KRONIKA WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


29 czerwca 2012 r. - "Ostatni dzwonek" pod takim tytułem odbył się apel kończący rok szkolny 2011/2012. Uczniowie klas III gimnazjum i VI przygotowali montaż słowno – muzyczny, którym starsi uczniowie pożegnali się ze szkołą, nauczycielami oraz młodszymi koleżankami i kolegami, a szóstoklasiści podsumowali zakończenie kolejnego etapu na swojej szkolnej drodze. Muzycznie wykonawców wspierał szkolny zespół wokalny pod kierunkiem nauczyciela muzyki pani Anny Krupy. Obok wierszy i piosenek para absolwentów Ada Różańska i Arek Wilczek zaprezentowała brawurowe wykonanie tanga wywołując zachwyt zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców. Mogliśmy podziwiać naszych gimnazjalistów w różnych szkolnych sytuacjach dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczyciela informatyki i wychowawcę klasy VI pana Jacka Śliszewicza. Część artystyczna zakończyła się niezwykle wzruszająco, wychowawczyni absolwentów pani Anna Kapuścińska - Pieleszek pożegnała ich autorskim wierszem przygotowanym specjalnie dla nich, natomiast uczniowie podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły symbolicznymi kwiatami. Absolwenci i szóstoklasiści w obecności całej społeczności uczniowskiej otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum i szkoły podstawowej. W dalszej części uroczystości bohaterami byli nasi najlepsi … . Pani dyrektor wręczyła grupie najbardziej zaangażowanych rodziców w pracę na rzecz szkoły MEDALE "PRZYJACIELA SZKOŁY". Wielu rodziców otrzymało LISTY GRATULACYJNE jako wyraz uznania i podziękowania za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. Upominki za pilną naukę otrzymali uczniowie nauczani indywidualnie. Wychowawcy wręczyli nagrody wyróżnionym przez siebie uczniom za wspaniałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną. Wielu uczniów zostało nagrodzonych za działalność artystyczną: udział w konkursach plastyczny i pracę w szkolnym zespole wokalnym. Po części oficjalnej spotkaliśmy się z wychowawcami w klasach, aby odebrać wymarzone świadectwa i nareszcie móc powiedzieć: "MAMY WAKACJE!".


25 czerwca 2012 r.uczniowie gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego "A" pod opieką wychowawczyni pani Anny Madei – Godek wybrali się do Centrum Rozrywki "SŁONECZNY PARK" w Brzegu, aby rywalizacją sportową podsumować rok szkolny i miło spędzić czas. Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze, ale każdy skrupulatnie liczył zdobyte przez siebie punkty na torze. Najlepsza okazała się Ewa Bogusz, która pokonała klasowych kolegów. Po pełnych wrażeń i emocji rozgrywkach poszliśmy ochłodzić się smacznymi lodami. Stosując w praktyce zasady ruchu drogowego dla pieszych wróciliśmy do szkoły.


22 czerwca 2012 r.reprezentacja naszej szkoły w liczbie dziesięciu uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pani Katarzyny Tadrały i pana Andrzeja Unuczka wzięła udział w IX OLIMPIADZIE INTEGRACYJNEJ w Zespole Szkół nr 2 w Brzegu. Rywalizowaliśmy z reprezentacjami z Przedszkola Integracyjnego, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzegu i Lewina Brzeskiego, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 oraz reprezentacją gospodarzy. W nawiązaniu do trwającego w Polsce EURO 2012 wszystkie konkurencje tegorocznej olimpiady związane były z piłką nożną. Musieliśmy wykazać się umiejętnościami w odbijaniu piłki głową, w strzelaniu celnie do bramki, w podawaniu piłki do partnera oraz w prowadzeniu piłki slalomem między pachołkami. Każda drużyna reprezentowała jeden z krajów biorących udział w rozgrywkach EURO 2012. My reprezentowaliśmy WŁOCHY z hasłem:"1, 2, 3 "DZISJAJ WŁOCHY TO MY". Za sportową rywalizację i ducha walki wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali złote medale i dyplomy. Nie było przegranych! Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy zawodnicy posadzili drzewka wokół budynku szkoły.


21 czerwca 2012 r.pierwszy dzień lata uczciliśmy niecodziennym rejsem po Odrze. Dzięki życzliwości prezesa Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM pana Roberta Hejmana nasi uczniowie mogli pływać katamaranem po rzece. Pływaliśmy w kilkunastoosobowych grupach pod opieką nauczycieli na trasie od Stanicy WOPR przy ul. Grobli w kierunku Zwanowic. W czasie rejsu mogliśmy podziwiać naturalny brzeg Odry z bogatą roślinnością. Dzięki gościnności gospodarza oczekujący na rejs uczniowie korzystali ze słodkiego poczęstunku. Dla wielu z nas była to pierwsza taka podróż. Organizatorem wodnej wyprawy była pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz.

21 czerwca 2012
21 czerwca 2012

19 czerwca 2012 r.uczniowie gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego ,,B” wraz z wychowawczynią panią Jolantą Mielniczek – Boszkiewicz wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu było utrwalenie zdobytych umiejętności zachowania i radzenia sobie w środkach transportu publicznego. Miłym akcentem wycieczki było obejrzenie filmu ,,Goryl Śnieżek w Barcelonie” w Multikinie  w Arkadach Wrocławskich oraz wizyta w lodziarni. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia odnowionego wrocławskiego dworca PKP.


18 czerwca 2012 r. - uczniów klas I – III i zespołów edukacyjno – terapeutycznych, a także wyróżnionych za wzorowe zachowanie spotkała słodka niespodzianka. Pod opieką wychowawczyń udaliśmy się na zaproszenie pani Małgorzaty Rudno - Rudzińskiej do Restauracji "Ratuszowa". W miłej i wesołej atmosferze zjedliśmy pyszne waniliowe lody z polewą truskawkową. Czas na delektowaniu się deserem szybko minął i musieliśmy wrócić do szkolnej rzeczywistości. Z nadzieją na kolejną słodką niespodziankę dziękujemy za zaproszenie właścicielce restauracji i inicjatorce spotkania pani Ewie Krocz, przewodniczącej Rady Rodziców.


15 czerwca 2012 r.- nadszedł długo oczekiwany i upragniony dzień dla naszej szkoły, szczególnie dla uczestników ogólnopolskiego konkursu "Jedz smacznie i zdrowo". Przyjechali do nas przedstawiciele firmy WINIARY, aby wręczyć naszym zwycięzcom i tym samym szkole wspaniałą nagrodę w postaci tablicy multimedialnej i zestawy kuchenne dla uczniów, którzy zdobyli w konkursie wyróżnienie. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej pięknie udekorowanej przez panią Jolantę Mielniczek - Boszkiewicz elementami nawiązującymi do hasła zwycięskiego plakatu "ZDROWO JEM I KWITNĘ". Wszyscy uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z panią dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Odbył się także quiz "Jem smacznie i zdrowo", w którym uczniowie udzielali odpowiedzi za pomocą pilotów, a pytania prezentowane były na tablicy multimedialnej. Największą liczbę prawidłowych odpowiedzi udzielili uczniowie klasy I gimnazjum i otrzymali w nagrodę zestawy kuchenne, które wzbogacą wyposażenie szkolnej kuchni - miejsce pierwszych samodzielnych prób zdrowego gotowania przez uczniów. Na zakończenie uroczystości słowa uznania dla pracy uczniów i nauczycieli oraz gratulacje laureatom konkursu złożyła pani Wiesława Kostrzewa – Andros, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu. Pani dyrektor podziękowała gościom za przybycie i wyraziła nadzieję, że ta nagroda to dopiero początek pasma sukcesów naszych uczniów w kolejnych konkursach.

15 czerwca 2012

13 czerwca 2012 r.odbył się DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Rozpoczęliśmy szkolną imprezę zajęciami plastycznymi. Uczniowie pod opieką wychowawców wykonywali techniką półprzestrzenną jedną z liter hasła tegorocznego dnia. Później spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej i wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów pod opieką pań: Patrycji Grajety, Justyny Snopkowskiej i Anny Krupy na temat różnych pożytecznych form spędzania wolnego czasu przez uczniów. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną "Biały Dunajec 2012", przygotowaną przez panią Marię Bielecką, prezentującą tygodniowy pobyt grupy uczniów na kolonii profilaktyczno – wychowawczej. Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Barbary Krukowskiej przedstawili etiudę ekspresyjną, która zakończyła się wspólnym ułożeniem hasła z wykonanych wcześniej liter "PRZEMOCY NIE!".

Na zakończenie Dnia Szkoły bez Przemocy nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek zorganizowali szkolne rozgrywki "EURO 2012" pod hasłem "GRAMY I KIBICUJEMY FAIR PLAY". Zwycięska drużyna otrzymała przechodni puchar, który będzie jej własnością do kolejnych rozgrywek za rok. Można go podziwiać w szkolnej gablocie osiągnięć sportowych z listą nazwisk zawodników mistrzowskiej drużyny 2012 r.

 

13 czerwca 2012

12 czerwca 2012 r.reprezentacja naszej szkoły w składzie: Beata Bieniek, Szymon Dudkiewicz, Przemysław Goruk, Roksana Kwasza, Weronika Mirga i Rafał Romkowski pod opieką pań Katarzyny Tadrały i Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz wzięła udział w imprezie plenerowej "Sporty wodne i my". Organizatorem akcji było Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM, Urząd Miasta Brzeg i WOPR w Brzegu. Do wspólnej zabawy nad stawem przy ul. Chocimskiej zaproszono uczniów brzeskich szkół i uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Brzegu. Zawodnicy rywalizowali w wyścigach rzędów, konkurencjach na wodzie, w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie oraz sprawdzali swoją wytrzymałość w treningu czasowym na przyrządach gimnastycznych. Po zmaganiach sportowych na wszystkich uczestników czekał posiłek regeneracyjny. W trakcie odpoczynku sportowców w "pocie czoła" pracowali sędziowie, aby sprawiedliwie wyłonić zwycięzców. Nasz drużyna zdobyła zaszczytne II miejsce, puchar dyrektora PCPR-u oraz nagrodę. Uczniowie dumni z sukcesu we wspaniałych humorach wrócili do szkoły.

12 czerwca 2012

12 czerwca 2012 r. – uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych, szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Przysieczy. Wyjazd sfinansowało Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu. Inicjatorką i organizatorką wyjazdu była pani Sylwia Tokarczyk. Podczas pobytu w gospodarstwie uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści gospodarza, a zarazem lekarza weterynarii o zwierzętach tam żyjących: kozach, psach, koniach, dziku, szopie, indorze. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia i pogłaskania mieszkańców zagrody. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc w gospodarstwie: matecznik, kuźnię, koczowisko, plażę, staw, pastwisko. Obejrzeliśmy gospodarski sprzęt i jedną z największych atrakcji: bryczki, wóz taborowy i pięknie odrestaurowaną karetę. Wszyscy byli zachwyceni przejażdżką wozem konnym po posiadłości i okolicy. Chwile odpoczynku i relaksu spędziliśmy w radosnej atmosferze na placu zabaw zjeżdżając, huśtając się i wspinając. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz przygotowywanie "uśmiechniętych kanapek" z sezonowych warzyw uprawianych w gospodarstwie. Celem wycieczki było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, obcowanie ze zwierzętami oraz utrwalanie zasad zdrowego żywienia. Czas przeznaczony na pobyt w gospodarstwie minął bardzo szybko i z żalem opuszczaliśmy to urokliwe miejsce, ale mnóstwo zdjęć i wspomnień będzie długo przypominało nam o tym wyjeździe.

 

12 czerwca 2012

6 czerwca 2012 r. w ramach projektu "AKTYWNIE W PRZYSZŁOŚĆ" Starostwa Powiatowego w Brzegu grupa uczniów wzięła udział w kolejnej wycieczce, tym razem do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili jedyne w województwie opolskim muzeum etnograficzne na wolnym powietrzu. Obejrzeli kolekcję muzealiów z zakresu kultury materialnej, która obejmuje przedmioty zabytkowe charakterystyczne dla życia codziennego mieszkańców wsi opolskiej. Mieli okazję zapoznać się z techniką pracy kowala. Wycieczka zakończyła się miłym poczęstunkiem w KFC. Organizatorkami wyjazdu były panie Barbara Krukowska i Katarzyna Skupin.

 

6 czerwca 2012


4 czerwca 2012 r.odbył się w szkole szeroko reklamowany w naszym mieście i nie tylko WIOSENNY PIKNIK INTEGRACYJNY pod hasłem "Poznajmy się – zabawa i nauka bez barier". W tym dniu z niecierpliwością oczekiwaliśmy na odwiedziny naszych nowych potencjalnych uczniów wraz z rodzicami. Dla miłych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji i wiele cennych informacji o naszej szkole. Dzieci mogły uczestniczyć w treningu aktywności motorycznej wraz z uczniami nauczanymi indywidualnie, który przygotowały i poprowadziły panie Katarzyna Tadrała i Sylwia Tokarczyk. Wzięły udział w ciekawych zajęciach w ramach: rewalidacji komputerowej prowadzonej przez panią Annę Madeję - Godek, terapii plastycznej prowadzonej przez panie Annę Krężel i Barbarę Krukowską i zabaw rytmiczno – muzycznych przygotowanych przez panią Annę Krupę. Rodzice obejrzeli prezentację multimedialną placówki przygotowaną przez panią Katarzynę Sikorę oraz zwiedzili szkołę. Uzyskali wyczerpujące informacje na temat oferty dydaktyczno – wychowawczej w czasie spotkania z panią dyrektor Grażyną Piaskowską. Indywidualnych porad udzielały panie pedagog Maria Bielecka i psycholog Patrycja Grajeta. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w konsultacjach logopedycznych prowadzonych przez szkolnego logopedę panią Katarzynę Skupin. Goście wraz z gospodarzami uczestniczyli w grillowej biesiadzie przygotowanej przez wspaniałych Rodziców naszych uczniów z inicjatywy Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Ogromną atrakcją imprezy były przejażdżki na koniu i kucyku oraz pokaz umiejętności psa policyjnego przeprowadzony przez jego opiekuna. Wszyscy uczniowie zgodnie ze szkolną tradycją obchodów Dnia Dziecka stanęli do rywalizacji o największą liczbę punktów na stacjach sprawnościowych "Małego Olimpijczyka". Pod czujnym okiem pani Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz i pana Andrzeja Unuczka oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół Budowlanych uczestnicy zmagań sportowych skalali, rzucali, biegli, a wszystko po to, żeby się świetnie wspólnie bawić. W zespołach wykonywaliśmy plenerowe rysunki kredą na temat "Uśmiech dziecka" oraz uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych przy muzyce z chustą "Klanza". Dzień okazał się wspaniały i pełen wrażeń za co serdecznie dziękujemy Gościom, Radzie Rodziców i wszystkim Organizatorom. Koordynatorkami imprezy były panie Sylwia Tokarczyk i Katarzyna Tadrała.

 

Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych zapraszają na wiosenny piknik integracyjny...



31 maja 2012 r.grupa osiemnastu uczniów pod opieką pań Marii Bieleckiej i Barbary Krukowskiej wyjechała na tygodniową kolonię profilaktyczno – wychowawczą do Białego Dunajca. Uczniowie w czasie pobytu w malowniczej miejscowości położonej na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego poznawali tradycje i kulturę regionu. Uczestniczyli w wielu pieszych wycieczkach po bliższej i dalszej okolicy. Dużą atrakcją był wyjazd do Zakopanego i zwiedzanie najbardziej znanych miejsc stolicy Tatr. Odbyły się również warsztaty plastyczne z udziałem artystów ludowych. Uczniowie objęci byli zajęciami profilaktyczno – terapeutycznymi prowadzonymi przez psychologa. Tydzień pełen wrażeń i ciekawych form spędzania wolnego czasu minął niepostrzeżenie i wszyscy z radością powrócili do szkolnej rzeczywistości z marzeniami na kolejny wyjazd za rok. Kolonia ta została zrealizowana dzięki całkowitemu wsparciu finansowemu Biura Spraw Społecznych i Zdrowia przy Urzędzie Miasta za co uczestnicy i organizatorki serdecznie dziękują.

Więcej w zakładce "Pedagog"


31 maja 2012 r. - uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych 1 - 3 i 4 - 6 pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Lenartowicz i pani Patrycji Zamasz odwiedzili Opolski Ogród Zoologiczny. Ogromną atrakcją było obserwowanie zachowań dużych i małych mieszkańców ogrodu. Również niezapomnianych przeżyć dostarczył pobyt w mini ZOO, gdzie mogliśmy przebywać wśród młodych zwierząt, dotykać je i karmić granulatem ze specjalnych automatów. Był czas także na inne atrakcje: place zabaw, ławeczki, bujaki, lody, przekąski, gotowaną kukurydzę. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń po udanej wycieczce.


30 maja 2012 r.cała społeczność uczniowska z inicjatywy pań Anny Madei – Godek i Małgorzaty Lenartowicz wybrała się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Brzegu. Po drodze odwiedziliśmy naszych podopiecznych z przytuliska, którym pomagamy od dwóch lat, biorąc udział w akcji "Grosik dla psiaka". Kiedy dotarliśmy na miejsce, rozlokowaliśmy się na zielonej murawie boiska, aby obserwować spryt, szybkość, sprawnośći odwagę strażaków w czasie Wojewódzkich Zawodów Strażackich. Korzystając z gościnności gospodarzy obejrzeliśmy również sprzęt strażacki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze strażakami w strojach galowych. Na zakończenie wizyty w podziękowaniu za zaproszenie wręczyliśmy obraz wykonany przez jednego z uczniów naszej szkoły.


29 maja 2012 r. – wzięliśmy udział w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie: Janet Góral uczennica klasy I gimnazjum i Daniel Pyka uczeń klasy VI, zajmując w rywalizacji zespołowej II miejsce. Świetnie zrealizowali hasło konkursu "Obce kraje warto znać, ale swoje obowiązek". Janet i Daniel pokazali, że posiadają dużą wiedzę na temat swojej MAŁEJ OJCZYZNY. Sukces uczniów był możliwy dzięki nauczycielce historii i wiedzy o społeczeństwie pani Iwonie Piątkowskiej.


25 maja 2012 r.uczennica gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego Ewa Bogusz i uczeń II kasy gimnazjum Tomasz Mazur wzięli udział w antynikotynowym konkursie plastycznym na plakat i hasło w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu oraz realizowanego projektu "Odświeżamy nasze miasto". Uczniowie pod opieką nauczyciela plastyki pani Barbary Krukowskiej wykonali plakaty "Wybrałem – nie palę" i "Zgaś papierosa zanim sam zgaśniesz". Jury konkursowe przyznało III miejsce Ewie Bogusz, a Tomasz Mazur otrzymał wyróżnienie.

Częścią logistyczną konkursu zajęła się pedagog szkolny pani Maria Bielecka.


24 maja 2012 r. - "Któż nas tak kocha i kochać będzie, tylko Wy" pod takim tytułem odbył się uroczysty apel z okazji święta Mam i Ojców. Grupa uczniów z różnych klas recytowała wiersze dla i o ukochanych Rodzicach. Śpiewano piosenki i prezentowano układy taneczne, a wszystko po to, aby podziękować w tym szczególnym dniu za Ich miłość i oddanie. Przybyli Rodzice nie tylko słuchali i podziwiali występy dzieci, ale również brali udział w przygotowanych dla Nich konkurencjach. Mamy musiały rozpoznać siebie w galerii portretów, z zawiązanymi oczami odszukiwały swoją córkę lub syna przez dotyk twarzy, obierały jabłka tak , aby uzyskać najdłuższą łupinkę, tańczyły walczyka i śpiewały w duecie ze swoimi córkami. To wspólne świętowanie wywołało wiele radości i wzruszeń zarówno wśród gości jak i gospodarzy. Na zakończenie przybyli Rodzice zostali obdarzeni prezentami wykonanymi przez dzieci. Pani dyrektor natomiast podziękowała gościom za tak liczne przybycie i wręczyła dyplomy uznania Rodzicom, którzy szczególnie aktywnie angażują się w życie naszej szkoły. Ta wspaniała imprez to zasługa pań: Anny Krężel, Anny Krupy, Anny Madei – Godek, Katarzyny Tadrały i Sylwii Tokarczyk.

 

 


23 maja 2012 r.tradycyjnie z okazji majowego święta książki uczniowie klas IV – VI i I – III gimnazjum wzięli kolejny raz udział w szkolnym konkursie "O książce wiem wszystko". Zadaniem uczestników było rozwiązać test, w którym musieli wykazać się wiedzą z dziejów książki i procesu jej powstawania. Dopasowywali autorów przeczytanych lektur do ich tytułów. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki i wykreślanki, których główną bohaterką była książka jej twórcy, miejsca z nią związane i bohaterowie w niej występujący. Testy były dopasowane stopniem trudności do wiedzy i umiejętności uczniów z poszczególnych klas. Jednak wszyscy mieli możliwość zdobycia tej samej maksymalnej liczby punktów. W szkole podstawowej najlepsi okazali się uczniowie klasy V, a w gimnazjum uczniowie klasy II. Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę oczywiście książki, które ufundowała Rada Rodziców za co uczniowie i organizatorki konkursu panie Ewa Konieczna i Katarzyna Skupin SERDECZNIE DZIĘKUJĄ.


17 maja 2012 r.z sukcesem zakończył się udział gimnazjalistek naszej szkoły w XVI Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Nysie pod hasłem "Bitwy w dziejach Polski". Uczennica klasy I gimnazjum Ewa Wiśniewska zajęła III miejsce, a jej koleżanka z klasy Janet Góral miejsce IV. Dziewczęta musiały wykazać się ogromną wiedzą o dziejach Polski od panowania Bolesława Krzywoustego po wydarzenia II wojny światowej. Nasz reprezentantki do konkursu przygotowała nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie pani Iwona Piątkowska.

 

17-05-2012 r.

 


16 maja 2012 r. – w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości". To wspaniała historia "o wilczym apetycie na wierną jak pies miłość", która na ponad godzinę przykuła uwagę trzydziestu dziewięciu uczniów z zespołów edukacyjno – terapeutycznych, szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnicy wyjazdu z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów Wilczki i Psiakości, a to za sprawą wspaniałej gry aktorów i chwytających za serce piosenek o miłości, przyjaźni i szczęściu. Dodatkową atrakcją naszego pobytu w teatrze było spotkanie z reżyserką przedstawienia, która przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat właściwego stosunku ludzi do zwierząt. Nasz wyjazd do teatru możliwy był dzięki całkowitemu wsparciu finansowemu Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu za co organizator pani Ewa Konieczna i uczestnicy serdecznie dziękują.

 

16 maja 2012

15 maja 2012 r. - w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Brzegu pt. "AKTYWNIE W PRZYSZŁOŚĆ" grupa gimnazjalistów odbyła interesującą wycieczkę do Ogrodu Botanicznego i Japońskiego we Wrocławiu. Uczestnicy wyprawy zwiedzili szklarnie pełne kaktusów i różnych odmian bluszczy. Spacerowali ogrodowymi alejkami podziwiając okazy przyrody, współczesne rzeźby oraz architekturę ogrodu. Obejrzeli również stałą wystawę "Panorama Natury", która prezentowała ery i okresy z dziejów Ziemi. W Ogrodzie Japońskim zachwyt uczniów wzbudziły aranżacje kamienne i wodne, roślinność i wiele innych elementów składających się na oryginalną japońską sztukę ogrodową. Zrobiono wiele pamiątkowych zdjęć, żeby magia zwiedzanych miejsc na dłużej pozostała w pamięci. Pomysłodawczynią i organizatorem wycieczki była pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz, która w ramach projektu realizowała zajęcia "Gry i zabawy z matematyką".

 

Ogród botaniczny i japoński

 


10 maja 2012 r.z okazji DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ uczniowie wszystkich oddziałów zespołów edukacyjno – terapeutycznych, klas I - III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców oraz uczniowie nauczani indywidualnie wraz z rodzicami odwiedzili Muzeum Piastów Śląskich. Podziwiano zgromadzone zabytki związane z historią miasta, ziemi brzeskiej oraz Piastów Śląskich. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców i rodziców słuchali pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych w muzeum rzeźbach, obrazach, grafikach przedstawiających Brzeg i zamek, broni, przedmiotach wyrabianych przez miejscowych rzemieślników, monetach i medalach śląskich. Oglądali również liczne portrety i pięknie zdobione meble. Na wystawie "Blask lampy naftowej" podziwiali kolekcję 200 lamp z przełomu XIX i XX wieku. Wszyscy zwiedzali muzeum z ogromnym zainteresowaniem. Wrażenia i zdobyte informacje na pewno wielu uczniom pozostaną na długo w pamięci. Naszą wizytę na zamku zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem na jego dziedzińcu.

 

10 maja 2012

 


27 kwietnia 2012 r. - z okazji majowych świąt państwowych odbył się apel przygotowany przez uczniów I i II klasy gimnazjum oraz uczniów klasy IV/V i VI.
W montażu poetycko – muzycznym przypomnieliśmy sobie historię i znaczenie uchwalenia KONSTYTUCJI z roku 1791. Uczniowie z pełnym zrozumieniem treści recytowali wiersze o odległym wydarzeniu z dziejów naszego kraju. Niezwykle atrakcyjnym elementem apelu była ekspresja ruchowa przedstawiona przez uczniów klasy IV/V i VI do współczesnej piosenki o Polsce, przygotowana pod kierunkiem pani Barbary Krukowskiej. Charakter zbliżających się świąt wykonawcy podkreślili również swoimi odświętnymi strojami i biało – czerwonymi kotylionami, występując na tle dekoracji w barwach narodowych. W przygotowaniach apelu brały również udział panie Iwona Piątkowska i Ewa Konieczna.

 

 


27 kwietnia 2012 r.rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs "Jedz smacznie i zdrowo", w którym nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów zdobywając nagrodę i wyróżnienie. Mimo ogromnej konkurencji uczniowie gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego B w składzie: Alicja Bogusz, Przemysław Goruk, Robert Maliszewski, Magdalena Torchała i Paulina Znamiec w kategorii "Plakat" znaleźli się wśród piętnastu zwycięskich klas i otrzymali dla szkoły tablicę multimedialną, rzutnik oraz możliwość udziału w warsztatach edukacyjnych o tematyce żywieniowej, które przeprowadzone zostaną na terenie naszej szkoły. Nagrodzoną pracę pt. "ZDROWO JEM I KWITNĘ" uczniowie wykonali pod opieką plastyczną wychowawczyni Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz. W tej samej kategorii uczniowie gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego A w składzie: Ewa Bogusz, Piotr Bogusz, Paweł Moszowski, Aleks Prokop i Patryk Sobota otrzymali wyróżnienie za plakat "ZDROWIE NA 5" i w nagrodę zestawy kulinarne. Opiekę plastyczną nad wyróżnioną grupą sprawowała również wychowawczyni Anna Madeja – Godek. Czekamy z niecierpliwością na nagrody, które wręczone zostaną na terenie szkoły przez przedstawiciela organizatora konkursu.

Zdjęcia w zakładce "Akcje"


24 kwietnia 2012 r.gościliśmy w szkole teatr z Krakowa z przedstawieniem "Brzydal". To pouczający spektakl o tolerancji, który porusza problem szacunku i akceptacji wobec ludzkiej odmienności. Aktorzy w trakcie rozmowy z widzami i odgrywając postacie Misia i Gagatka pragnęli wyjaśnić, że inny nie znaczy gorszy. Uczniowie w atmosferze zabawy mieli okazję poznać

i zrozumieć kolejną życiową prawdę.


W dniach 16.04 - 20.04 2012 r. - uczniowie klas 1, 2 i 3 realizowali program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie od prawidłowego wezwania pomocy, ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej do skomplikowanie brzmiącej resuscytacji krążeniowo - oddechowej, która w rzeczywistości jest kilkoma prostymi czynnościami.

 


W dniu 20 kwietnia 2012 roku odbyła się wycieczka do ZOO w Opolu, finansowana w ramach projektu „Aktywnie w przyszłość", w której udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych objęci projektem. Opiekunami grupy były panie: Patrycja Grajeta i Maja Chomaniec. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem spacerowali wśród wybiegów i klatek, podziwiając dzikie zwierzęta. Największy zachwyt wzbudziły małpy, żyrafy oraz uchatki w akwarium. Po zwiedzaniu ogrodu zoologicznego wszyscy udali się na darmowy posiłek w KFC. Wycieczka okazała się bardzo udana. Wszystkim dopisały humory i pogoda, a po wyjeździe pozostało wiele wrażeń, pięknych wspomnień i zdjęć.


20 kwietnia 2012 r. zakończono realizację II edycji programu edukacyjnego pod patronatem firmy "Winiary" "Jedz smacznie i zdrowo". Od 9 stycznia uczniowie klasy III gimnazjum i gimnazjalnych zespołów edukacyjnych A i B uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych proponowanych przez organizatora akcji:

  • "Powiedz mi kim jesteś, a powiem Ci co jeść"

  • "Przemyślane zakupy kluczem zdrowia - czyli jak rozumieć etykiety",

  • "Witaminy na dobre miny",

  • "Co możemy zrobić, by nie marnować jedzenia?",

  • "Co trzeba robić, by być mądrym, sprawnym i mieć piękną cerę, włosy i skórę?",

  • ",Piramida zdrowego żywienia",

  • "10 zasad racjonalnego żywienia".

Drugim etapem programu był udział w konkursie , którego celem była nauka zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcanie uczniów do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Uczestnicy wykonali również plakaty promujące tematykę omawianą na zajęciach. Liczymy, że oprócz zdobytej wiedzy i umiejętności uda nam się również zdobyć nagrody ufundowane przez organizatora. Program realizowały z uczniami panie: Barbara Krukowska, Anna Madeja – Godek i Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz.


17 kwietnia 2012 r.uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych i klas I – III szkoły podstawowej wzięli udział w I edycji SZKOLNEJ OLIMPIADY ZDROWIA, którą zorganizowały panie Sylwia Tokarczyk i Katarzyna Tadrała. Jej celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych i propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów. Uczestnicy OLIMPIADY podzieleni na trzy drużyny rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę teoretyczną i praktyczną. Uczniowie bawili się świetnie, a za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni symbolem zdrowia - PIĘKNYM JABŁKIEM.

 

 


17 kwietnia 2012 r. - uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych i szkoły podstawowej odebrali w Klubie Wojskowym nagrody w II Konkursie "SAPERSKA KARTKA WIELKANOCNA", zorganizowanym przez klubową bibliotekę. Jury było zachwycone pomysłowością naszych uczniów w ujęciu tematu, w doborze technik plastycznych, starannością wykonania i bogatą kolorystyką prac. Nagrodzeni zostali:

Tomasz Góral - I miejsce

Kamil Grabiński i Michał Pyka - II miejsce

Ewa Bogusz i Sylwester Sobota - III miejsce

Paulina Zakrzewska otrzymała specjalne wyróżnienie, Jakub Kokoszka, Sławomir Łukasiewicz, Weronika Mirga i Aleksandra Oratyńska otrzymali wyróżnienia. Opiekunami nagrodzonych uczniów były panie: Anna Krężel, Barbara Krukowska, Anna Madeja - Godek, Sylwia Tokarczyk, Ewelina Urban i Patrycja Zamasz.

 


17 kwietnia 2012 r. - odbyła się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu "Sławni Polacy" w Głubczycach. Już dwunasty raz nasi gimnazjaliści reprezentowali szkołę w zmaganiach konkursowych. Tym razem były to uczennice I klasy: Janet Góral i Ewa Wiśniewska przygotowane przez panią Ewę Konieczną. Dziewczynki rozwiązując dziesięciozadaniowy test musiały wykazać się wiedzą na temat życia i dokonań sławnych Polaków. Wykorzystując wiadomości zdobyte na lekcjach języka polskiego i historii oraz w ramach indywidualnych dodatkowych zajęć przygotowujących do konkursu poradziły sobie wspaniale. Trochę żal, że nie udało się nam zająć najważniejszych miejsc na podium. Przed nami kolejne edycje konkursu, na pewno się uda!

 

 


 

12 kwietnia 2012 r. - odwiedziliśmy Jednostkę Wojskową w Brzegu. W Dniu Otwartym z okazji DNIA SAPERA wzięli udział uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych i klas I – III szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyń. Zobaczyliśmy defiladę wojskową, pokaz akcji żołnierzy w czasie działań wojennych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się sprzęt wojskowy Pułku Saperów. Na koniec zgodnie z wojskową tradycją mogliśmy spróbować wojskowej grochówki. Było ciekawie i smacznie! "Odwiedziny u Saperów" zorganizowała pani Sylwia Tokarczyk.

 


4 kwietnia 2012 r. - "ALLELUJA ! …" pod takim tytułem obejrzeliśmy wielkanocną inscenizację . Wokół świątecznie zastawionego stołu i na tle dekoracji, którą tworzyły prace uczniów przedstawiające MĘKĘ PAŃSKĄ, zgromadzeni wykonawcy opowiadali o symbolice poszczególnych elementów wielkanocnego koszyczka. Śpiewali pełne radości pieśni wielkanocne. Przedstawienie przygotowane przez uczniów z różnych klas pod opieką pań: Justyny Snopkowskiej, Anny Krupy i Eweliny Urban w przeddzień Triduum Paschalnego wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt. O Wielkanocy już od kliku dni przypominała nam wspaniała dekoracja na terenie szkoły z pisanek różnej wielkości, wykonanych różnymi technikami przez uczniów na zajęciach plastycznych. Świąteczną oprawę plastyczną przygotowały panie: Barbara Krukowska, Sylwia Tokarczyk, Anna Krężel.

 

 


28 marca 2012 r.wzięliśmy kolejny raz udział w Mistrzostwach w Piłce Nożnej Halowej w Grodkowie. Mimo ogromnych starań udało nam się zająć VII miejsce. Brak medalu nie zniechęcił nas do udziału w mistrzostwach za rok. Postaramy się o większy sukces!

Opiekunami drużyny byli pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek.

 


27 marca 2012 r. - uczestniczyliśmy w międzyszkolnych zawodach "MAŁY OLIMPIJCZYK" w Kędzierzynie Koźlu. Nasi sportowcy godnie reprezentowali szkołę, walcząc o każdy punkt na poszczególnych stacjach sprawnościowych. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze fair play. Zajęliśmy drużynowo VII miejsce, a indywidualnie wyróżnione zostały: Iwona Kaźmierczak z klasy IV – miejsce VI i Roksana Grabowska z klasy VI – miejsce VII. W zmaganiach sportowych tradycyjnie wspierali nas nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Tadrała i pan Andrzej Unuczek.

Mały olimpijczyk

 


21 marca 2012 r. -

przywitaliśmy kalendarzową WIOSNĘ. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólną zabawą zachęcić JĄ do pozostania z nami. Z tej okazji odbyły się wybory MISS WIOSNY i II edycja szkolnego konkursu "MAM TALENT". Podobnie jak w zeszłym roku utalentowani uczniowie nie zawiedli. Prezentowali swoje umiejętności w tańcu, śpiewie, recytacji i grze na instrumentach. Podziwialiśmy solistów, duety, a nawet klasowe zespoły. Jury miało ogromny problem

z wyborem najbardziej utalentowanego wykonawcy z uwagi na wysoki poziom prezentowanych umiejętności artystycznych przez wszystkich uczestników konkursu. Musiało dojść nawet do dogrywki. Ostatecznie zwyciężył wybitnie utalentowany tanecznie Łukasz Szoma z klasy III szkoły podstawowej. W wyborach MISS bezkonkurencyjna okazała się uczennica zespołu edukacyjno - terapeutycznego I – III, Paulina Zakrzewska, która z gracją prezentowała swój barwny strój WIOSNY i z ogromną radością przyjęła koronę najpiękniejszej. Wszyscy uczestnicy obu konkursów zostali nagrodzeni brawami ze strony widowni i upominkami przygotowanymi przez organizatorki wiosennego święta panie Jolantę Mielniczek - Boszkiewicz i Katarzynę Tadrałę.

 

 


12 marca 2012 r. - odbył się SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO, do którego zgłosili się uczniowie klasy VI oraz klas gimnazjalnych. Uczestnicy mieli do wykonania w formie pisemnej zadania o różnym stopniu trudności. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością języka. Najlepsi jednak okazali się: Roksana Majewska z klasy III gimnazjum, która zajęła I miejsce, Przemysław Jaeger z klasy VI zajął II miejsce, Roksana Grabowska z klasy VI zajęła III miejsce. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami przygotowanymi przez panią Maję Chomaniec nauczycielkę języka angielskiego.


8 marca 2012 r. - został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Najpiękniejszy bukiet kwiatów". Prace wykonane różnymi technikami dedykowane były wszystkim paniom dużym i małym. Można je było podziwiać na wystawie przygotowanej w holu szkoły. Wszystkie były bardzo pomysłowe, a ich twórcy włożyli w ich wykonanie wiele pracy i serca. Jury po burzliwej naradzie wyróżniło siedem prac i przyznało:

I miejsce Piotrowi Boguszowi - uczniowi gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego A, opiekun pani Anna Madeja - Godek, II miejsce Paulinie Wojczyszyn - uczennicy nauczanej indywidualnie, opiekun pani Małgorzata Lenartowicz, III miejsce Magdalenie Torchale - uczennicy gimnazjalnego zespołu edukacyjno - terapeutycznego B, opiekun pani Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz. Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom w Dniu Wiosny przez pomysłodawczynię konkursu panią Annę Madeję - Godek.

 

 


1 marca 2012 r. - rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody ROKU JANUSZA KORCZAKA. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej na lekcjach języka polskiego poznali życie, działalność i twórczość pisarską Starego Doktora. Na lekcjach plastyki malowali jego portret. Młodsi uczniowie wykonali prace przedstawiające bohatera jednej z jego książek dla dzieci - Króla Maciusia Pierwszego. Została przygotowana wystawa prac uczniów oraz tematyczna gazetka. Janusz Korczak stał się również bohaterem godzin wychowawczych w wielu klasach. 8 marca obejrzeliśmy poruszający film o słynnym pedagogu i wielkim przyjacielu dzieci pt. "Korczak" w reżyserii A. Wajdy. Gimnazjaliści i uczniowie klasy VI mieli okazję popisać się zdobytą wiedzą o sławnym wychowawcy dzieci, pisząc test "Co wiem o Januszu Korczaku". Zdecydowana większość uczniów wie kim był i zna powody dla, których ogłoszono rok 2012 ROKIEM KORCZAKOWSKIM.

 

 


17 lutego 2012 r. - nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "SUPER KOLEGĘ/KOLEŻANKĘ". Na kilka tygodni przed finałem wybieraliśmy w zespołach klasowych swojego przedstawiciela. W decydującym dniu poszczególni kandydaci prezentowali się przed szkolną społecznością. Niektórzy uczniowie musieli pokonać tremę i nieśmiałość, ale wszyscy wypadli wspaniale. Wybór okazał się bardzo trudny. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania i przeliczeniu głosów przez uczniowską komisję bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy III gimnazjum. Konkurs przeprowadzony został przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jolanty Mielniczek – Boszkiewicz.

 

 


16 lutego 2012 r - trzyosobowy zespół uczniów gimnazjum reprezentował naszą szkołę na VII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Śląsku w Kędzierzynie - Koźlu. Do konkursu zgłosiły się cztery zespoły. Tym razem należało zabłysnąć wiedzą o śląskich zwyczajach weselnych i karnawałowych. Wcześniej prezentowaliśmy przygotowane utwory o wspomnianej tematyce. Musieliśmy wykonać pracę plastyczną dotyczącą śląskiego stroju weselnego oraz zaprezentować na ten sam temat przygotowaną prezentację multimedialną. Wszystkie etapy turnieju przeszliśmy na tyle pomyślnie, że zajęliśmy II miejsce. Nasz sukces nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc w przygotowaniu oprawy plastycznej naszego występu recytatorskiego uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Krukowskiej. Nasza prezentacja nie zdobyłaby maksymalnej liczby punktów, gdyby nie wsparł nas w jej przygotowaniu nauczyciel informatyki pan Jacek Śliszewicz. Do konkursu uczniów przygotowały panie Iwona Piątkowska i Ewa Konieczna.

 

 

prezentacja

 


15 lutego 2012 r. - uczniowie klas IV – VI i klas gimnazjalnych wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY PRZYRODNICZEJ I BIOLOGICZNEJ. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania zadania zamknięte i otwarte dotyczące zdrowia i higieny człowieka oraz środowiska przyrodniczego i ekologii. W szkole podstawowej zwyciężyli Daniel Pyka i Przemysław Jaeger, uczniowie klasy VI. Laureatami wśród gimnazjalistów zostali: Gracjana Andrasz z klasy II, Paweł Studziński z klasy I i Maciej Kaźmierczak z klasy II. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami i przyborami szkolnymi ufundowanymi przez organizatorki konkursu panie Annę Kapuścińską - Pieleszek i Lucynę Mietełkę.


14 lutego 2012 r. - odbył się walentynkowy apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Na kilka dni przed sympatycznym świętem zakochanych w widocznym miejscu w szkole pojawiła się walentynkowa skrzynka, do której można było wrzucać kary z wyznaniami miłosnymi. Wielu z nas z niecierpliwością oczekiwało pocztówki z serduszkiem od tajemniczego Walentego lub tajemniczej Walentynki.

 

 


10 lutego 2012 r. - pod hasłem "Nasi najlepsi" odbył się apel podsumowujący wyniki w nauce i zachowaniu w I semestrze nauki. Poznaliśmy najgrzeczniejszych i najlepszych w nauce uczniów z poszczególnych klas. Wszyscy jesteśmy dumni z ich osiągnięć i mamy nadzieję, że na koniec roku szkolnego grupa "najlepszych" będzie jeszcze liczniejsza. Życzymy powodzenia w nowym semestrze!


9 lutego 2012 r. - jak co roku bawiliśmy się na balu karnawałowym w towarzystwie naszych już stałych gości - podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Niektórzy z nas od wielu dni przygotowywali balowe stroje, aby zaskoczyć innych uczestników zabawy. Bawiliśmy się wspaniale. Odbyło się wiele konkursów, wybraliśmy króla i królową balu. Czekał na nas słodki poczęstunek. Kolejny bal karnawałowy okazał się niezwykle udany dzięki organizatorom: Radzie Rodziców, opiekunowi SU pani Jolancie Mielniczek - Boszkiewicz, opiekunowi Szkolnego Koła PCK pani Sylwii Tokarczyk i nauczycielowi wychowania fizycznego pani Katarzynie Tadrale, . Już czekamy na kolejne karnawałowe spotkanie!

 

 


13 stycznia 2012 r. - odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Ringo zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: panią Katarzynę Tadrałę i pana Andrzeja Unuczka. W rywalizacji zespołowej wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywki budziły wiele pozytywnych emocji wśród zawodników i kibiców. Najlepsze trzy drużyny otrzymały dyplomy i słodycze.

 

 


12 stycznia 2012 r.już kolejny raz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka na Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna bożonarodzeniowa inscenizacja pt. "Kolęda płynie z wysokości i uczy miłości" zdobyła wyróżnienie, a nasi artyści wspaniałe nagrody. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Justyna Snopkowska, Maja Chomaniec, Anna Krupa i Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz oraz Mamy i Babcie niektórych uczennic i uczniów.

 

 


21 grudnia 2011 r. - zaprezentowaliśmy nasze Jasełka na Zamku Piastów Śląskich dla władz i pracowników starostwa. O oprawę plastyczną przedstawienia zadbały panie: Anna Krężel, Barbara Krukowska i Sylwia Tokarczyk. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, nie obyło się bez wzruszeń wśród oglądających. Nie daliśmy się tremie jak na prawdziwych aktorów przystało!


20 grudnia 2011 r. - "KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI" to tytuł tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów z różnych klas pod opieką pań: Justyny Snopkowskiej, Anny Krupy, Mai Chomaniec i Jolanty Mielniczek - Boszkiewiczc. Wykonawcy wspaniałą grą aktorską, śpiewem kolęd i recytacją wprowadzili nas w magiczną atmosferę zbliżających się świąt.

 

 


Przedświąteczna wystawa choinek z kolorowych piórek najmodniejszych w tym roku.

 

 

16 grudnia 2011 r. - w ramach ogólnopolskiej akcji "CHOINKA NADZIEI" odwiedziliśmy DDPS w Brzegu. Wraz ze świątecznymi życzeniami podarowaliśmy podopiecznym pięknie przystrojoną choinkę i własnoręcznie upieczone pierniczki. Akcję propagującą wolontariat wśród młodych ludzi wraz z uczniami przygotowała pani Anna Krężel. Darczyńcą choinki był pan Kulas, za co serdecznie dziękujemy.

 

 


13 grudnia 2011 r. - Wycieczka zawodoznawcza do Skoroszowic - więcej w zakładce Pedagog

 

 


13 - 14 grudnia 2011 r. - Dni Aktywności Sportowo - Rekreacyjnej Osób Niepełnosprawnych - Edycja I - Bowling

 

 


12 grudnia 2011 r. - przystąpiliśmy do III Międzynarodowej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych w Uciechowicach. Piękne prace przygotowali uczniowie gimnazjalnych zespołów edukacyjno - terapeutycznych A i B oraz zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A pod kierunkiem nauczyciela plastyki. Czekamy na pierwsze miejsce!


9 grudnia 2011 r. - W ramach działań profilaktycznych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Być sobą" , który zaprezentowali aktorzy teatru „Kurtyna" z Krakowa. Spektakl „Być sobą" podejmuje tematykę dobrego zachowania w szkole i w domu. Zachęca do stosowania postawy asertywnej i dostrzegania korzyści wynikających z bycia dobrym synem, uczniem, przyjacielem. Motywuje do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz kształtowania charakteru poprzez sport. Mówi również o pozytywach uczęszczania na zajęcia pozalekcyjne. Spektakl doskonale wpisuje się działalność naszej szkoły.

 

 


6 grudnia 2011 r. - odwiedził nas św. Mikołaj. Na wspólnym spotkaniu wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły wręczył nam słodkie upominki. Dostać upragnioną paczkę nie było łatwo, bo św. Mikołaj był bardzo wymagający. Trzeba było zaśpiewać, zatańczyć lub złożyć przyrzeczenie poprawy swojego zachowania. Jednak udało się i wszyscy zostali obdarowani słodyczami dzięki Radzie Rodziców i licznym sponsorom, za co bardzo dziękujemy,

 

 

Sponsorzy Mikołajek w Zespole Szkół Specjlanych w Brzegu:

 

1.Werner Gritsch Prezes "THE LORENZ SNACK - WORLD" sp. z o. o

2.Zarząd Banku Spółdzielczego w Brzegu

3. Celina i Leszek Glińscy - właściciele sklepu CELINEX w Brzegu

4. Jerzy Pietras - Właściciel Firmy "Od A do Z" w Brzegu

5.Ks.Stanisław Grzechynka – Parafia Skarbimierz

6.Hurtownia zabawek – Piastowice PPHU NIKE Tomasz Nikiel

7.Sklep Żabka – Brzeg ul. Piastowska Anna Baginowska

8.Koło łowieckie Nr 1 "Hubert" w Brzegu

9. PWC Odra Brzeg

10.Zarząd Banku Spółdzielczego w Grodkowie

11. Hurtownia odzieży ANNA w BRZEGU Irena Kowalska

12. Radni Gminy Lubsza

13.Akcja Humanitarna "ŻYCIE" Zofia Dwornik

 


1 grudnia 2011 r. - Podsumowanie działań w ramach profilaktyki HIV i AIDS - młodzież klas gimnazjalnych uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym Powiatową Kampanię Społeczną w walce z HIV i AIDS pod hasłem: „Zrób test na HIV". Artyści ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowali tematyczny montaż słowno – muzyczny a nasi uczniowie ozdobili salę Brzeskiego Centrum Kultury, wykonanymi przez siebie plakatami. Za wspaniałe występy i prace plastyczne uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego Pana Macieja Stefańskiego.

 

 

Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS - Panorama Brzeska


30 listopada 20011 r. - najmłodsi uczniowie z klas I-III i zespołów edukacyjno – terapeutycznych mieli swój "wieczór andrzejkowy". Uczestnicy spotkania zgodnie z tradycją lali wosk, wróżyli jaka czeka ich przyszłość i miło spędzili czas w czasie wspólnej zabawy i przy słodkim poczęstunku. Zabawę przygotowały wychowawczynie zespołów edukacyjno – terapeutycznych gimnazjalnego A i klas I-III A.

 

 


28 listopada 20011 r. - uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych wzięli udział w spotkaniu z policjantem pod hasłem "Jesteśmy ostrożni i bezpieczni". Celem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz w środkach masowej komunikacji, którymi uczniowie dojeżdżają do szkoły. Przypomniane również zostały numery alarmowe, z których korzystamy w uzasadnionych sytuacjach. Koordynatorem spotkania była wychowawczyni gimnazjalnego zespołu edukacyjno – terapeutycznego.

 

 


24 listopada 2011 r. - Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych uczniów klas gimnazjalnych oraz IV-V i VI szkoły podstawowej popołudniowa zabawę andrzejkową. Wszyscy jak zawsze bawili się wspaniale.

 

 


24 listopada 2011 r. - odbył się DZIEŃ EUROPEJSKI jako podsumowanie gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Gimnazjaliści z III klasy zaprezentowali montaż słowny z prezentacją multimedialną przedstawiającą realizację projektu na różnych lekcjach. Odbyły się rozgrywki w piłce nożnej między europejskimi drużynami zakończone pokazem greckiego tańca w wykonaniu uczennic z różnych klas. Na zakończenie uczniowie gimnazjum przygotowali w grupach europejskie sałatki: polską, grecką

i niemiecką. Swoimi kulinarnymi dziełami częstowali koleżanki i kolegów z młodszych klas oraz wszystkich pracowników szkoły.

 

Podsumowanie projektu gimnazjalnego - więcej w zakładce - projekt gimnazjalny


22 listopada 2011 r. - Warsztaty plastyczne „Zrób test na HIV" - więcej w zakładce pedagog

10 listopada 2011 r. uroczystym apelem uczciliśmy jutrzejsze Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pań od języka angielskiego i logopedii zaprezentowali montaż słowny i prezentację multimedialną, przypominające nam wydarzenia i atmosferę 1918 roku.

 

 


29 października 2011 r. - kolejny raz nasz szkolny zespół wokalny "KAŻDY SOBIE" zaprezentował swoje umiejętności na IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych "JESTEŚMY TU". W tym roku wystąpiliśmy w trzynastoosobowym składzie prezentując piosenki: "Bóg kocha nas" i "Zaufaj Panu". W kategorii SZKOŁY SPECJALNE zajęliśmy I miejsce oraz otrzymaliśmy GRAND PRIX festiwalu. Wyrazy uznania należą się naszej nauczycielce muzyki i jednocześnie opiekunce zespołu. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i zorganizowaniu instrumentów muzycznych oraz pani uczącej nas religii za opiekę w czasie festiwalu.

 

 

 

 


26 października 2011 r. - w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, GIMNAZJALISTĘ I CZYTELNIKA. W tym roku uświetnili ją swoją obecnością Rzecznik Prasowy Starosty pani Brygida Jakubowicz i Naczelnik Wydziału Oświaty pan Michał Siek. W scenerii kowbojskiego saloonu, przygotowanej przez wychowawczynie klasy I-III i zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A, szesnastu uczniów musiało się wykazać wiedzą i odwagą,aby zostać pasowanym i być przyjętym do społeczności uczniowskiej. Wśród wielu umiejętności prezentowanych przez głównych bohaterów uroczystości największy podziw wzbudził taniec najmłodszych uczniów z zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III B przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni.

 

 


18 października 2011 r. - gimnazjaliści byli na wycieczce zawodoznawczej, zorganizowanej jak co roku przez panią pedagog. Odwiedzili tym razem szkolę zawodową w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Leśnicy. Mogli zobaczyć jak wygląda nauka zawodu: stolarza, ogrodnika, murarza i krawcowej.


13 października 2011 r. - na uroczystym apelu "wierszem i piosenką" podziękowaliśmy naszym nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Radości i wzruszeń swoim pedagogom dostarczyli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołów edukacyjno – terapeutycznych prezentując montaż słowno – muzyczny. Oprawę muzyczną występu przygotowali uczniowie z koła muzycznego. Wspaniały występ uczniów przygotowany został pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego i muzyki oraz wychowawczyni zespołu edukacyjno - terapeutycznego IV – VI.

 

 


4 października 2011 r. - uczestniczyliśmy kolejny raz w lekcji demokracji zorganizowanej przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie i opiekunkę Samorządu Uczniowskiego. Po kilkudniowej "walce" na hasła i obietnice wyborcze kandydatów do Samorządu wybraliśmy w tajnym i demokratycznym głosowaniu PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012.

 

 


30 września 2011 r. - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został Dzień Chłopaka. Panowie pracujący w naszej szkole otrzymali kartki z życzeniami i zabawnymi wierszykami, a dla chłopców z wszystkich klas umieszczone zostały zabawne życzenia na samorządowej gazetce.



16 września 2011 r. - wzięliśmy udział w 18 edycji akcji Sprzątanie świata - Polska. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Lasy to życie - chrońmy je". My włączyliśmy się do akcji sprzątając teren wokół szkoły i najbliższe ulice: Piwowarską i Łokietka

 

 


1 września 2011 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny pod hasłem "SZKOŁA Z PASJĄ". Pani dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły kierując do nich słowa zawarte w liście Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012. Szczególnie gorąco przywitała nowych uczniów i ich rodziców, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Dzięki przychylności władz powiatowych czworo dzieci: Daria, Joasia, Kacper i Paulina będą mogły uczyć się w nowo powstałym zespole edukacyjno – terapeutycznym.