rok szkolny 2020 / 2021

 
ZET - Zespół Edukacyjno Terapeutyczny SPDP - Szkoła Przysposabiająca do Pracy SP - Szkoła Podstawowa ZRW - Zespół Rewalidacyjno - Wychowawczy
 
 
 
 
 

22. 10.2020 r. - Zabawy z warzywami w ZET 4 i ZET 4/5/6 – kukiełki.

W dniu dzisiejszym utrwalaliśmy znajomość warzyw i ich zastosowanie: były tańce że świeżakami, zabawy matematyczne w garnku, wielozmysłowe poznanie warzyw, robienie soku... Najwięcej radości sprawiło Nam jednak robienie warzywnych kukiełek!

Zajęcia zrealizowane zostały w ramach tzw. lekcji otwartej przez Panią Patrycję Zamasz i Katarzynę Skupin a z zaproszenia skorzystały Panie: Agata Staniewicz, Małgorzata Gawlik i Alicja Piotrowska.

 

 

15 października 2020 r. – Po święcie nauczycieli swoje święto miały uczennice i uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole w bieżącym roku. To dla Nich odbyło się Pasowanie na Ucznia w czasie, którego Pani dyrektor oficjalnie powitała w gronie naszej społeczności: Damiana Brzezińskiego, Małgorzatę Boroń, Michała Cisakowskiego, Lucjanę Dolińską, Wiktorię Łakatosz, Krzysztofa Ochmańskiego, Chantal Wawrzyńczyk i Magdalenę Zalewską. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe prezenty wraz z życzeniami sukcesów w nauce i samych miłych chwil w naszej szkole.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie: pani Ewa Konieczna, pani Barbara Krukowska i pani Monika Zając.

 

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dziś czternasty października,
- to jest święto pracownika,
który w trudzie i mozole
wychowuje dzieci w szkole.

I - choć nas to często nudzi
- Wychowuje nas na ludzi!!

Serdecznie dziękujemy!

W podzięce za trud, jaki w swoją pracę wkładają nauczyciele, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w holu głównym zawisła piękna róża.

Monika Zając, Aneta Nowak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza laurka dla mojej Pani”. Wszyscy uczniowie wykonali przepiękne laurki, które ozdobiły hol główny szkoły.

Zwycięzcy konkursu:

nagroda specjalna- Damian Brzeziński z PDP „B”

I miejsce – ZET 5/6 „B”

II miejsce – ZET 4/5/6 „A”

III miejsce – Daria Perfikowska

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Katarzyna Skupin, Agata Staniewicz

 

1 października 2020 r. – Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego odbyły się wybory przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po krótkiej kampanii wyborczej spośród czterech kandydatów największą liczbę głosów zdobył nasz nowy uczeń ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy – DAMIAN BRZEZIŃSKI. Serdecznie gratulujemy!

Pozostałym kandydatom: Natalii Sidło, Wiktorii Łakatosz i Mateuszowi Żrałko dziękujemy za udział w rywalizacji kampanijnej.

Szkolny dzień demokracji przygotowały panie Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz i Iwona Piątkowska.

 

 
 

Pani Dyrektor składa gratualcje nowemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

prezentacje kandydatów

 

 

W tym tygodniu nastąpiło wręczenie  pucharu "Najlepszy uczeń w szkole". Pani dyrektor Grażyna Piaskowska z rąk Krzysztofa Mazura przekazała puchar aktualnie najlepszemu uczniowi w naszej szkole Krzysztofowi Winiarskiemu. Po pierwszym półroczu nauki w tym roku szkolnym w Rankingu "Nasi Najlepsi"  zostanie wyłoniona osoba, której zostanie przekazany puchar. Zachęcam, aby  pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły.

                                                                                                                                       Opiekun SU: Jolanta MB

 

 

W miesiącu wrześniu odbyło się w naszej szkole coroczne "Wielkie czytanie". Czytane były książki o psich  przygodach, Pięciopsiaczkach i Rafiku.  Pani Kasia ze świetlicy zorganizowała wystawę prac plastycznych, a Pani Ania z biblioteki czytała dla dzieci książkę z elementami dramy. Wszyscy uczniowie poznają nowych bohaterów, a w miesiącu październiku czeka nas konkurs z wiedzy o psich przygodach.

Anna Lechowicz Minosora

Katarzyna Sikora

 

Od wielu lat nasza placówka uczestniczy w akcji „ Sprzątanie Świata”. W tym roku symbolicznie gazetką tematyczną pt. "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję", akcentujemy jak dbać o świat i nasze otoczenie. Mniej śmiecić, rezygnować, segregować to i sprzątania będzie mniej. Zapraszamy, polecamy.

                                                                                                                                                     LOP, SU

 

Uczniowie ZET 7-8 od pierwszych dni nauki w szkole pielęgnują kwiaty na rabatach przed szkołą. Choć nauczanie odbywało się w domach naszą szkołę zdobiły kolorowe kwiatki posadzone i posiane przez uczniów w ubiegłym roku szkolnym i dwa lata temu.  Miły to widok dla przechodniów i nas samych.

                                                                                                                                                     JMB

 

 
 
WITAJ SZKOŁO!

 

W tym roku 1 września rozpoczął się inaczej niż zwykle. Z uwagi na Covid-19 nie było uroczystego apelu. Uczniowie nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęli w swoich salach. Pani Dyrektor każdą z klas odwiedziła i powitała osobiście. W tym dniu odbyło się także szkolenie BHP w sprawie przestrzegania procedur bezpieczeństwa na terenie ZSS w Brzegu w okresie pandemii Covid-19.

Monika Zając, Aneta Nowak