rok szkolny 2020 / 2021

 
ZET - Zespół Edukacyjno Terapeutyczny SPDP - Szkoła Przysposabiająca do Pracy SP - Szkoła Podstawowa ZRW - Zespół Rewalidacyjno - Wychowawczy
 
 
 

W piątek 20.11.2020 r. najmłodsza klasa w naszej szkole obchodziła Dzień Życzliwości. Dzień ten był pełen uśmiechu i pozytywnej energii, a w klasie królowały uśmiechnięte żółte buźki wykonane przez uczniów klasy 1-3 ZET. Dzieci obejrzały bajkę pt. "Kocia życzliwość" i bardzo ładnie opowiedziały co to znaczy być życzliwym. Na koniec zajęć odbyła się sesja zdjęciowa w samodzielnie przygotowanej RAMCE ŻYCZLIWOŚCI :)

Monika Zając

 

 

17 listopada 2020 r. – Uczniowie klas VI – VIII w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w konkursie "Polskie symbole narodowe". Organizatorka konkursu, pani Iwona Piątkowska przyznała tym razem tylko dwa wyróżnienia. Otrzymali je Mateusz Żrałko z klasy VIII i Kacper Szumlakowski z klasy VI. Gratulujemy!!!

 
 
 

10 listopada 2020 r. – Społeczność uczniowska i nauczyciele kolejny raz wzięli udział w akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”. Tym razem z uwagi na ograniczenia pandemiczne o godzinie 11.11 śpiewaliśmy hymn państwowy w zespołach klasowych. Jak zawsze uroczyście włączyliśmy się we wspólne świętowanie, szczególnie ważnej dla Polaków, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Koordynatorem akcji była pani Iwona Piątkowska.

 

 
Hymnem, strojem oraz postawą uczniowie PDP B uczcili Narodowe Święto Niepodległości

 

 

9 listopada 2020 r. - "Pielęgnujemy przeszłość…" pod takim hasłem na szkolnym holu pojawiła się gazetka z okazji zbliżającego się NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, którą przygotowali uczniowie klasy VII/VIII i PDP A z panią Ewą Konieczną i panią Iwoną Piątkowską.

 

 

6 listopada 2020 r. - Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN "Szkoła pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących w przeszłości o naszą wolność. Na lekcjach nauczyciele rozmawiali z uczniami o ważnych rocznicach oraz o osobach, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Inicjatorem akcji na terenie szkoły była pani Iwona Piątkowska.

 

 

22. 10.2020 r. - Zabawy z warzywami w ZET 4 i ZET 4/5/6 – kukiełki.

W dniu dzisiejszym utrwalaliśmy znajomość warzyw i ich zastosowanie: były tańce że świeżakami, zabawy matematyczne w garnku, wielozmysłowe poznanie warzyw, robienie soku... Najwięcej radości sprawiło Nam jednak robienie warzywnych kukiełek!

Zajęcia zrealizowane zostały w ramach tzw. lekcji otwartej przez Panią Patrycję Zamasz i Katarzynę Skupin a z zaproszenia skorzystały Panie: Agata Staniewicz, Małgorzata Gawlik i Alicja Piotrowska.

 

 

15 października 2020 r. – Po święcie nauczycieli swoje święto miały uczennice i uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole w bieżącym roku. To dla Nich odbyło się Pasowanie na Ucznia w czasie, którego Pani dyrektor oficjalnie powitała w gronie naszej społeczności: Damiana Brzezińskiego, Małgorzatę Boroń, Michała Cisakowskiego, Lucjanę Dolińską, Wiktorię Łakatosz, Krzysztofa Ochmańskiego, Chantal Wawrzyńczyk i Magdalenę Zalewską. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe prezenty wraz z życzeniami sukcesów w nauce i samych miłych chwil w naszej szkole.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie: pani Ewa Konieczna, pani Barbara Krukowska i pani Monika Zając.

 

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dziś czternasty października,
- to jest święto pracownika,
który w trudzie i mozole
wychowuje dzieci w szkole.

I - choć nas to często nudzi
- Wychowuje nas na ludzi!!

Serdecznie dziękujemy!

W podzięce za trud, jaki w swoją pracę wkładają nauczyciele, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w holu głównym zawisła piękna róża.

Monika Zając, Aneta Nowak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza laurka dla mojej Pani”. Wszyscy uczniowie wykonali przepiękne laurki, które ozdobiły hol główny szkoły.

Zwycięzcy konkursu:

nagroda specjalna- Damian Brzeziński z PDP „B”

I miejsce – ZET 5/6 „B”

II miejsce – ZET 4/5/6 „A”

III miejsce – Daria Perfikowska

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Katarzyna Skupin, Agata Staniewicz

 

1 października 2020 r. – Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego odbyły się wybory przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po krótkiej kampanii wyborczej spośród czterech kandydatów największą liczbę głosów zdobył nasz nowy uczeń ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy – DAMIAN BRZEZIŃSKI. Serdecznie gratulujemy!

Pozostałym kandydatom: Natalii Sidło, Wiktorii Łakatosz i Mateuszowi Żrałko dziękujemy za udział w rywalizacji kampanijnej.

Szkolny dzień demokracji przygotowały panie Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz i Iwona Piątkowska.

 

 
 

Pani Dyrektor składa gratualcje nowemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

prezentacje kandydatów

 

 

W tym tygodniu nastąpiło wręczenie  pucharu "Najlepszy uczeń w szkole". Pani dyrektor Grażyna Piaskowska z rąk Krzysztofa Mazura przekazała puchar aktualnie najlepszemu uczniowi w naszej szkole Krzysztofowi Winiarskiemu. Po pierwszym półroczu nauki w tym roku szkolnym w Rankingu "Nasi Najlepsi"  zostanie wyłoniona osoba, której zostanie przekazany puchar. Zachęcam, aby  pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły.

                                                                                                                                       Opiekun SU: Jolanta MB

 

 

W miesiącu wrześniu odbyło się w naszej szkole coroczne "Wielkie czytanie". Czytane były książki o psich  przygodach, Pięciopsiaczkach i Rafiku.  Pani Kasia ze świetlicy zorganizowała wystawę prac plastycznych, a Pani Ania z biblioteki czytała dla dzieci książkę z elementami dramy. Wszyscy uczniowie poznają nowych bohaterów, a w miesiącu październiku czeka nas konkurs z wiedzy o psich przygodach.

Anna Lechowicz Minosora

Katarzyna Sikora

 

Od wielu lat nasza placówka uczestniczy w akcji „ Sprzątanie Świata”. W tym roku symbolicznie gazetką tematyczną pt. "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję", akcentujemy jak dbać o świat i nasze otoczenie. Mniej śmiecić, rezygnować, segregować to i sprzątania będzie mniej. Zapraszamy, polecamy.

                                                                                                                                                     LOP, SU

 

Uczniowie ZET 7-8 od pierwszych dni nauki w szkole pielęgnują kwiaty na rabatach przed szkołą. Choć nauczanie odbywało się w domach naszą szkołę zdobiły kolorowe kwiatki posadzone i posiane przez uczniów w ubiegłym roku szkolnym i dwa lata temu.  Miły to widok dla przechodniów i nas samych.

                                                                                                                                                     JMB

 

 
 
WITAJ SZKOŁO!

 

W tym roku 1 września rozpoczął się inaczej niż zwykle. Z uwagi na Covid-19 nie było uroczystego apelu. Uczniowie nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęli w swoich salach. Pani Dyrektor każdą z klas odwiedziła i powitała osobiście. W tym dniu odbyło się także szkolenie BHP w sprawie przestrzegania procedur bezpieczeństwa na terenie ZSS w Brzegu w okresie pandemii Covid-19.

Monika Zając, Aneta Nowak