Wspólna praca uczniów i nauczycieli owocuje licznymi sukcesami:

w konkursach przedmiotowych

I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Opolu – Magdalena Goruk w kategorii gimnazjum, opiekun Ewa Konieczna

II miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Opolu- Maria Misztal w kategorii szkoła podstawowa, opiekun Danuta Maciejowska

I miejsce - Magdalena Goruk
III miejsce - Aleksandra Szyjkowska
XXI Wojewódzki Konkurs Historyczny w Nysie 2017 r.
opiekun: Iwona Piątkowska

III miejsce - Magdalena Goruk, Jakub Sierpiński
XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie
opiekun: Iwona Piątkowska

III miejsce Sandra Studzińska i Piotr Mochniak, V Festiwal Piosenki Wakacyjnej w Grodkowie, opiekun Anna Krupa, 2016 r.

I miejsce – w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, Magdalena Goruk, Klaudia Lichwa, opiekun Iwona Piątkowska

II miejsce w XX Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Nysie - Klaudia Lichwa, opiekun Iwona Piątkowska

II miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym ,,Sławni Polacy” w Głubczycach, rok 2016 r. Klaudia Lichwa, opiekun Ewa Konieczna

I miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Opolu Magdalena Goruk - opiekun Ewa Konieczna

I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie o Opolu i Opolszczyźnie  – Roksana Grabowska, Przemysław Jaeger – opiekun Iwona Piątkowska

II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym "Sławni Polacy"

w Głubczycach – Magdalena Goruk, opiekun Ewa Konieczna

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w ramach IX edycji imprezy integracyjnej ,,Świat według księdza Jana” w Nysie w 2014 r. – Roksana Grabowska, opiekun Ewa Konieczna

II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie w 2014 r. – Janet Góral i Ewa Wiśniewska, opiekun Iwona Piątkowska

XV Wojewódzki Konkurs Polonistyczny ,,Sławni Polacy” w Głubczycach w 2014 r. – I miejsce Ewa Wiśniewska, opiekun Ewa Konieczna

VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie 2013 – I miejsce, Janet Góral, Daniel Pyka, opiekun Iwona Piątkowska

II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie w 2012 r. - Janet Góral i Daniel Pyka.
Opiekun: mgr Iwona Piątkowska

II miejsce w VII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Śląsku w Kędzierzynie - Koźlu w 2012 r.
opiekunowie: mgr Iwona Piątkowska i mgr Ewa Konieczna

II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Opolu w 2011 r.
opiekun mgr Ewa Konieczna

I miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie w Opolu w 2011 r.
Ada Terech i Janusz Matras - opiekun mgr Iwona Piątkowska

II miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Nysie w 2011 r.
opiekun mgr Iwona Piątkowska

I i II miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie ,,Sławni Polacy” w Głubczycach w 2011 r.
opiekun mgr Ewa Konieczna

II miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół specjalnych w Głogówku w 2011 r.
opiekun mgr Jacek Śliszewicz

I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół specjalnych w Głogówku w 2010 r.
opiekun mgr Anna Kapuścińska - Pieleszek

I miejsce w Olimpiadzie języka angielskiego dla uczniów szkół specjalnych w Nysie w 2009 r.
opiekun – mgr Aldona Zychla

III miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej dla szkół i ośrodków specjalnych w Nysie w 2009 r.
opiekun – mgr Iwona Piątkowska

III miejsce w kategorii zespołowej i indywidualnej w VII Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół specjalnych w Opolu w 2009 r.
opiekun – mgr Jacek Śliszewicz

w konkursach plastycznych, wokalnych i sportowych

III miejsce w XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Namysłowie – styczeń 2018 r. – opiekunowie Aneta Nowak, Renata Minosora, Justyna Sas

I miejsce Sławomir Łukasiewicz Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Kadłubie, opiekun Barbara Krukowska 2016 r.

III miejsce Krzysztof Mazur Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Kadłubie, opiekun Anna Krężel 2016 r.

III miejsce Natalia Sidło Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Kadłubie, opiekun Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz 2016 r. 

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Karaoke w Skoroszowicach, w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum, rok 2016, opiekun Anna Krupa, Katarzyna Sikora

III miejsce – Łukasz Kozioł w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Praszce dla Dzieci Specjalnej Troski ,,Moja rodzina w kolorach świata”, opiekun Barbara Krukowska – 2015 r.

I  miejsce  w Halowych  Mistrzostwach Województwa Opolskiego  w Piłce Nożnej w kategorii chłopców – rocznik 1996 i młodsi w Grodkowie – opiekunowie: Andrzej Unuczek, Katarzyna Tadrała

I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Specjalnej Troski pt. "Rodzina w kolorach świata" - Joanna Sławęta, opiekun Patrycja Zamasz

I miejsce w kategorii SZKOŁY SPECJALNE w V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych "Jesteśmy tu" w Brzegu w 2012 r. - opiekun Anna Krupa

III miejsce  konkurs plastyczny w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu - Ewa Bogusz - opiekun Barbara Kurkowska

W XI Konkursie Plastycznym dla Dzieci Specjalnej Troski - PRASZKA 2011 pt. ,,Moja rodzina w kolorach świata” uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych IV – VI i I – III B oraz kl. III zajęli I miejsca, uczennica zespołu edukacyjno – terapeutycznego I – III A otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace uczniowie wykonali pod opieką pani Barbary Krukowskiej i pani Anny Krężel.

II miejsce w kategorii śpiew zespołowy i soliści - wokaliści, III miejsce w kategorii zespoły taneczne i recytacja w XXXIV Przeglądzie Zespołów Artystycznych ,,Nieprzetartego Szlaku” w Grodkowie w 2011 r.
opiekun mgr Anna Krupa

I miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych ,,Kolędujemy razem” w Namysłowie 10. 02.2011 r. opiekun mgr Anna Krupa, mgr Iwona Strona - Muszczyńska

I miejsce w konkursie recytatorskim na XXXIII Przeglądzie Zespołów Artystycznych ,,Nieprzetartego Szlaku” w Grodkowie w 2010 r.
II miejsce w kategorii zespół taneczny i zespół wokalny na XXXIII Przeglądzie Zespołów Artystycznych ,,Nieprzetartego Szlaku” w Grodkowie w 2010 r.
- opiekun mgr Anna Krupa

II miejsce za śpiew i taniec w wykonaniu uczniów z zespołów edukacyjno - terapeutycznych na XXXIII Przeglądzie Zespołów Artystycznych ,,Nieprzetartego Szlaku” w Grodkowie w 2010 r. - opiekun mgr Anna Krupa

I miejsce w kategorii zespół w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych ,,Jesteśmy tu” w Brzegu w 2009 r. - opiekunowie - mgr Iwona Strona - Muszczyńska, mgr Anna Krupa

I i III miejsce na etapie powiatowym w Brzegu, II miejsce na etapie wojewódzkim w Opolu i III miejsce na etapie centralnym w Warszawie w konkursie plastycznym "Zmiany klimatyczne a zdrowie” w 2008 r. – opiekun – mgr Barbara Krukowska

I miejsce w kategorii zespołowej w I Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych w Brzegu w 2008 r. – opiekun – mgr Iwona Strona - Muszczyńska

I i III miejsce w konkursie "Moja rodzina w kolorach świata” w Praszce w 2008 r. – opiekunowie – mgr Anna Krężel, mgr Barbara Krukowska

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Hasła w klimacie" w Warszawie w 2008r . – opiekun – mgr Anna Kapuścińska – Pieleszek