiadach Specjalnych uczestniczyła na kozielskim rynku w Dniu Godności. Punktem głównym spotkania była prezentacja przez zawodników zdobytych plakietek i medali z zawodów i imprez Olimpiad Specjalnych. Wszystkim dopisywała piękna pogoda i dobry humor, co sprzyjało wspólnej zabawie i integracji z zawodnikami z różnych klubów.

                                                                                                                                 Katarzyna Tadrała, Andrzej Unuczek

 

2015/2016

12.05.2016 w Opolu na Politechnice Opolskiej odbył się Trening Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Nasi uczniowie brali udział w 25 próbach tj. rzucanie do celu, przejścia równoważne, ćwiczenia gimnastyczne i wiele innych. W Miasteczku Olimpijskim, które znajdowało się obok sali treningowej odbywały się zajęcia z dogoterapii, masaże, testy pojemności płuc, strzelnica dla słabo widzących oraz niewidomych. Nasi uczniowie bawili się doskonale. Z zawodów przywieżli 12 medali oraz wiele cennych nagród.

 

21 marca 2016 r. – Liczna grupa szkolnych sportowców reprezentowała nas

na zawodach sportowych ,,MAŁY OLIMPIJCZYK” w Kędzierzynie Koźlu. Sukcesem zakończył się udział Sandry Grabowskiej z klasy VI, która zajęła II miejsce w klasyfikacji dziewcząt. GRATULUJEMY!

Dzielnie walczyli również: Kacper Rupa, Paweł Siwak, Aleks Kołodziejczyk, Patryk Zapotoczny, Laura Brudzińska i Karolina Adasik pod okiem trenerów pani Katarzyny Tadrały i pana Andrzeja Unuczka.

 

  

 

11.12.2015 r.  -  IV Wigilia Olimpiad Specjalnych w Kędzierzynie- Koźlu.
Po raz kolejny zawodnicy naszej sekcji sportowej "Słoneczka" uczestniczyli w Ogólnopolskim Spotkaniu Wigilijnym Olimpiad Specjalnych w Kędzierzynie - Koźlu. Wspólnie z innymi zawodnikami tworzyli ozdoby, stroiki i kartki świąteczne. Wszyscy razem kolędowali.Odwiedził nas Święty Mikołaj z pięknymi prezentami. Uwieńczeniem naszego spotkania był opłatek i posiłek przy wigilijnym stole.
opiekunowie : Katarzyna Tadrała i SylwiaTokarczyk

 

11 grudnia 2015

 

19 listopada 2015 r. – Sportowa sekcja ,,Słoneczka” działająca przy naszej szkole w brzeskim Aqua Parku zorganizowała VI edycję  Mistrzostw Województwa w Treningu Aktywności Motorycznej w Wodzie Programu Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięły udział zespoły z Opola, Kędzierzyna - Koźla, Kup, Leśnicy, Praszki oraz Brzegu. Na starcie stanęło

55 zawodników z 60 opiekunami. Mieli do pokonania 5 stacji: pływanie, zanurzanie głowy, leżenie na wodzie.

To wydarzenie sportowe przygotowane został przez panią Katarzynę Tadrałę, pana Andrzeja Unuczka i panią Sylwię Tokarczyk, których wspierały przy bezpiecznym i sprawnym przebiegu zawodów panie Danuta Maciejowska

i Justyna Snopkowska.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc w organizacji imprezy Burmistrzowi Brzegu panu Jerzemu Wrębiakowi, Dyrektorowi MOSiR-u  panu Krzysztofowi Kulwickiemu, wolontariuszom z Zespołu Szkół Budowlanych z opiekunami panią Iwoną Muszczyńską i panem Tomaszem.

19 listopada 2015

 

16 września 2015 r. - XIII Integracyjny Dzień Godności Olimpiad Specjalnych w Kędzierzynie - Koźlu
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, należący do sekcji Słoneczka, wzięli udział w przemarszu ulicami Koźla. Następnie na Rynku Kozielskim uczestniczyli w happeningu : oglądali występy , kolorowali kredą hasło imprezy, brali udział w zabawach tanecznych, malowaniu twarzy. Mieliśmy okazję spotkać się z dziećmi z całego województwa opolskiego. Było o nas głośno w lokalnym radiu i telewizji. Na pewno tam wrócimy w następnym roku!

Katarzyna Tadrała i Andrzej Unuczek

16 września 2015

16 września 2015 r. - XIII Integracyjny Dzień Godności Olimpiad Specjalnych w Kędzierzynie - Koźlu
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, należący do sekcji Słoneczka, wzięli udział w przemarszu ulicami Koźla. Następnie na Rynku Kozielskim uczestniczyli w happeningu : oglądali występy , kolorowali kredą hasło imprezy, brali udział w zabawach tanecznych, malowaniu twarzy. Mieliśmy okazję spotkać się z dziećmi z całego województwa opolskiego. Było o nas głośno w lokalnym radiu i telewizji. Na pewno tam wrócimy w następnym roku!

Katarzyna Tadrała

 

24 marca 2015 r. – Drużyna sportowa w składzie: Karolina Adasik, Kamila Foryś, Daniel Kozioł, Kacper Rupa, Joanna Sławęta i Krzysztof Winiarski wzięła udział w zawodach „Mały Olimpijczyk” w Kędzierzynie Koźlu.

Za sportową wytrwałość i dzielną rywalizację m. in. w skakaniu, rzucie do celu i strzelaniu do bramki nasi reprezentanci zajęli IX miejsce i zdobyli puchar dla szkoły oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mocno dopingowani byli przez trenerów panią Katarzynę Tadrałę i pana Andrzeja Unuczka.

 

24 marca 2015

Na Opolszczyźnie już po raz VI odbył się Wojewódzki Dzień Aktywności Motorycznej w Wodzie MATP programu Olimpiad Specjalnych, tym razem gospodarzem imprezy został Brzeg. Organizatorami imprezy były Olimpiady Specjalne Polska - woj. opolskiego we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Brzegu.

12  listopada na basenie w Brzegu spotkały się zespoły zawodników z całego województwa opolskiego tj. Kędzierzyn-Koźle, Opole, Czarnowąsy, Grodków, Zawadzkie, Leśnica, Brzeg. W zawodach startowało 60 niepełnosprawnych uczestników wraz  z opiekunami, w sumie około 100 osób. Celem imprezy było umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom  z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężonym upośledzeniem aparatu ruchu oraz innym osobom, które do tej pory z różnych przyczyn nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych.

Poziomy trudności dnia treningowego zmieniały się według potrzeby zawodników. Obejmowały one pomoc słowną opiekuna lub pomoc fizyczną. Zawodnicy mierzyli się w konkurencjach takich jak pływanie, nurkowanie itp.

Impreza odbyła się w Brzegu dzięki nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych Pani Katarzynie Tadrale, Annie Krupie, Danucie Maciejewskiej, Andrzejowi Unuczek.

W organizacji pomagali również wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych oraz ich opiekun Pani Iwona Muszczyńska.

     Zespół Szkół Specjalnych pragnie podziękować Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy oraz władzom miasta Brzeg tj. Burmistrzowi za objęcie honorowym patronatem imprezy oraz dyrektorowi MOSiR w Brzegu za udostępnienie basenu. 

12 listopada 2014

4 kwietnia 2014
30 marca 2014