rok szkolny 2020 / 2021

 
ZET - Zespół Edukacyjno Terapeutyczny SPDP - Szkoła Przysposabiająca do Pracy SP - Szkoła Podstawowa ZRW - Zespół Rewalidacyjno - Wychowawczy
 
 
 
 
 
 

NASZE GODŁO - ORZEŁ BIAŁY został rozstrzygnięty a dyplomy i nagrody rozdane! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

                             Aneta Nowak, Monika Zając

 

 
W ramach inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Procter & Gamble 10 uczennicom naszej szkoły zostały przekazane środki higieniczne - podpaski Always.

 

 

 

Z okazji DNIA PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

życzymy naszej Pani Pielęgniarce satysfakcji zawodowej,

dużo zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności.

 

                                                                                                                               Szkolne Koło PCK

 

 
 
 
 

W dniu  29 marca 2021 r. w konkursie na ,, Saperską kartkę wielkanocną"  udział wzięło 21 uczniów naszej szkoły. Prace pomysłowe, pięknie wykonane konkurowały z pozostałymi 191 kartkami wykonanymi przez innych uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsze okazały się uczennice :

 

Wikoria Lipińska  -  III miejsce, op. plast. p. Katarzyna Skupin

Kamila Foryś - wyróżnienie specjalne,  op. plast. p. Anna Madeja - Godek

Aleksandra Oratyńska - wyróżnienie specjalne, op. plast. Anna Lechowicz - Minosora

 

Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom gratuluję . Zapraszam za rok do udziału w konkursie . 

                                                                                              Anna Madeja - Godek

Brzeg24.pl

 

22 marca 2021 r. – W holu szkoły ,,rozkwitła” wiosennymi kolorami wielkanocna dekoracja. Przygotowana została przez panią Annę Krężel i Barbarę Krukowską z elementów wykonanych przez wszystkich uczniów w czasie wspólnej pracy z wychowawczyniami w zespołach edukacyjno – terapeutycznych, rewalidacyjno – wychowawczych i klasach.

 

 

W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka...

 

 

Uczniowie ZET 4 - 6 A pod czujnym okiem wychowawczyni realizowali program edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować". Oswajali się z tak ważnymi zagadnieniami jakim jest pierwsza pomoc w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Praktycznie przećwiczyli wszystkie omawiane zagadnienia: wiedzą jak wezwać pomoc, co należy zrobić w przypadku gdy osoba poszkodowana jest nieprzytomna i oddycha oraz gdy nie oddycha.

 

 

 

1 marca 2021 r. – Dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w klasach IV – VIII  zostały przeprowadzone lekcje, podczas których uczniowie oddali hołd żołnierzom konspiracji. Inicjatorką zajęć poświęconych pamięci żołnierzy niezłomnych była pani Iwona Piątkowska.

 
 

18 lutego 2021 r. -  Uczniowie zespołu edukacyjno – terapeutycznego VI – VII uczestniczyli w zajęciach o zdrowiu i higienie osobistej, które prowadziła dla nich szkolna pielęgniarka. Mieli możliwość zmierzenia ciśnienia i poznali zastosowanie glukometru. Dowiedzieli się co to  jest zdrowe odżywianie i jak należy dbać o higienę jamy ustnej.

Udanego debiutu w roli prowadzącej zajęcia gratuluje wychowawczyni pani Aneta Nowak i uczestnicy spotkania.

 

 

Już pierwsze półrocze nauki za nami i nadszedł dzień, w którym  puchar przechodni NAJLEPSZY UCZEŃ W SZKOLE pani dyrektor Grażyna Piaskowska przekazuje w ręce najlepszego ucznia Kacpra Szumlakowskiego, który stanął na podium na 1 miejscu gdyż osiągnął najwyższą średnią ocen w nauczaniu. Jest przykładem dla wielu i życzymy mu samych sukcesów.

                                                                                                                                             JMB SU

 

 

Dzisiaj 16 lutego w ostatni dzień karnawału mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspólnej zabawie, którą poprowadził dla nas klaun Miko czyli Pan Mirosław. Serdecznie mu dziękujemy za tak miły gest! Skoczną i rytmiczną muzyką zachęcił do tańca a w przerwach do pokazu iluzjonistycznego. Panie zostały również  zaangażowane w show klauna tworząc zespól muzyczny i asystując przy pokazach iluzji. Zabawie towarzyszyła radość i spontaniczna aktywność dzieci.

 

 

15 lutego obchodziliśmy  Szkolny Dzień Zakochanych. Pocztylion walentynkowy z listami miłosnymi tym razem nie wyruszył do klas. Na tablicy ogłoszeń w holu szkoły wszystkie karty, kartki, listy i serduszka zostały wywieszone do osobistego odbioru przez adresatów. Uczniowie z wychowawcami kolejno wychodzili i odpinali z tablicy przeznaczone dla nich laurki. Zainteresowanie było duże. I.. sporo radości z takich serdeczności.

                                                                                                                                    JMB SU

 

 

10 lutego w naszej szkole mieliśmy Dzień Stroju Balowego. Uczniowie wielu klas stroili się, malowali, przebierali i uczestniczyli w zabawach. Wszystko odbywało się małych zespołach ze względu na aktualną sytuację epidemiczną. Kolorowy dzień to dzień pełen uśmiechu i radości. Uczniowie pięknie przebrani zostali na pamiątkę sfotografowani i nagrodzeni. Rada Rodziców zasponsorowała słodki poczęstunek. Ich panie bardzo się postarały, by zabawa się udała. I tak było.   

                                                                                                          JMB SU

 

 

15-02-2021 - RANKING "Nasi Najlepsi"

 

 

10 lutego 2021 r. - Z okazji rocznicy wyzwolenia Brzegu, uczniowie klasy VI, VII i VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o Brzegu, jego urokach i zabytkach. Niestety, w tym roku poziom prezentowanych przez uczniów wiadomości nie pozwolił na przyznanie żadnego z trzech najważniejszych miejsc. Mamy nadzieję, że w następnych edycjach konkursu ich poziom będzie wyższy i organizatorka pani Iwona Piątkowska z przyjemnością będzie mogła wskazać jego laureatów.

 
 
 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju w tym roku nie mogliśmy odwiedzić podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Brzegu i wręczyć im zielonego drzewka.

Byłaby to już nasza trzynasta wizyta w tym miejscu w ramach akcji "Choinki nadziei".
Nie zapomnieliśmy jednak o Nich - przesłaliśmy im drogą elektroniczną życzenia pełne radości

oraz  Choinkę Nadziei - Nadziei na lepsze jutro. 

 

 

W dniach 1 – 8 grudnia odbyły się warsztaty muzyczno - plastyczne uczestników świetlicy szkolnej i kółka wokalnego. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne. Efektem tego Świątecznego Projektu jest film, przedstawiający aktywności, które podejmowane są w naszej placówce w ramach rozwoju zainteresowań i uzdolnień uczniów.

 

Świąteczny Projekt Młodych Artystów: „Dzisiaj w Betlejem…”

Anna Krupa

Katarzyna Sikora

 

 

 

Uczniowie ZET 4-6 A pod czujnym okiem wychowawcy, zgłębili wiedzę na temat higieny jamy ustnej realizując program edukacyjny,, Radosny uśmiech- radosna przyszłość”. Dowiedzieli się co trzeba robić aby cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem. 

 

 

Świąteczna dekoracja...

 

 

30 listopada uczniowie ZET 1-3 oraz ZET 5-6 b obchodzili Andrzejki. Wspólne wróżby i zabawa przy muzyce sprawiły wszystkim wiele radości. Uczniowie dowiedzieli się co czeka ich w przyszłości: szczęście, bogactwo, podróże i wiele innych niespodzianek. Wszyscy bawili się znakomicie i czekają z niecierpliwością aż wróżby się spełnią :-)

                         Monika Zając

 

W piątek 20.11.2020 r. najmłodsza klasa w naszej szkole obchodziła Dzień Życzliwości. Dzień ten był pełen uśmiechu i pozytywnej energii, a w klasie królowały uśmiechnięte żółte buźki wykonane przez uczniów klasy 1-3 ZET. Dzieci obejrzały bajkę pt. "Kocia życzliwość" i bardzo ładnie opowiedziały co to znaczy być życzliwym. Na koniec zajęć odbyła się sesja zdjęciowa w samodzielnie przygotowanej RAMCE ŻYCZLIWOŚCI :)

Monika Zając

 

 

17 listopada 2020 r. – Uczniowie klas VI – VIII w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w konkursie "Polskie symbole narodowe". Organizatorka konkursu, pani Iwona Piątkowska przyznała tym razem tylko dwa wyróżnienia. Otrzymali je Mateusz Żrałko z klasy VIII i Kacper Szumlakowski z klasy VI. Gratulujemy!!!

 
 

20 listopada 2020 r. – Pamiętamy o Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie mogli przypomnieć sobie i poznać własne prawa, oglądając i czytając informacje umieszczone na okolicznościowej gazetce w holu szkoły przygotowanej przez panią Iwonę Piątkowską.

 

 

10 listopada 2020 r. – Społeczność uczniowska i nauczyciele kolejny raz wzięli udział w akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”. Tym razem z uwagi na ograniczenia pandemiczne o godzinie 11.11 śpiewaliśmy hymn państwowy w zespołach klasowych. Jak zawsze uroczyście włączyliśmy się we wspólne świętowanie, szczególnie ważnej dla Polaków, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Koordynatorem akcji była pani Iwona Piątkowska.

 

 
Hymnem, strojem oraz postawą uczniowie PDP B uczcili Narodowe Święto Niepodległości

 

 

9 listopada 2020 r. - "Pielęgnujemy przeszłość…" pod takim hasłem na szkolnym holu pojawiła się gazetka z okazji zbliżającego się NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, którą przygotowali uczniowie klasy VII/VIII i PDP A z panią Ewą Konieczną i panią Iwoną Piątkowską.

 

 

6 listopada 2020 r. - Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN "Szkoła pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących w przeszłości o naszą wolność. Na lekcjach nauczyciele rozmawiali z uczniami o ważnych rocznicach oraz o osobach, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Inicjatorem akcji na terenie szkoły była pani Iwona Piątkowska.

 

 

22. 10.2020 r. - Zabawy z warzywami w ZET 4 i ZET 4/5/6 – kukiełki.

W dniu dzisiejszym utrwalaliśmy znajomość warzyw i ich zastosowanie: były tańce że świeżakami, zabawy matematyczne w garnku, wielozmysłowe poznanie warzyw, robienie soku... Najwięcej radości sprawiło Nam jednak robienie warzywnych kukiełek!

Zajęcia zrealizowane zostały w ramach tzw. lekcji otwartej przez Panią Patrycję Zamasz i Katarzynę Skupin a z zaproszenia skorzystały Panie: Agata Staniewicz, Małgorzata Gawlik i Alicja Piotrowska.

 

 

15 października 2020 r. – Po święcie nauczycieli swoje święto miały uczennice i uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole w bieżącym roku. To dla Nich odbyło się Pasowanie na Ucznia w czasie, którego Pani dyrektor oficjalnie powitała w gronie naszej społeczności: Damiana Brzezińskiego, Małgorzatę Boroń, Michała Cisakowskiego, Lucjanę Dolińską, Wiktorię Łakatosz, Krzysztofa Ochmańskiego, Chantal Wawrzyńczyk i Magdalenę Zalewską. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe prezenty wraz z życzeniami sukcesów w nauce i samych miłych chwil w naszej szkole.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie: pani Ewa Konieczna, pani Barbara Krukowska i pani Monika Zając.

 

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dziś czternasty października,
- to jest święto pracownika,
który w trudzie i mozole
wychowuje dzieci w szkole.

I - choć nas to często nudzi
- Wychowuje nas na ludzi!!

Serdecznie dziękujemy!

W podzięce za trud, jaki w swoją pracę wkładają nauczyciele, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w holu głównym zawisła piękna róża.

Monika Zając, Aneta Nowak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza laurka dla mojej Pani”. Wszyscy uczniowie wykonali przepiękne laurki, które ozdobiły hol główny szkoły.

Zwycięzcy konkursu:

nagroda specjalna- Damian Brzeziński z PDP „B”

I miejsce – ZET 5/6 „B”

II miejsce – ZET 4/5/6 „A”

III miejsce – Daria Perfikowska

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Katarzyna Skupin, Agata Staniewicz

 
"Zespół wychowawczo - profilaktyczny"
 

1 października 2020 r. – Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego odbyły się wybory przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po krótkiej kampanii wyborczej spośród czterech kandydatów największą liczbę głosów zdobył nasz nowy uczeń ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy – DAMIAN BRZEZIŃSKI. Serdecznie gratulujemy!

Pozostałym kandydatom: Natalii Sidło, Wiktorii Łakatosz i Mateuszowi Żrałko dziękujemy za udział w rywalizacji kampanijnej.

Szkolny dzień demokracji przygotowały panie Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz i Iwona Piątkowska.

 

 
 

Pani Dyrektor składa gratualcje nowemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

prezentacje kandydatów

 

 

W tym tygodniu nastąpiło wręczenie  pucharu "Najlepszy uczeń w szkole". Pani dyrektor Grażyna Piaskowska z rąk Krzysztofa Mazura przekazała puchar aktualnie najlepszemu uczniowi w naszej szkole Krzysztofowi Winiarskiemu. Po pierwszym półroczu nauki w tym roku szkolnym w Rankingu "Nasi Najlepsi"  zostanie wyłoniona osoba, której zostanie przekazany puchar. Zachęcam, aby  pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły.

                                                                                                                                       Opiekun SU: Jolanta MB

 

 

W miesiącu wrześniu odbyło się w naszej szkole coroczne "Wielkie czytanie". Czytane były książki o psich  przygodach, Pięciopsiaczkach i Rafiku.  Pani Kasia ze świetlicy zorganizowała wystawę prac plastycznych, a Pani Ania z biblioteki czytała dla dzieci książkę z elementami dramy. Wszyscy uczniowie poznają nowych bohaterów, a w miesiącu październiku czeka nas konkurs z wiedzy o psich przygodach.

Anna Lechowicz Minosora

Katarzyna Sikora

 

Od wielu lat nasza placówka uczestniczy w akcji „ Sprzątanie Świata”. W tym roku symbolicznie gazetką tematyczną pt. "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję", akcentujemy jak dbać o świat i nasze otoczenie. Mniej śmiecić, rezygnować, segregować to i sprzątania będzie mniej. Zapraszamy, polecamy.

                                                                                                                                                     LOP, SU

 

Uczniowie ZET 7-8 od pierwszych dni nauki w szkole pielęgnują kwiaty na rabatach przed szkołą. Choć nauczanie odbywało się w domach naszą szkołę zdobiły kolorowe kwiatki posadzone i posiane przez uczniów w ubiegłym roku szkolnym i dwa lata temu.  Miły to widok dla przechodniów i nas samych.

                                                                                                                                                     JMB

 

 
 
WITAJ SZKOŁO!

 

W tym roku 1 września rozpoczął się inaczej niż zwykle. Z uwagi na Covid-19 nie było uroczystego apelu. Uczniowie nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęli w swoich salach. Pani Dyrektor każdą z klas odwiedziła i powitała osobiście. W tym dniu odbyło się także szkolenie BHP w sprawie przestrzegania procedur bezpieczeństwa na terenie ZSS w Brzegu w okresie pandemii Covid-19.

Monika Zając, Aneta Nowak