Uczniowie aktywnie pracują w działających na terenie naszej szkoły organizacjach:
LOP Samorząd Uczniowski PCK

 

 

W listopadzie przystąpiliśmy do OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI. Zbiórka potrwa do stycznia 2012 roku.

Zebraliśmy 1,5 t elektrośmieci i w nagrodę otrzymaliśmy pieniądze, które zasiliły konto Rady Rodziców. Nagrodę indywidualną otrzymał Paweł Studziński za szczególnie aktywny udział w akcji. Wyróżnieni dyplomami zostali uczniowie: Joanna Sławęta, Paulina Znamiec i Daria Perfikowska oraz za zaangażowanie w prowadzenie zbiórki pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz. Najaktywniejszymi osobami z grona pedagogicznego były panie: Anna Krupa, Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz i Grażyna Piaskowska.

 

W październiku uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Brzeski Zarząd LOP pod hasłem: „Przyroda parków brzeskich”. Czekamy na wyniki!

 

16 września 2011 r. odbyła się akcja „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „Lasy to życie – chrońmy je”.

 

25 września 2013 r. – Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez panią Jolantę Mielniczek – Boszkiewicz i panią Iwonę Piątkowską.

Prze kilka dni poprzedzających dzień wyborów odbywała się na terenie szkoły kampania wyborcza w czasie, której kandydatki z klas I – III gimnazjum na funkcję przewodniczącej prezentowały swoje programy. Zgodnie z wszelkim regułami demokracji, nad którymi czuwała UCZNIOWSKA KOMISJA WYBORCZA, zwyciężyła uczennica klasy III gimnazjum – ALEKSANDRA BIDER. Wzruszona nowa przewodnicząca odebrała gratulacje od pani Dyrektor.
Należy odnotować, że w tym roku po raz pierwszy w historii szkolnych wyborów samorządowych wszystkie oddane głosy okazały się ważne.

 

Samorząd Uczniowski 2012

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Tomasz Mazur

 
I zastępca - Sylwia Zagrodzka

II zastępca - Przemysław Jaeger

 
Sekcja porządkowa
Inglot Patryk
Sobota Seweryn
Mazur Tomasz
 
Sekcja plastyczna
Bider Aleksandra                    
Zagrodzka Sylwia                    
Jaeger Przemysław                  
 
Sekcja sportowa
Kaźmierczak Maciej
Majewski  Roman
Wiśniewska Ewa
 

Opiekun SU:

mgr Jolanta Mielniczek- Boszkiewicz

---------------------------------------------

Z inicjatywy SU w szkole przeprowadzona została zbiórka baterii, za które otrzymaliśmy 91 punktów i wymieniliśmy je na nagrody w postaci książek i gier logicznych. SU pilotował również zbiórkę odzieży używanej w ramach akcji "SEGREGUJESZ – POMAGASZ – FUNDUJESZ". Uzbierano 740 kg tekstyliów, toreb, butów itp. rzeczy. Otrzymaliśmy 370 zł, które wpłacono na konto Rady Rodziców naszej szkoły.

Najaktywniejsi wśród uczniów okazali się:

Kacper Rupa – 23 worki,

Joanna Sławęta – 8 worków,

Paulina Znamiec – 7 worków.

Wśród nauczycieli najaktywniejsze okazały się panie:

Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz – 20 worków,

Justyna Snoplkowska – 8 worków

i Patrycja Zamasz – 3 worki.

 

We wrześniu 2011 roku ogłoszono II Szkolny Konkurs Plastyczny dla Ucznia i Rodzica pt. ,,Nasz szkoła jest przyjazna i wesoła”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Oto nagrodzone duety: I miejsce Adrian Krocz z mamą Ewą, II miejsce Mateusz Pańkowski z mamą Małgorzatą i III miejsce Dawid Walczak z mamą Wiolettą.

 

30 września 2011 roku odbył się krótki apel z okazji Dnia Chłopca.

 

5 października przy współpracy nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie pani Iwony Piątkowskiej przeprowadzono wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

 

W październiku 2011 roku przystąpiliśmy do II etapu akcji ,,SZKOŁA-FON - oddaj szkole stary telefon komórkowy”, który zakończyliśmy w grudniu - zebraliśmy 46 telefonów.

Za zbiórkę telefonów otrzymaliśmy w nagrodę talon do sieci sklepów TESCO.

 

W tym samym miesiącu przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu ,,DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI”, który nadal trwa. Stworzyliśmy dziesięcioosobową drużynę ,,Eko – czyściciele Ziemi”, która zwróciła się z pisemnym apelem do nauczycieli i pracowników szkoły o aktywny udział w konkursie. Przygotowano gazetkę i plakaty informujące o akcji. Prowadzony jest ranking najbardziej aktywnych uczniów i nauczycieli.

 

 24 listopada 2011 r. - Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych uczniów klas gimnazjalnych oraz IV-V i VI szkoły podstawowej popołudniowa zabawę andrzejkową. Wszyscy jak zawsze bawili się wspaniale.

 

Również w październiku kolejny raz przystąpiliśmy do akcji ,,GÓRA GROSZA”, która wspomaga dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Akcja propagowana jest wśród uczniów i nauczycieli poprzez plakaty, gazetkę i w czasie apeli.

Zebraliśmy 145 zł. Najaktywniejsi wśród darczyńców okazali się: uczeń Kacper Rupa, sympatycy szkoły bracia Damian i Jakub Piątkowscy, pani Katarzyna Sikora.

Za aktywny udział w zbiórce szkoła otrzymała dyplom uznania. Dyplomem obdarowana została również organizatorka akcji pani Jolanta Mielniczek – Boszkiewicz.

 

Współpracujemy również z LOP-em w zbiórce ,,LOP kontra elektrośmieci”.

Na przełomie października i listopada szkolne koło PCK przeprowadziło akcję rozprowadzania kalendarzyków – cegiełek wspomagających KAMPANIĘ WALKI Z GŁODEM POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. Udało nam się rozprowadzić wszystkie cegiełki! Zasililiśmy konto PCK kwotą 60 zł, która zostanie przekazana na zakup żywności najbardziej potrzebującym.